Elektrocentrála Honda Vanguard 12kW

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

Elektrocentrála Honda Vanguard 12kW

#1 Příspěvek od varok »

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat, opět jen pro zajímavost. V práci máme v jedné Avii s dílnou elektrocentralu Honda Vanguard 12kW. Už má cosi natočeno, už i trošku papá olej. Má to motor dvouválec. Centrály jsou jakoby pravidelně servisované. Centrála běží normálně, ale pořád hodně kouří z výfuku, jde cítit jakoby špatně spálený benzín a bubnuje do výfuku. Co vím z aut, tak střílení do výfuku je moc bohatou směsí. Co se týče provozu, tak se otevře ventilek přívodu paliva z nádrže, zapne se sytič a nastartuje. Má to elektrický startér, sytič manuál táhlem. Po naskočení motoru se sytič vypne, chod motoru se trošku upraví a centrála běží. Podle sluchu běží asi normálně, ale nepravidelně bubnuje do výfuku a dost kouří i při zahřátém motoru. Je to normální? Když se zatíží, tak se to trošku upraví, otáčky jemně klesnou, motor přestane střílet do výfuku. Po odpojení zátěže otáčky opět vzrostou a opět střílení do výfuku.
Co mají v jiných vozech podobné centrály ale trošku slabší, ty to nedělají a běží krásně plynule bez střílení do výfuku.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Karbec by měl mít štelovací jehlu H a L. Já je na 4,5HP OHC mám. Je to šroub, pod kterým je na závitu pružina. Někdo to mohl rozšťourat a nebo se to hnulo vibracema. Jestli v karbecu stojí furt N95 a moc se to nepoužívá, mohl by být vysrážený do žlutých šupinek a něco je přicpaný. A nebo může být stvrdlá a nebo přilepená membrána.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od varok »

Používá se naopak často, ale majitel vozu říkal, že už má natočeno hooodně motohodin. je stará myslím kolem 7 let a někdy běží nonstop i celý den.
Šroubky tam jsou dva. Jeden s pružinkou, druhý je na jiné straně a ten pružinku nemá, je to jakoby doraz táhla, které se při běhu sám nastavuje, tak asi nějaké automatické seřizování. Zkusím poštelovat s tím šroubkem s pružinkou. Uvidíme jestli to něco udělá. Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#4 Příspěvek od Atlan »

Nebolo by odveci najprv skontrolovat cistotu filtra vzduchu, spinavy filtrer bohata zmes.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Ak ide z vyfuku modry dym, tak to zerie olej.

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od varok »

Olej to žere dost, to už jsem psal. Ale zároveň jde cítit, že to špatně spaluje a střílí nepravidelně do výfuku, to je asi bohatá směs. Otřesy jsou velké, tak zkusím potočit trošku tím šroubkem s pružinkou, jak radil celeron. Buď to pomůže nebo ne.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#7 Příspěvek od Sandal »

Co svíčky?Ty budou fest zahnojený,když to chlastá olej.
Když střílí do výfuku,může taky pozdě pálit.Zkontrolovat fóra.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Lukas-Peca »

Jeden ten šroub bude bohatost směsi, druhý volnoběžné otáčky (nevím, k čemu to u centrály je, ale pokud je to na táhlu plynu, tak to nic jiného být nemůže). Zkus ten šroub bohatosti pootočit. Pokud bys to přehnal a byla chudá směs, motor se bude při prudkém přidání plynu dusit.

Jinak stejnou závadu může způsobit i zanesený vzduchový filtr.

Ucpaný karburátor by se projevoval spíše chudou směsí, měl jsem to na sekačce, babišův biobenzín to zanesl. Pokles spotřeby skoro o polovinu byl sice příjemný, ale dusilo se to a chcípalo. Karbec je nerozebiratelný. Stačilo šroub bohatosti dotáhnout na doraz a povolit, tím se ta špína omačkala a zase to funguje :)

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od varok »

No já se jen ptal spíše teoreticky. Na ten vzduchový filtr se mrknem, šroubek s pružinkou pošteluji. Více zkoušet nebudu, nejsem servis. Ten jejich slavný servis.......
Majitel centrály šéfovi řekne, že už žere hodně oleje, tak mu odpoví ať s tm zajede do našeho firemního servisu. Tam mu řeknou, že se s tím nedá nic dělat, dají mu větší kanystr oleje a ať to poctivě častěji kontroluje a dolévá.
Oprava by prý byla dražší než nová centrála, což se mi zdá jako blbost.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Tohohle maníka bych neposlal štelovat ani vodomlýnek .

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od varok »

Naštěstí jsem do toho nehrabal, aby měl pan MISTR BOBOBO radost a centrála to vzdala sama. Teď je v servisu. :)

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#12 Příspěvek od denis15 »

Střílí do výfuku pokud je chudá směs-platilo pro benzín/lpg. Spíše bude něco zasmolené až po strop. Vypucovat karbec, svíce. Vlastně se to vyřešilo samo :lol:

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#13 Příspěvek od weed_smoker »

Nedávno jsme zprovoznili po X letech řezačku na asfalt (s kotoučem 360mm) a dva dny to samý (střelba výfukem,olejovej smrad a čoud(20m kolem nebylo vidět) i pokašlávání motoru).Když se vypálil starej benál a podruhý jsme dolili olej, už fungovala normálně beze smradu i beze střelby.Dokonce chytá i napoprvý,předtim jsme s tim zápasili i 10 minut,než naskočila.

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od varok »

denis15: Střílení do výfuku bylo vždy naopak bohatá směs. Chudá střílí do sání. Občas to prý i roztrhá filtrbox.
Centrála má pravidelný ,,servis´´ ale prý jen vymění vzduchový, palivový a olejový filtr, dají nový olej a to je všechno. Centrála hlavně po zatížení nějakým silnějším spotřebičem hrozně bublala do výfuku, nejprve nepravidelně. Potom už to bublalo do výfuku pravidelně a nakonec to začlo přímo střílet a z výfuku lítat plameny. Asi něco s tou regulací otáček a směsi. Zavezli to do servisu, já se začal hrozně smát. :D

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#15 Příspěvek od denis15 »

Jo, máš pravdu, jsem to zmotal :-). Do výfuku mi to pralo, pokud byl rozhašený předstih.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“