TV z opravy doma, asi jsem idiot.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

TV z opravy doma, asi jsem idiot.

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Po pěti týdnech záruční opravy (nechyběla ani ta TV, ale monitor) jsem se ozval prodejci. Ten poté souhlasil se zrušením kupní smlouvy. Ale protože oprava v autorizovaném servisu sony a při hovoru s technikem jsem zjistil že TV nic není. Tvrdil: nedal jsem vám zprávu, protože jsme se údajně domluvili, že já se budu informovat. Byl jsem tam 2x, technik nikdy. Říkám tak mi napíšete datum vydání aktuální. On že klidně, ale oprava že proběhla ve třech týdnech. To už mně nasral, tak jsem mluvil s ČOI. Tam mne ovšem informovali, že servis je povinen dát zprávu o konci opravy, ale může dojít i k jiné ústní domluvě. Tvrzení proti tvrzení takže vrácení nemožné. Příště teda doslova vše zaznamenat do opraváku.
Ten krám funguje, on tvrdil, že celou dobu a že mi věří, že se kousala. Záznam poruchy na mobilu ale nechtěl vidět. Tvrdil, že řešil spoustu případů, kdy doma tv nejde, včetně nesmyslů.
Nenapadá mne, co by to dělalo. Prostě se vždy po pár povelech dálkáče kousla a indikační LED ani neblikala při vyslání povelu. (Dálkáč OK, kontrola foťákem). Jinak ant vstup přes oddělovací kondíky, zdroj tv spínaný bez PE, přepěťovky jsou, samostatný vývod na audio. Spojeno s PC přes audio a DVI. Připojena LAN. Nevím už co, jedině že by to rušila někdy LED žárovka.
Pokud by to udělala zas, musím ji nějak dobře vyčadit třikrát za sebou.
Ale jednou přiběhl kluk, že mu končí záruka plazmy a chce ji zneprovoznit. Dal jsem teda nulák na kostru a fází přes asi 220nF poběhal plošňák kde to šlo. Předpokládal jsem, že bude po ní, ale ta mrcha přežila:-)),

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

TAKJAN píše:...
Pokud by to udělala zas, musím ji nějak dobře vyčadit třikrát za sebou.
Ale jednou přiběhl kluk, že mu končí záruka plazmy a chce ji zneprovoznit. Dal jsem teda nulák na kostru a fází přes asi 220nF poběhal plošňák kde to šlo...
... a pak, že lidi nejsou hovada.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#3 Příspěvek od TAKJAN »

Co bys teda dělal ty?

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od Prochy »

Myslím si, že jezevec naráží na to, že je prasárna takhle podvádět se zárukou a úmyslně ničit zařízení, aby vrátili při reklamaci prachy.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#5 Příspěvek od TAKJAN »

Ale vždyť ten krám tam byl třikrát. Že nenašel servisák závadu neznamená, že není. Mám to natočené. Ztráta důvěry. Nedodržení doby opravy a výmluvy. Nechtěl vidět video. Neochota se setkat.
Co mám doma špatně? Ostatní tv tu fungují, jinde taky. Takže vehikl, který je dejme tomu "přecitlivěný" si mám nechat???

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Musíš si to nechat zapsat do protokolu při příjmu. Všechno.
I to, že to video nechtěl vidět.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#7 Příspěvek od TAKJAN »

Jo, chybama se člověk učí.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

A poučení PRO PŘÍŠTĚ:
značka SONY se musí vnímat jako Son Of moNkeY = kvalita srovnatelná s konkurencí je u nich cca o 30% dražší ergo kladivo recipročně vzato, za stejnou cenu jako u konkurence dostaneš od Syna Vopice o 30% míň kvality.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od kulikus »

To je karma. Lidi podváděj s reklmacema a vrácením zboží, tak se výrobce, potažmo servis, brání a pocítí to nevinný uživatel. Možná "nevinný".

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#10 Příspěvek od TAKJAN »

Pokud by fungovala normálně, nic takového by mne nenapadlo a navíc se cítím v právu. Jinak proti té TV až na 🤐 ovládání nic nemám. Obraz, zvuk, konektivita OK.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Jó kde jsou ty časy, co Sony byla značka a její televize jela bez závady 30 let. Teď už si na značku jen hraje. Jen pro ilustraci, Elvia Pro, co má v česku zastoupení Sony (možná i výhradní), zrušila prodejnu v HK a jdou řeči, že bude hůř.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#12 Příspěvek od kejki »

Je na ní cedule vyrobeno v Polsku?
Ale klidně jí můžeš převzít, protože pokud se závada hned opět objeví, odstoupíš pro neodstranění závady ve lhůtě, nebudeš reklamaovat znovu.

A to s tou plazmou je sviňárna, o tom žádná.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#13 Příspěvek od TAKJAN »

Není to vyrobeno nikde, pro jistotu_-) Jenže teď funguje, začne blbnout za čas, už potřetí to mám vypozorováno. Navíc závada musí být naprosto stejná, popis doslova stejný. Což jsem taky neměl, protože jsam naivně maslel, že nereaguje na DO a nelze ovládat je stejný popis závady.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#14 Příspěvek od Kremik »

K té plasmě. Že se lidi navzájem podvádí, to tu vždycky bylo, je, a bude. Ale když chci znefunkčnit telku, proč proboha na celým plošňáku? Odpravím to nejjednodušší co jde, aby to šlo i snadno spravit, zbytek snad přece může žít. Já to teda nedělám, ale abych nedělal svatýho, taky už jsem byl vícekrát o něco takového požádán. Jednou jsem vyhověl...

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#15 Příspěvek od TAKJAN »

Ta TV měla být neopravitelná. Taky jsem to udělal jen jednou, po přemlouvání.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“