Kvalita LED televizorů SONY

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jarda-406
Příspěvky: 63
Registrován: 01 pro 2014, 01:00

Kvalita LED televizorů SONY

#1 Příspěvek od Jarda-406 »

Chtěl bych se zeptat, jak to dneska vypadá s kvalitou LED televizorů SONY, jestli je pořád sony zárukou kvality, nebo už to taky nějak pajcujou. Nemáte někdo přehled? :-)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Těžko někdo na to paušálně odpoví.

Ale dal bych si pozor na TV, na které je zrovna někde reklama, a požadoval prodlouženou záruku (samozřejmě za rozumný příplatek).
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#3 Příspěvek od samponek »

Bravia má super obraz, jak je to z kvalitou a výdrží se teprve uvidí ( přivezeno z SD a zatím ve zkušebním provozu)

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od TAKJAN »

Mám sony rok. Je tu o tom vlákno. Obraz, citlivost naprosto OK. Konektivita dobrá. Chytrost 🤐. Ovládání naprosto idiotské (sencor to má logičtější), ale už jsem si zvykl. Jednou v záruční opravě-výměna hlavní desky, čemuž se opravář divil. Jinak se kousala a blbnulo ovládání, ale to se podstatně zlepšilo. Buď dostala rozum, nebo to stáhlo aktualizaci.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#5 Příspěvek od xmurgi »

Pokial ma pamat neklame tak sony uz X-rokov tv nevyraba. Fabriku pri Nitre predali foxconu a vyrobu outsurcuju - pripadne prenajali znacku (aktualny stav netusim). Co sa tyka kvality tak je to na jedno brdo ako aj ostatne serioznejsie znacky. Vyhodou oproti menej serioznym znackam su o kusok lepsie parametre a technicka podpora.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#6 Příspěvek od Hydrawerk »

Nemá náhodou Sony horší podporu přehrávání různých videosouborů z USB disku??

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#7 Příspěvek od TAKJAN »

Z disku bere prakticky vše, ale po síti je to právě horší.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#8 Příspěvek od Artaban001 »

Sony Bravia -už nikdy. Ovládání je tak krkolomný...

Uživatelský avatar
Jarda-406
Příspěvky: 63
Registrován: 01 pro 2014, 01:00

#9 Příspěvek od Jarda-406 »

Tak co jsem tak vyčetl, tak by měla být SONY vyjímečná obrazem, ale jestli to je pravda, tak tam stejně dávaji obrazovky samsung.

Uživatelský avatar
Jarda-406
Příspěvky: 63
Registrován: 01 pro 2014, 01:00

#10 Příspěvek od Jarda-406 »

Spíš mě zajímalo jestli se v něčem SONY výrazně liší od LG nebo SAMSUNGU, jestli je důvod proč si koupit právě SONY, nebo je to všechno na jedno kopyto, když se budeme bavit o úhlopříčkách 80-110cm

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#11 Příspěvek od fredis »

Sony a kvalita? Turek jak vyšitej :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#12 Příspěvek od jasin »

Nesmyslné rozložení povelů na ovladači. Neuvěřitelně mizerný SW, nepoužitelné připojení internetu. Pouze obraz je dobrý.
SW například při nahrání pořadu na flešku i po skončení stále záhadně s fleškou komunikuje takže ji po čase zničí. Podobně připojený HD občas vytrvale kmitá hlavičkami a za krátko by dopadl jako fleška.
Na té chytré TV je hlavně chytré že takový šunt prodávájí za stejnou cenu jakou mají kvalitní konrurenční výrobky.
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#13 Příspěvek od Kvicala_r »

Sony a dobrý obraz? Já teda nezkoumal nikdy značení těch Tv, ale cca 2- 3 roky zpět bych si je skrze pěkný obraz určitě nekoupil. Musím se v obchodě zaměřit a porovnat. LG a Samsung se mi ve srovnání vždy líbil víc. Neberu BD kvalitu, ale standardní příjem DVB-T/S

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

fredis píše:Sony a kvalita? Turek jak vyšitej :lol:
A o tom to právě je. Sony s CRT byla opravdu kvalita z Japonska. U Sony placky už si nikdo není jistej, co to vlastně doopravdy je a o původní kvalitě bych se raději už nebavil. Funguje jako každá jiná levná placka, ale pokud bych chtěl něco lepšího, tak LG nebo Samsung.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#15 Příspěvek od TAKJAN »

To ovládání je fakt pitomé. Ale používám spíš jako kino. A to dle mne ujde. Nevím, nejsem ale "rys", nebo jak se říká "netopýrovi" obrazu:-)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“