PLC FANUC a chybový kod

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

PLC FANUC a chybový kod

#1 Příspěvek od badoch »

Dobrý den, Neví , nemá někdo dokumentaci k PLC FANUC, typ teď z hlavy nevím. Jedná se o to, že na jednom z výstupních modulu (AOD16DP) svítí "červené F". Potřeboval bych vědět co je to za alarm, bohužel nikde na netu jsem nenašel k Fanukům nic bližšího.
Děkuji

Uživatelský avatar
volt
Příspěvky: 13
Registrován: 09 pro 2004, 01:00

#2 Příspěvek od volt »

Nevím co to je za typ PLC myslím ,že to je GE FANUC série ? Ale to červené F na výstupnim modulu bude fuse indikátor . Což znamená že je přerušená interní pojistka napájení , ta pojistka je zřejmě někde uvnitř na desce plošného spoje. Může to ale taky znamenat chybějící externí napájení modulu , to bych kontroloval nejdřív . Jinak se to tváří normálně ?

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od badoch »

volt píše:Nevím co to je za typ PLC myslím ,že to je GE FANUC série ? Ale to červené F na výstupnim modulu bude fuse indikátor . Což znamená že je přerušená interní pojistka napájení , ta pojistka je zřejmě někde uvnitř na desce plošného spoje. Může to ale taky znamenat chybějící externí napájení modulu , to bych kontroloval nejdřív . Jinak se to tváří normálně ?
Stávalo se toto. Zapnu stroj PLC najede na modulu svítí (blikají) nějaké ty výstupy, napájení OK. Dosud vše v pořádku. Potom se zapne dovojtlačítkém nějaká hydraulika, která nemá s PLC (podle mne nic společného) a stane se to, že na modulu se objeví ten alarm (bliká F)

a ještě jedna věc napájení externí 24V pro vystupy A+B je stále v pořádku leze ven z karty s aktivovanými výstupy jak má, ALE na výstupu (B3) který blika (má) tak ten jediný na výstupu žádné napětí nemá! (před spuštěním H. je i tento výstup OK) .

Zajímalo by mne jak má fanuc zapojeny ty výstupní obvody, jestli je schopen (až natolik sám) si hlídat že výstup mu sice sepne ale není naněm napětí a proto ta chyba, nebo potom občas nechodí výstupní relé a mají to nějak ošetřeno. Led na modulu chodí.

No prostě je to záhada

Uživatelský avatar
volt
Příspěvky: 13
Registrován: 09 pro 2004, 01:00

#4 Příspěvek od volt »

Není ten výstup B3 přetížen ? Chtělo by dohledat ten výstup a pak taky mrknout na souvyslost té hydrauliky. Může to být i třeba v dalších hydro obvodech. Většinou ta led hlásí přerušení pojistky ale může i přetížení , alespoň u GE FANUC series 90-30 a jejich I/O modulech . Potom skusit diagnostiku pomcí PC a programu např CIMPLICITY.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od badoch »

No právě že na výstup B3 je zapojená pouze kontrolka v tlačítku. Jenže mě nejde do hlavy, i kdyby přetížen byl, jak to že na ostatních aktivních výstupech napětí je OK.

Mě právě zajímá pro budoucnost jak je ten modul hlídaný tím F. Jinak jsem jsem to vyzkoušel tak, že jsem spojil jiný aktivní výstup (24V) na ten slavný B3 a na to že tam je zapojená jen kontrolka tak to dost zajiskřilo a mašina zdechla a po nahození je OK :?: Takže to vypadá někde na něco na tom výstupu, ale to mi hlava právě nebere pokud byl výstup přetížen jak to že ostatní na tom samém modulu fungovaly správně. To by potom znamenalo, že tam není relé , ale tranzistor nějak ošetřený proti zkratu.

Jinak dopadlo to vše tak, že stroj chvilku jel, potom bác, mrtvola a přišlo se na prodřený a uskříplý kabel pro pohon servomotoru pro jednu z os. (upadlá příchytka a kabel se skřípl)Takže si myslím , že problém byl už na začátku tam. Ale to jsem už nedělal já takže nevím jak to dopadlo.

Dík za konzultaci, kdyby jsi měl něco o tom zapojení modulů tak to uvítám

Uživatelský avatar
volt
Příspěvky: 13
Registrován: 09 pro 2004, 01:00

#6 Příspěvek od volt »

Ještě něco málo kolem té záležitosti . Teprve jsem pochopil že se zřejmě nejedná o klasický PLC ale asi oPMC jako součást CNC systemu . Myslím že konkrétně tento výstupní modul je 16ti bit tranzistor tak že je možný hlídání výstupů . Jedná-li se o CNC většinou je možno sledovat alespoň status vstupů a výstupů ,nebo hlubší diagnostiku samozdřejmě podle typu systému . Kdyby bylo možno zaměnit dva moduly vzájemě bylo by jasno. Najdu li něco bližšího pošlu to .
Tak zatím

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od badoch »

volt píše:Ještě něco málo kolem té záležitosti . Teprve jsem pochopil že se zřejmě nejedná o klasický PLC ale asi oPMC jako součást CNC systemu . Myslím že konkrétně tento výstupní modul je 16ti bit tranzistor tak že je možný hlídání výstupů . Jedná-li se o CNC většinou je možno sledovat alespoň status vstupů a výstupů ,nebo hlubší diagnostiku samozdřejmě podle typu systému . Kdyby bylo možno zaměnit dva moduly vzájemě bylo by jasno. Najdu li něco bližšího pošlu to .
Tak zatím
Dva moduly mezi sebou jsem měnil jako první věc. Já to dneska zjistím ten konkrétní model.

Uživatelský avatar
om3wcd-alexandr
Příspěvky: 22
Registrován: 14 led 2007, 01:00
Bydliště: Handlová
Kontaktovat uživatele:

PLC FANUC a chybový kod

#8 Příspěvek od om3wcd-alexandr »

no a na aký Fanuc- sú vcelku dva zákl rozdiely. GE-Fanuc , a Fanuc robotic . O tom druhom mám 1 cd serviv manuálu , ale viem o tom praktickz figu , tiež som zháňal čokolvek ku Fanuc a dospel som k tomuto poznaniu. No a pri GE-fanuc - čo je tam ? i-16 alebi 18,20, 22 ....?

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“