otackomer

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
packa62
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2016, 01:00

otackomer

#1 Příspěvek od packa62 »

ahoj-vzhledem k tomu že slaboproud není moje silna parketa prosim o pomoc-mam otackomer+pocitadlo motohodin s indukcním snimanim otacek(takovej ten fous co se omotava kolem kabelu k zap.svičce) a potrebuju ho dat tak 4metry od motoru-je to na lod-zatim to funguje jen na caa. metrovou vzdalenost-potrebuju poradit jak ten signal zesilit-dekuji

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Zkusil bych en omotávací díl prodloužit - zvětšit vazbu .

Uživatelský avatar
packa62
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2016, 01:00

#3 Příspěvek od packa62 »

laborovaní s poctem zavitu bylo první co jsem zkoušel-bez uspechu
pred casem jsem na vode potkal kluka co ten otackomer mel v řídící konzoli(tak2-3m od motoru) na kabelu neco jako civku spojenou s krabičkou a od toho drat k otackomeru-pry mu to delal kamarad a stalo to par šupu :) napajení 12v není problem
bohužel jsem si trouba nevzal kontakt a už se mi ho na forech nepodařilo dohledat

otackomer je vicemene podobny jako: https://www.mojedilna.cz/Meric-motohodi ... k-d397.htm

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od mtajovsky »

Tak v první řadě, nejde o indukční vazbu, i když namotaný "fous" jako cívka vypadá. Jde o kapacitní vazbu a to bude v řádu max. stovek pF, vzhledem k tloušťce izolace na kabelu svíčky, spíš méně. To znamená, že každá kapacita fousu proti zemi, kudy je veden, tvoří kapacitní dělič, který signál zmenšuje.

Pro větší dosah bych osobně volil řešení, kdy jsou obvody otáčkoměru u motoru a vzdáleně je pak měřák nebo displej. Nebo to jinak rozdělit, v každém případě mít ten "fous" jen krátký. To co jste viděl bylo pravděpodobně v tomto duchu. Krabička provedla zpracování impulsů ze zapalování a z ní pak jde signál, kterému dlouhý přívod už nevadí.

Uživatelský avatar
packa62
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2016, 01:00

#5 Příspěvek od packa62 »

jo-tak tomu už zacinam rozumet a je docela možne že to tak bylo provedene :) -bohužel pro mě(me schopnosti) nerealizovatelné-i tak dekuji

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“