funkce d/a převodníku

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

funkce d/a převodníku

#1 Příspěvek od milavla »

Ahoj,
mám doma "digitální" zesilovač, digitální jako že má zabudovaný d/a převodník no a ta digitální část to by mě hrozně zajímalo jak to tam funguje a co to s těmi "daty" vlastně dělá a bohužel neznám v okolí nikoho kdo by tomu až tak rozuměl, aby mi to vysvětlil. Začíná to na straně 23 snažil jsem se to přelouskat a trochu to pochopit, ale je to dost složitý, pochopil jsem akorát, že tam jsou za sebou dva PLL fázové závěsy potlačující jitter a nakonec digitální filtr 4x over sampling. Byl bych rád kdyby mi to někdo vysvětlil víc podrobně.

dík Milan

Nejde mi sem ten manuál vložit, tak dávám odkaz na ulozto https://uloz.to/!i9Zl4FZHQjqh/hfe-pione ... ervice-pdf

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Funkci PLL si budeš muset nastudovat separátně a pak se tím "prokousat" podle svých znalostí. To za tebe nikdo neudělá.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#3 Příspěvek od milavla »

No PLL podle mých znalostí dolaďuje hodiny na vstupu a tím potlačuje jitter. Sám se tím neprokoušu to už jsem zkoušel, stačil by mi jen obecný popis abych to pochopil co se tam děje. U té PLL1 vidím, že se samplovací frek. na vstupu násobí x256, takže u cd to dělá něco přes 11Mhz no a tady třeba nevím co to je za frekvenci, je to kmitočet oscilátoru v PLL1 obvodu ?

Odpovědět

Zpět na „Teorie“