Proč jsou Češi chudí?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

Proč jsou Češi chudí?

#1 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

Protože jsou zaměstnavatelé krkavci a hrabou jenom pod sebe.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Ale houbelec, zaměstnavatelé jsou jen takoví, jak jim to dovolí stát. Stát jako takový zase podle toho jakou má vládu většinou jedné strany (sociálnï) a také podle toho, co tam volej lidi při volbách.
Kdyby tady existovala nějaká hodnota práce, předpisy pro to, kdo tu práci nemůže dělat a ostatní pořádek, tak by si musel stát lidi okrádat jiným způsobem.
Každej zaměstnanec by chtěl mít stopade na hodinu, ale že zaměstnavatel chce mít z něho logicky to samé a stát chce za oba v součtu taky to samé, tak to už nevidí. Jen se podívejte, kolik mají zaměstnanci doopravdy hrubou výplatu" ANO, to je ta, které se říká superhrubá mzda. A pak si spočítejte to, kolik z toho si vezme stát. Zaměstnavatel jen podle zákona musí plnit to, co si zaměstnanci postupně odsouhlasili při volbách svých sociálních stran.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Ja dam svym zamestnancum klidne 20 platu za rok, ale pak nebude stat chleba 30,- ale 100,-

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#5 Příspěvek od Victronix »

p32 píše:Jen se podívejte, kolik mají zaměstnanci doopravdy hrubou výplatu" ANO, to je ta, které se říká superhrubá mzda. A pak si spočítejte to, kolik z toho si vezme stát.
Stát si vezme téměř všechno.
Daň, sociální a zdravotní zaplatí zaměstnavatel i zaměstnanec.
Zbyde tak polovina, možná trochu víc a pak ještě nesmyslná DPH pro koncového zákazníka, který už daně z toho co vydělal už vlastně zaplatil. A v neposlední řadě daň z pozemků, které vlastníte. A to je úlet. Je to jako by byly ty pozemky jen v nájmu od státu.
Podle mě, kdyby byly nižší daně pro lidi, tak budou lidé víc utrácet, protože budou mít víc peněz a ekonomika by šla nahoru. Daně jsou taková "brzda".
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#6 Příspěvek od Sandal »

p32 píše:Ale houbelec, zaměstnavatelé jsou jen takoví, jak jim to dovolí stát.
Neříkám že všichni.Když se podívám do jinejch podobnejch podniků ve stejnym oboru,kde pracujou mý známí a všechno tam perfektně funguje a prosperuje a zaměstnanci maj platy o dost vyšší,tak to bude asi ve vedení podniku.Nebo když vidim inzerát že přijme zaměstance na HPP a hrubou mzdu nabízí 10000,tak se mi chce blejt.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Jo , takovíto "podnikatelé" jsou normální zloději . Když Pán spatřil ...

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#8 Příspěvek od Radovan_79 »

Palata :lol:
A že bychom byli chudí? No asi ano, když to říkají. Co to ale je být chudý? To, že nemůžu třikrát do týdne obědvat nebo večeřet v hospodě? Že mám dva roky starý mobil, notebook? Sedm let staré auto? Nemám naspořený milion? Pokud ano, tak jsem taky chudý. I když mám kde bydlet, co jíst (a že bych se tedy zrovna šidil, to ne), hulit krabičku cigár denně, můžu jezdit autem dle potřeby, ošacení se taky na mě nerozpadá... Ale pan Palata říká, že jsme chudí.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od sambiliong »

Palata? Redaktor celostátních novin? A proč tam jsou ty hrubky?

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#10 Příspěvek od frpr666 »

Já jsem četl, že největší zlo jsou dotace. Poněvadž financují nesmyslné projekty, které by jinak nevznikly a k dotačním penězům do pochybného podniku nasype ještě obec a/nebo stát. Přidělování dotací je o korupci.
Jinak souhlasím s článkem v tomto:
Kuponová privatizace pak pustila zemi ještě jednou žilou, ztráty způsobené tunelováním a podobnými operacemi se odhadují na přibližně bilión, tedy tisíc miliard korun.
Zatím se k tomu nikdo nehlásí, asi proto, že účastníci tunelování ještě žijí mezi námi. No počkejme ještě 50 let potom historici napíší, jak si češi nechali rozkrást majetek jinými čechy.
PS jo a to pero nebyla obyčejná prupiska.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Michal22 »

Má to jednu výhodu- uprchlíkům se (po rozkoukání) u nás vůbec nelíbí, tak uprchávají dál. Do Německa...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#12 Příspěvek od TAKJAN »

Jsem si zvykl, už dávno:-(

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Michale , jako vždy jsi mimo , vždycky nejdříve poslouchej , dlouho , a potom datluj . Oni sem přijedou , jen co dostanou prachy vedle . A za pár týdnů to bude fičák . Oni budou za germánský prachy žít v centu Práglu úplně v pohodě . Jó , napsaný budou v Germánii . Ale na to ty nemůžeš přijít .

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od Michal22 »

Bořku, spíš se snaž začíst ty. Já napsal jen tolik, že za stávajících podmínek se tady prchlíkům nelíbí, proto rajzují dál. Něco jiného bude, až je někdo zvenčí začne dotovat, nebo dokonce je budeme muset dotovat my, potom už to tady pro ně bude zajímavější.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Se probuď !! To rok běží .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“