Xperia SP po zvlhnutí netelefonuje

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MJ
Příspěvky: 19
Registrován: 22 dub 2016, 02:00

Xperia SP po zvlhnutí netelefonuje

#1 Příspěvek od MJ »

Dobrý den,
moje Xperia SP se dostala do kontaktu s vlhkostí (kapsa promočené bundy), od té doby se s ní nedá telefonovat. Připojení k síti je funkční, i když s výpadky, SMS-ky chodí, občas i data. Při pokusu o volání ven se nic neděje, při volání "sem" se u volajícího přehraje hláška o nedostupnosti volaného. SIM se občas hlásí jako nepřítomná, ale po restartu se zase najde. Ze SIM se nedají číst ani na ní zapisovat kontakty. WiFi a BT chodí bez problémů.
Telefon jsem rozebral, vyčistil všemožné kontakty lihem. Kontakty ve čtečce SIM se zdají v pořádku. Vyzkoušel jsem několik aplikací na monitoring sítí, všechny hlásí, že síť je připojena a SIM karta v pořádku.
Budu rád za každý tip, co bych mohl udělat.
Děkuji, MJ

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

MJ píše:... co bych mohl udělat...
Koupit si nový foun.

To si jistě slyšet nechtěl, ale bohužel ti asi nic jiného nezbude.
Před jak dlouhou dobou se tak stalo a co si s tím telefonem udělal? Vyndání baterie, vysušení...
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
MJ
Příspěvky: 19
Registrován: 22 dub 2016, 02:00

#3 Příspěvek od MJ »

Pořízení nového telefonu je jistě zajímavá možnost, ale rád bych, aby byla až ta poslední... :)
Stalo se to minulý čtvrtek, blbnout začal v pátek-sobotu. V první chvíli (čtvrtek) jsem nedělal nic, otřel jsem jej zvenku, uvnitř bylo sucho, tedy se mi zdálo, že se v podstatě nic nestalo... Hraju si s tím od pondělka, to už jsem si nezavolal.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

Po takové době ti už skutečně bzbývá jen ta poslední možnost.
Sucho uvnitř bylo skutečně jen zdánlivé. I kdyby se to čistě náhodou probralo k životu, tomu founu už nelze věřit. Oxidace je svinstvo.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Podle příznaků bych tipnul, že má problém se SIM kartou. Což nemusí být jen vlastní čtečkou SIM. Za ní bývají ochranné obvody (EMI filtry nebo samostatné diody), dál to vede do procesoru.
Zkusil bych proměřit kontakty čtečky (zapojené) proti zemi na PN přechody.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
MJ
Příspěvky: 19
Registrován: 22 dub 2016, 02:00

#6 Příspěvek od MJ »

Michal22: Díky za naději :) Okolo čtečky ale nevidím nic, co by se dalo měřit... :(

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Vezmi multimetr, přepni na měření PN přechodů, červený dej na zem a černým měř na jednotlivých pinech čtečky. Jeden pin ti bude ukazovat zkrat. Vedlejší je nezapojený. Zbývající čtyři jsou SM_VCC, SIM_CLK, SIM_DATA a RESET. Tak na těchto pinech bys měl naměřit cca 500-600mV. NA SIM_VCC bývá hodnota o něco nižší.
Pokud tyhle hodnoty nenaměříš (budou třeba někde vyšší nebo i nižší), tak na tu cestu se zaměř.

Sehnat schema asi bude problém.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
MJ
Příspěvky: 19
Registrován: 22 dub 2016, 02:00

#8 Příspěvek od MJ »

Nevím, jestli jsem měřil dobře, protože výsledek je až na jeden pin jaksi mimo: 29, 570, zkrat, 49, 49, 95. Tedy s telefonem všechno špatně?

EDIT: Předchozí měření bylo při vypnutém tydlifonu, při zapnutém je to CLK-638, RST-638, VCC-96, DATA-29, NC-566, GND-2...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Michal22 »

Nějaké divné hodnoty.
Možná mám nějaké SPčko (neopravitelné) v šufleti, když jej najdu, tak zkusím odměřit.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“