Opět TESCO

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

Opět TESCO

#1 Příspěvek od vasilceral »

Dnes jsem se plácnul přes kapsu. V tescu maj ve výprodeji malé tranzistoráky jež hrají klasické VKV a hlavně DAB. Za pouhých 162,-vočí. Já bral černý, leč má lepší napájení. Červený má mikro USB, střeva asi budou stejný, jen dizajn jiný.

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#2 Příspěvek od Radovan_79 »

Kua! Napiš nějaký bližší zkušenosti.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#3 Příspěvek od Honza_dy »

Hmm, měl jsem doma ten červený. Byl taky z výprodeje za nějaké dvaapůlsta. Překvapil mě docela kvalitní zvuk na tak malou a levnou krabičku. Bohužel v té době bylo DAB kolem Brna na frekvenci, kterou tyto rádia nepodporovala takže jsem ho druhý den vrátil. Nicméně když jsem si vyšel se psem na procházku k vrcholu blízkého kopce, tak jsem v pohodě chytil digitální slováky. Na FM rádio fungovalo taktéž v pohodě, ale to je pro mě nezajímavé jelikož kromě auta rádio neposlouchám. Zítra se do Tesca kouknu, jestli tam budou, tak si jeden opět koupím. DAB kolem Brna je prý už v pohodě.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

DR1403B
je to tohle ?

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#5 Příspěvek od Cowley »

Je to toto ?
Ale samozřejmě v černém ?
Naposledy upravil(a) Cowley dne 01 úno 2017, 20:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#6 Příspěvek od Honza_dy »

V mém případě je to ono.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Frontier Silicon - Verona a k tomu plošňák, co zajišťuje napájení a zesilovač. Všechny tady ty DAB/DAB+ rádia jsou stejný. Akorát Pure One mini 2 to nemá jako modul, ale na svým plošňáku a zaplechovaný - 10X dražší.
Pokud ty rádijka z Tesca stojí 160Kč, tak je to celkem dobrý kup - ovšem tady na brněnsku to bude obyč FM tranzistorák. Tak mám dojem, že projekt DAB půjde do stracena soudě dle http://www.radiosvet.wz.cz/digiradio/digiradio.html a že na brněnsku se tak nějak nic neděje. Pokud rádio nehodláte přenášet do míst bez internetu, tak to DAB není potřeba nějak řešit.

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#8 Příspěvek od vasilceral »

Ten na videu maj též a já dal přednost Typ-DR1501BB-CE.Stupnice je stejná jak ten červený typ, ale je zepředu a napájení konektorem DC. Ten červený má mikro USB.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#9 Příspěvek od Honza_dy »

Artaban: Máš pravdu. Teď jsem to zkoumal a Brně je opravdu pořád jen L-band, který toto rádio nepodporuje.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od radioelectrum »

je někde mapka pokrytí toho pásma co tento přijímač umí ?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

http://pureradio.cz/eshop-info-www/dab- ... hlas-v-Cr/
A umístění vysílačů ve III.pásmu a L-pásmu máš tady http://www.digitalradiodab.cz/mapy-pokryti.html úplně dole.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od radioelectrum »

a to rádio umí všechny ty pokryté oblasti nebo jenom nějakou barvu? Já mám z těch pojmů galamatiáš.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od radioelectrum »

takže to umí jak III-Band tak i L-Band ?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#14 Příspěvek od Artaban001 »

Ne, umí to jen to pásmo, co není v Brně. A ten muj Pure ten "mikrovlnny band" neumel taky.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od radioelectrum »

otázkou je jestli se za chvíli nepřejde na něco úplně jiného a rádio nebude na vyhození, a nedopadnu jako když jsem koupil dvě satelitní karty Cryptoworks co mi jeli ani né dva roky.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“