Samsung LE40A559 a LE32A436, stejná závada

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

Samsung LE40A559 a LE32A436, stejná závada

#1 Příspěvek od decmen »

Dobrý večer všem. Přitáhl jsem z vyřazených tv další 2 Samsungy, stejná závada: obraz jde o.k. pouze se samovolně a zcela náhodně ztlumuje zvuk.
Někdy po 1, jindy se "rozběhne" a z 23 skončí třeba na 12.
Než je rozdělám, chci se zeptat, zda je to opravitelné v rozumné cenové relaci nebo se na to mám vybodnout ?
Určitě je to závada mnoha Samsungů.
A vůbec: z 5-ti tv co mám doma jako vyhozené, tak jsou 3 Samsungy. Zřejmě slušnej oddíl :toilet:

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

A není tam jen svod na tlačítku (nebo joystiku)?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#3 Příspěvek od decmen »

Svod na tlačítku mě hned napadl, ale ještě jsem ani jednu z nich nerozdělal, jen mě zarazilo, že 2 různé tv a stejná závada.
Teď jsem zjistil, že ta 40" navíc sama přepíná programy, tak to vypadá opravdu na svod celé té desky s tlačítkama. No zítra to otevřu a dám vědět.

Uživatelský avatar
Simil
Příspěvky: 185
Registrován: 16 říj 2008, 02:00
Bydliště: NR

#4 Příspěvek od Simil »

Nazdar. V tejto teme sa riešilo niečo podobné na 32 TV,možno Ti to pomôže.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=65901

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#5 Příspěvek od decmen »

Simil - díky za link, ta samá závada, zkusím ten tranzistor .

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#6 Příspěvek od decmen »

Tranzistor dorazí zítra, tak jsem dnes obě tv otevřel a zjistil, že každá má část řešenou ve výše uvedeném tématu řešenou jinak. Na 40LE je to podobné, 2 dvojité diody a 1 npn tranzistor, typ 32LE tam má jen asi 5 dvojitých diod BAV99 - viz fota.
Na táni jsem od té 32 SM nenašel a na rusácích jsem řešení uvedené závady zatím také hledal marně (přiznám, že s azbukou se dost trápím, i když ji do mě hustili 11 let ).
Za jakékoliv mírné postrčení předem děkuji.
Přílohy
LE40A559_a.jpg
(261.74 KiB) Staženo 150 x
LE32A436_a.jpg
(193 KiB) Staženo 110 x

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#7 Příspěvek od KUBO »

A skúšal si vôbec odpojiť lokálnu klávesnicu a zapnúť tv, či tam fakt niesú zvody?
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#8 Příspěvek od decmen »

K telkám nemám DO a bez připojené klávesnice tv nejde zapnout :-(
Nicméně jsem tu 32" zapnul a pak surově odpojil ten boční panel- závada zmizela. Po rozebrání panýlku jsem zkusil všemožně vyčistit mikrospínače, ale nepomohlo to, zlobí tlač. V- , teď jsem našel panel z mrtvého LG monitoru a tlačítka vypadají rozměrově stejná , tak zítra vyměním a snad bude jedna telka opět v provozu.
Ta druhá 40"-také nejde bez panelu zapnout, ale po zapnutí a odpojení panýlku si stejně dělá co chce, tak zatím jsem na bodu nula. NPN-ka leží někde na poště a jsem zvědav, jestli výměna pomůže, jak na to ti soudruzi v bývalém CCCP přišli, že to dělá právě tento tranzistor.
Připomínám, že opravy tv mě neživí (mě živí m.j. prodej nových tv), ale štve mě krátká životnost a "neopravitelnost", tak se v tom přes zimu vrtám. Co mi kdo přinese před koupí nové tv, tak zkoumám, proč to vlastně lidi vyhazují, i když by nechtěli.
S opravami tv jsem přestal s nástupem btv, do té doby stačilo schéma (bylo u každé tv), PU120, brašna elektronek a pár KF-ek, vn-sonda a opravilo se vše. Dělal jsem chvíli v Tesle v Rožnově........no ty časy jsou pryč, omlouvám se, že jsem se tak rozepsal.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#9 Příspěvek od decmen »

Hlášení: tv 32" závada (nepravidelně se snižuje hlasitost až na "0" a pak se stále ještě pokouší snižovat) odstraněna - na bočním panýlku svod na mikrospínači "volume + ", vyměnil jsem za jiný, test ca 12hod a uroveň hlasitosti se nezměnila.
Dnes zadekluju a zítra se podívám na tu 40". Přeji všem hezký víkend.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#10 Příspěvek od zvaty »

Tak mas tranzistor do budoucna 😀

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#11 Příspěvek od decmen »

No v té 32" ten tranzistor právě není :-)
čekám co vyleze ve 40-ky, tam už je....

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“