Eta Harmony + , domácí pekárna.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

Eta Harmony + , domácí pekárna.

#1 Příspěvek od ccode »

Dobrý den.
U domácí pekárny Eta Harmony + z pečící nádoby vypadává hřídel pro hnětací hák. Na hřídeli je zápich a v "ložisku" také, předpokládám, že je tam nějaký o-kroužek, nebo ocelové perko. Nevíte prosím vás někdo co tam patří a z jakého materiálu?
Děkuji.
Přílohy
IMAG1676.jpg
(134.52 KiB) Staženo 203 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Moje máti si kupovala loni komplet novou nádobu, ta stará ještě někde leží. Dostanu se tam až o víkendu.
Škoda že nejsi z Brna :-(
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#3 Příspěvek od kovar »

Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#4 Příspěvek od ccode »

Do www.nadeta.cz jsem koukal, tam mají k dispozici pouze celou nádobu.

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#5 Příspěvek od kovar »

Musíš tam zavolat! :)
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#6 Příspěvek od ccode »

Jo já jsem si říkal, po té co jsem odepsal, že jsi asi myslel zavolat tam. Zkusím to. Dík

Tak jsem volal, mají pouze celou nádobu. :-(

Tam musí být buď nějaký pružný O-kroužek z teplotně odolného materiálu, co se při zasouvání hřídelky zmáčkne a po dosažení "proti" zápichu v ložisku zapadne a hřídelku drží zaaretovanou a nebo je tam nějaký volnější C - kroužek z tvrdšího materiálu s podobnou funkcí.
Druhou hřídelku se mi zatím nechce demontovat ( dá se vlastně jen vylisovat ven).

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#7 Příspěvek od kovar »

Tuším že je tam jen kroužek z teflonu.
Jednou jsem to opravoval a muselo se to tuším roznýtovat.
Hodně blbá práce a navíc ta hřídelka bývá taky obroušená.
To těsnění je tam jen kvůli tekutině aby neprotekla do pekárny.
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
Bitang
Příspěvky: 1
Registrován: 04 led 2018, 01:00

#8 Příspěvek od Bitang »

Dobrý deň.
Potrebujem otvoriť pekáreň ETA Harmony 2149 , lebo sa prestali točiť hriadele. Zrejme sa vo vnútri niečo odpojilo alebo zlomilo. Skúsil som vybrať skrutky , ktoré sú zo spodnej strany aj 6 skrutiek okolo steny v priestore pod nádobou na pečenie - tie okolo steny, nie tie v strede dna. To zrejme nestačí, lebo sa nič nedá oddeliť. Neviete mi poradiť? Ďakujem

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#9 Příspěvek od ohryzek36 »

Nejdřív z tama vytáhni plech, co je okolo tělesa (drželo ho těch 8 šroubů dole), pak půjde pekárna líp rozcvaknout.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

Já bych to zkusil ještě rozvinout- osm šroubků dole kolem tělesa (jak píše Ohryzek), potom vytáhneš ten plechový tunel.
Potom jsou na pravé straně (při čelním pohledu) tři samořezky pod plastovýma krytkama (ty drží panel s LCD). Možná se nemusejí oddělávat, ale ja já je raději vyšroubuju. A abych se dostal k té zadní, musím napřed demontovat panty a celé víko odmontovat pryč. Potom odpojím plochý kabel od panelu s LCD.
Jak máš toto všechno oddělané (včetně !šesti! šroubků zespodu), můžeš začít postupně odcvakávat boční plast. Drží na osmi zámcích, chce to zkoušet (dva jsem vyznačil na fotce Harmony3.jpg- všech osm je na obou delších stranách).
Jak se ti podaří boční plast vyloupat ze zámků, máš už jen plechové šasi se spirálou a pohonem, to je našroubované na plastové základně. Drží tam na šesti šroubcích (jeden je pod motorovým kondenzátorem, tak ten musíš napřed taky odšroubovat), potom se konečně dostaneš k řemenům.

Ještě se mi nechce spát, tak posílám nějaké fotky.

A mám dotaz do pléna- onehdá jsem bráchovi měnil ten spojovací řemen mezi oběma náhonama hnětadel, ale pekárna stejně nějak nefunguje. Neexistuje nějaký servisní mód, ve kterém bych odzkoušel všechny funkce? Tahle opravovaná pekárna hřeje, ale asi nemíchá (dal jsem to otestovat svojí máti, ale ona mi nedokáže říct, ve kterém stupni přípravy nastává problém. A já s tím nikdy nepracoval :( ).
Díky
Přílohy
Harmony4.jpg
(101.99 KiB) Staženo 168 x
Harmony3.jpg
(60.75 KiB) Staženo 182 x
Harmony2.jpg
(71.95 KiB) Staženo 193 x
Harmony1.jpg
(74.45 KiB) Staženo 193 x
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Nejaky test by tam mal byt, skus podrzat niektore tlacidlo pri zapnuti napajania.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Michal22 »

OK, zkusím. Dostanu se k tomu asi až v neděli, tak kdyby ještě třeba někdo věděl konkrétní tlačítko?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“