Kanadská kamna

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

Kanadská kamna

#1 Příspěvek od Pikofarad »

Je to zázrak nebo jen bublina?Onehda byl v tv maník,který to vychválil do nebe.Nemusí vynášet popel ,s páru polínkama vytopí chalupu150m2
Mám HAAS+SOHN VISBY s výměníkem,spálím za den 10-15kg když mrzne a to max na 21 v interieru 100m2.Dřevěné+hn.brikety a popela je denně plný popelník.

Pravoslav
Příspěvky: 138
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Kolín

#2 Příspěvek od Pravoslav »

Popel bude vždy. Tvůj případ denně plného popelníku odsouhlasím, možné to je.

K Tvé otázce: "Je to zázrak nebo jen bublina?"

Já myslím, že odpověď byla již udána: "Onehda byl v TV maník,který to vychválil do nebe."
Naposledy upravil(a) Pravoslav dne 04 úno 2017, 17:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

#3 Příspěvek od vladimir »

Náš dìdeèek se v tom shlédl v USA pøed cca 25-ti lety, tvrdil že s hrstkou chrastí to vytopí barák, nechal to pracnì vyrobit podle výkresu, který poøídil na místì.
Bohužel s tím zaèal vytápìt dùm postavený z opuky s 90cm zdmi.
Tenkrát se držely teploty na -10°C a tak po týdnu topení se uvnitø teplota zdvihla z mínus dvou na plus patnáct.
A to byla kamna do ruda vèetnì trubky do komína a døevo to pøímo hltalo.
Další rok byl zase pøímo unesen podomním prodejcem, který nabízel "infraobrazy", který mìly vytváøet tepelnou pohodu sáláním i když okolo bude tøeba jen 15°C.
I tenhle nesmysl jsem mu rozmluvil.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#4 Příspěvek od starecd »

Fyzikální zákony se určitě nezměnily a pokud si vzpomínám ze základky, tak ke zvýšení teploty o 1°C je potřeba 1kg paliva, jakého, to už si nepamatuju.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#5 Příspěvek od Jodr »

Perpetum mobile nefunguje ani v případě kanadských a amerických kamen. Kolik a co do toho naházíte má určitou výhřevnost a uvažte, že kouř musí odejít do komína a někdy i více jak 40% tepla vezme s sebou...
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#6 Příspěvek od Pikofarad »

Prodejce někomu tedy vrtá třetí dírku do nosu.Není to klamání spotřebitele?

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Habesan »

Navíc to vypadá jako takovej malej kočárek.
Vytopíš jednu místnost, pak odjedeš do druhý, vytopíš ji, odjedeš do třetí...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#8 Příspěvek od tiktak1953 »

Co hovoríte na splynovanie dreva pec.Ja som bol velmi spokojny,mal som ju asi 10 rokov,po styroch rokoch som musel okolo trubkovnici urobit hruhu platnu a vsetky trubky o nu zavarit!Aj ta zrala drevo,ale sme mali na peci aj 65°C.teraz mame liatinovu,kuríme drevom suchym a neda pec ani 50°C.Viem ze neni na drevo,ale su stejnej kapacity ako ta na drevo.nebudem reagovat,je to na vas co napisete
Tie na splyn,dreva su velmi drahe a malo vydrzia,to je ten probl!!
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 04 úno 2017, 22:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Jenys »

tiktak1953: myslel jsem, že jsi rozhodnutý, že tu končíš.

Ta kamna nemůžou mít malou spotřebu, aby vytopily velký prostor, to by fakt bylo perpetum mobile. A i ta cena je tedy veliká. To si z nás zase dělá někdo prču. Nejhorší je, že tomu někdo uvěří a koupí je :D

Ať žijou fyzikální zákony.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
almas
Příspěvky: 136
Registrován: 03 srp 2005, 02:00
Bydliště: cca Karviná

#10 Příspěvek od almas »

Zdravím
Vrátil bych se s dovolením k původnímu tématu - nemá ty kamna někdo rozkreslené ,jak to uvnitř vypadá,nebo nafocené ?Zajímal by mě princip -prospekty nejsou zcela úplné .Splyňovací kotel mám (kopie ),princip není nijak složitý,po zkušenostech s provozem však vnitřek v nerezu.
I na SZ ať nedráždíme prodejce .

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#11 Příspěvek od Pikofarad »

vladimir píše:"infraobrazy", který měly vytvářet tepelnou pohodu sáláním i když okolo bude třeba jen 15°C.
Když bude sedět u něj,tak ten pocit tepla bude
Mám přímotop kombinovaný s infrapanelem, FENIX Ecoflex Solius 20 .Topí dobře,ale polkne 2kW.To sálavé teplo je cítit tak 1,5m od něj,i předmět poblíž se za chvíli ohřeje i na 40st.Ovšem ty infraobrazy pod 500W, to je tak na podzimní temperování

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#12 Příspěvek od Hill »

Zkuste přikládat ty OT příspěvky, které jsem odtud opět musel vytřídit do samostatného vlákna. Možná budou mít vyšší výhřevnost, než se dalo čekat.

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#13 Příspěvek od Radovan_79 »

Dvoustupňové spalování. Inu, tak to tedy jo. Já bych kamna (a to ani kanadská ani jiná) už nechtěl.
Když jsme byli s bývalkou, tak jsme měli nějaká norská a jo, obývák to vytopilo když moc nemrzlo. Ale bordel z toho, na všem prach, nene, už nikdy.
Topíme plynem, pěkně se to zapne, vypne, našteluje, jednou za rok přijede nějaký pučmidrát tomu udělat kontrolu a je to.
Jardo, ty příspěvky si šetřím, až budu startovat vejtřasku, dám jí je přečíst :lol:

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#14 Příspěvek od MetalGod »

Co se tejče výhřevnosti a množství popela, dost záleží na tahu komína a na přísunu vzduchu. Prostě komín musí pořádně táhnout, zároveň taky musí kotel dobře dejchat, musí mít z čeho nasávat. Díky tomu bude vyšší teplota spalování (a víc tepla), menší kouřivost, míň popela.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#15 Příspěvek od Pikofarad »

MetalGod píše: Díky tomu bude vyšší teplota spalování (a víc tepla), menší kouřivost, míň popela.
A vyšší spotřeba paliva.Taky se tam píše,že stačí přiložit co 8-10hod.To se mi nikdy nepovedlo,musím přiložit co 3-3,5hod a to vzduch je na minimum,jinak by to vyfrčelo vše komínem za hodinu

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“