Arduino a IoT (Sigfox-TD1207)

Raspberry, Arduino, Mini-PC a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaniiisek
Příspěvky: 26
Registrován: 10 říj 2016, 02:00

Arduino a IoT (Sigfox-TD1207)

#1 Příspěvek od Kaniiisek »

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s arduinem Uno a s nějakým modulem s IoT. Vlastním modul TD1207 a chtěl bych jej připojit k arduinu a k tomu DS18B20 pro měření teploty.

Máte někdo nějaké rady?

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#2 Příspěvek od dreamer »

td1207 neznám ale na první stránce kterou mi google nabídl uvádějí že se už nedodává. Stavět tedy na tom něco jako IoT mi nepřijde jako rozumné řešení. Moduly ESP8266 jsou daleko rozšířenější, jdou přímo programovat přes Arduino IDE a existuje spousta příkladů. Nedávno jsem s DS18B20 a ESP8266 dělal teploměr a vcelku práce na pár minut v podstatě (po překonání úvodních nesnází) Tak kdyby ses rozhodl pro toto řešení tak můžu případně poradit.

Uživatelský avatar
Kaniiisek
Příspěvky: 26
Registrován: 10 říj 2016, 02:00

#3 Příspěvek od Kaniiisek »

Děkuji za možnost pomoci. Ano, TD1207 se již neprodává, prodává se o něco lepší modul ovšem na stejné podstatě... faktem je že mám účet v Sigfox backend na 1rok a chtěl bych využít měření teploty mimo dosah Wifi právě při pokrytí sítě Sigfox.

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#4 Příspěvek od dreamer »

OK Sigfox neznám, ale až budeš mít nějaké poznatky tak bych prosil o nějaké podrobnosti jak to funguje, koukám že v česku a v západní evropě maji slušný pokrytí.

Uživatelský avatar
djwiktor
Příspěvky: 14
Registrován: 26 bře 2015, 01:00
Bydliště: šaľa / Bratislava

#5 Příspěvek od djwiktor »

Rovnako poprosim ak bude mat niekto skusenosti so Sigfox, tak sem s nimi.

Uživatelský avatar
Kaniiisek
Příspěvky: 26
Registrován: 10 říj 2016, 02:00

#6 Příspěvek od Kaniiisek »

No zatím nemůžu vypátrat žádné informace :cry:

Odpovědět

Zpět na „Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)“