Zháňam tranzistor F318V v TO220 puzdre

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

Zháňam tranzistor F318V v TO220 puzdre

#1 Příspěvek od helios »

Mám tu na stole na opravu impulzák na napájanie halogénov Panlux TR210, kde prepätím v sieti odišli tranzistory, označené ako F318V, je to puzdro TO220, logo na trande je f podobné logu fejsbúku. Neviem tie trandy nájsť ani na nete, nebudem písať ani výrobcovi, s ktorým mám už z minulosti skúsenosť, že človeku nepomôže, lebo takéto informácie neposkytuje (asi preto, že len predáva lacnú čínu). Preto sa chcem opýtať, či niekto už taký zdroj neopravoval, alebo uvedené tranzistory nepozná.
Zdroj je dosť nový, odišiel ako druhý v napájaní bodových halogénov, lebo elektromontér pri výmene elektromeru zasunul PEN vedľa skrutky na elmere a neskontroloval si, či je vodič pod skrutkou a či drží. 8O
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Jestli to logo vypadá takhle: https://www.fairchildsemi.com/Assets/-topmark/logo.ssi , tak to je výrobce Fairchild Semiconductors - nebo někdo šikmovokej, kdo si na něj hraje ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#3 Příspěvek od helios »

Áno, to f-ko vyzerá tak, ale v ich katalógoch som tento typ nenašiel. Takže možno b bude správne - bude to dáka napodobenina.

EDIT: tak nakoniec to je asi číslo série, a to, čo som považoval za dátum výroby, je typ. Človek sa stále učí, ale prečo typ píšu naspod trandu?
Je to tam malými písmenkami: j13009-2. Vie niekto dostupnú náhradu?
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#4 Příspěvek od MATYCH »

gme MJE13009 nebo slabší TME MJE13007

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#5 Příspěvek od helios »

Dík, už som objednal, chcel som v GM, ale nemajú ho na sklade.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#6 Příspěvek od helios »

Objednal som ich v AvElmaku, s ktorým mám dobré skúsenosti, čo sa týka kvality súčiastok a aj rýchlosti vybavenia a doručenia zásielky.
Dajú sa zohnať aj priamo z číny cez Ebay, síce za polovičnú cenu, ale trvá aj mesiac, než to príde a človek nikdy nevie, čo za kvalitu mu pošlú. :o
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“