ARDUINO teploměr+clock na LED matrix 16x64 -VYŘŘEŠENO

Raspberry, Arduino, Mini-PC a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

ARDUINO teploměr+clock na LED matrix 16x64 -VYŘŘEŠENO

#1 Příspěvek od wlezley »

Dobrý den, pomůžete mi prosím někdo? Koupil jsem hotovou matrici viz.obr. a klon Arduino CH340. Vše funguje, snažím se seznámit, jen mozek už nějak nevsakuje :-( Rád bych zobrazil venkovní teplotu s obvodem DS18B20 (třeba,na typu čidla ani přesnosti moc nezáleží), případně čas.
Například: https://www.youtube.com/watch?v=kHcPYeu1I9Q
Vím, že toho je plno, ale do okamžiku, než bych rád stáhnul hotový sketch. Pro upřesnění, nechci ho zadarmo někomu ukrást, prostě "nevím kde je sever". Jak nebo kde ten kod jde sehnat? Nejraději bych něco hotového, přesně na tu matrici, ale nedaří se mi najít nic relevantního. Stáhnul jsem Matrix Animator, ale ten pracuje jen s textem a netuším jak tam dostat info z čidel. Myslím, že to ani neumí(m).
p.s. Pochopil jsem správně, že kus kodu na zobrazení tlaku (příklad) nabo času můžu přidat do programu a tak rozšířil taploměr, aby se střídavě ukazovaly hodnoty? Palava, pozdní sběr, v množství nemalém, jako odměna za laskavost a pomoc, rád zašlu kamkoliv :-)
Přílohy
propoj_kabel.jpg
(103.43 KiB) Staženo 178 x
64x16_matrix_HUB08.jpg
(39.18 KiB) Staženo 167 x
Naposledy upravil(a) wlezley dne 07 úno 2017, 20:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Cowley »

Pokracujes v displeji pro rybarsky krouzek?
Ano, je to tak. Sloucit nekolik samostatnych sketchu samozrejme jde.
Ja mam matrix 8x32 a urcite i k tomuto bude nejaka knihovna nebo protokol.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#3 Příspěvek od hakamusai »

Na to aby mohl někto poradit s kódem k tématu jsi vypsal málo informací.
Je potřeba vědět jaký chip má ten matrix a další.... .Číňani občas dávají ke stáhnutí example s knihovnou.Na Arduino toho existuje hodně.věřím,že bude i knihovna.

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#4 Příspěvek od wlezley »

Přesně, zavrhl jsem myšlenku s LED novinama, tablet tak tak přežil Silvestr a jak skončí mrazy, rád bych testnul tohle. U tohoto jeden může ležet hodiny a experimentovat. Jenže potřebuji i něco užitečného, abych se nakopnul. Přece jen blikat LEDkou nebo vrtět motorkem na dlouho nepovzbudí :-D
Je to 16 modulů s řadičem SM74HC138D kterým velí SM74HC245D. 16PIN konektor na obou stranách, takže to půjde i řetězit a knihovny jsou běžně, jak na jeden modul tak skládačku. To mě právě umotalo :-(
Naposledy upravil(a) wlezley dne 21 led 2017, 19:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
alkom01
Příspěvky: 244
Registrován: 20 bře 2006, 01:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od alkom01 »

U tebou odkazovaného videa je okaz ke stažení sketche - https://drive.google.com/open?id=0B77_G ... EtQTW1qZE0
Obsahuje knihovny audio, fonts, max7219 a rtc + Matrix_clock7_168_softi2c_cleaned.ino
Jenže aby to takto chodilo, musel bys použít stejný HW - čidlo pro teplotu, displej, modul reálného času a zapojit to stejně jako autor videa. Nebo vlastní kód upravit a doplnit knihovny podle použitých součástí.
Přílohy
arduino_matrix_clock_temperatue_328p.rar
stažený soubor
(12.89 KiB) Staženo 190 x
Pivo v přírodě ničím nenahradíš!

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#6 Příspěvek od dreamer »

Jak psal hakamusai důležitá je knihovna toho displeje pro Arduino. S ní můžeš zkusit vypisovat text, obsah proměnné a pod. Obsluha DS18B20 je jednoduchá, stačí použít knihovnu DallasTemperature (využívá knihovnu OneWire) je u ní pár příkladů. Takže vyzkoušet načítání teploty z čidla a dát to potom dohromady a zapisovat teplotu na displej nebude problém.

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#7 Příspěvek od wlezley »

Proto jsem použil to video, tam to je, bohužel na jiný formát. Někde uvádí, že použily interní čidlo teploty, jinde zase shield. Když mi ale zobrazí teplotu, tak pár řádku rutiny na obsluhu jiného by tam šlo použít, ne? Ty dig.čidla mě lákají, že jich může být víc a nevadí jim delší přívody.

Uživatelský avatar
djwiktor
Příspěvky: 14
Registrován: 26 bře 2015, 01:00
Bydliště: šaľa / Bratislava

#8 Příspěvek od djwiktor »

Samozrejme je mozne pripisovat si k programu svoje dalsie veci - kazdopadne asi treba na to takto jednoducho : obsluzit dallas, teplotu hodit do premennej, tu si upravit podla potreby a nasledne zavolat funkciu na kreslenie do matrixu a poslat tam text + premenna + text :)

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#9 Příspěvek od Honza_dy »

Není to sice k tématu, ale jako zdroj teplotních dat lze s výhodou použít bezdrátového čidla od meteostanice. Nedávno jsem si s tím hrál protože mám kolem domu dvě meteostanice a bylo potřeba přidat další vnitřní jednotku. Na obrázku je prototyp, displej kdysi sloužil jako zobrazovací jednotka plynového kotle. K arduinu je potřeba jen aurel přijímač. O vše ostatní se stará SW.
Přílohy
eba2.jpg
(261.13 KiB) Staženo 164 x
eba1.jpg
(186.88 KiB) Staženo 136 x

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#10 Příspěvek od wlezley »

Za velkého přispění a trpělivosti Koulího vyřešeno. Tímto jemu i všem zůčastněným děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)“