Samovolné připojování k internetu.

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Samovolné připojování k internetu.

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Hezký večer.
Mám tu SIM od 02. Je to "předplacenka" s tarifem "na dlouho". Na straně operátora má zablokovaný datový služby. Zatím byla ve třech "androidních zařízení". U každýho z nich se z touhle kartou objevily každý den v nepravidelnou dobu SMS "vaše zařízení se pokoušelo o připojení k internetu. Povolte si data na... " přitom i v těch telefonech byla datová připojení vypnutá. Co to má znamenat? - to jako kdybych ty data neměl bloknutý, tak mě to denně "sejme" 25 kaček za "internet za den" z kreditu?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

Ano. Minimálně.
:wink:

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

Zkus jeste zakazat kontrolu automatickych aktualizaci systemoveho sw. Ja ale tenhle problem nikdy nemel.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Spousta aplikací vyžaduje přístup k inernetu, jen jak je spustíš- třeba kvůli určení polohy. Pokud jsi v budově, tak GPS nic, proto se snaží přes data.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#5 Příspěvek od vladodyno »

Kód: Vybrat vše

 v těch telefonech byla datová připojení vypnutá.


Prenos dát bol vypnutý pred alebo až po vložení SIM karty?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

1. Datový přenos na SIM je zakázanej u operátora (přes ten hlasový automat)

2. V telefonu je vypnutý datový přenos v tý liště, co se objeví když táhnu prstem z horního okraje dolů. Přesto ty SMS stále chodí.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#7 Příspěvek od MaTTo »

Jednoduché riešenie... dopomôž telefónu a nastav mu "správne" APN :-)
Teraz tam budeš mať prednastavený prístupový bod s názvom O2 internet ; pričom APN je "internet"
Prepíš mu APN z "internet" na nejaký nezmysel a už sa nikam pripájať nebude keď si nedá povedať :-)
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Standa99 »

Tohle je divné, v rodině jsou dva androidy s datovým tarifem + dva androidy bez tarifu a nikdy nebyl problém u těch bez tarifu. Ty mají pouze vypnuté "Mobilní data" v systému (Nastavení-Využití dat). Vypínáš to správně?
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

Jak jsem psal - data jsou vypnuté v tý liště, co se objeví při "stáhnutí ty roletky zhora". A vůbec je nezapínám. A i při tom na telefon chodí ty SMS o pokusu o připojení na net. Mě spíš zajímá, co chce "tajně" na net. Data jsou u operátora zablokovaný, proto ty SMS. A dělá to na každým "chytrým telefonu", nebo tabletofonu (Huawei mediapad T1 8 pro). Přibližně 1X denně - pokaždý v jinou dobu. Podotýkám, že to dělá i v telefonu, co byl chvíli před tím vybalen ze zapečetěné krabice (Lenovo A2016)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#10 Příspěvek od masar »

Které aplikace mají oprávnění k připojování na net a jiné oprávnění, můžeš najít v Nastavení - Zabezpečení - Řízení oprávnění. Tam si najdi, které aplikace mají oprávnění - Odesílat SMS. Pak je můžeš zakázat.
:wink:

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Standa99 »

@Artaban001: Po deaktivaci přes tu ikonu v menu jsou v Nastavení-Využití dat ty Mobilní data vypnuté? Taky bacha na dlouhé SMS, hromadné SMS, SMS s diakritikou, ty by mohly být odeslané jako MMS a to jsou data.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#12 Příspěvek od Artaban001 »

Dotyčná osoba, která teď používá tuto SIM SMS nepoužívá. Ano, v nastavení jsou data vypnutá. Jak jsem psal včera, teď ta sim je v telefonu, který byl pár minut před tím zakoupen u "Bublinek" a zataven v igelitu (tudíž na něj před tím naposledy sahaly maximálně čínské děti, co jej smontovaly).

O těch SMS, co se automaticky převádí na MMS při překročení 300 znaků vím, škoda, že to nejde vypnout, když mám u svýho telefonu neomezený SMS.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od Michal22 »

Je třeba si uvědomit, že v nynější době jsou data ta věc, na které operátoři vydělávají. Proto tlačí výrobce, aby ve firmware telefonu pokud možno nechali co nejvíc "zadních vrátek", která neznalému uživateli co nejvíc vycucnou účet. Bývalo to takhle vždy.
Jak jsem psal výše, nejčastěji se přes datové připojení realizuje zjištění polohy.
A s těmi dlouhými SMS- pokud se nemýlím, tak se z dlouhé SMS stane MMS až ve chvíli, kdy překročí 1kB. To znamená přes 6 SMS.
Sám posílám často delší SMS (mám je neomezené), ale MMS mám účtovanou max. jednu měsíčně- a to když ji opravdu pošlu. Prostě si hlídám, abych neměl SMS delší než těch 1000 znaků.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#14 Příspěvek od xsc »

Určování polohy by neměl být problém, pokud to výrobce nějak nedoprasí. Když dám v nastavení "pouze zařízení", tak se poloha určuje jen podle gps, wifi ani mobilní sítě si to nevšímá.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#15 Příspěvek od Standa99 »

U těch SMS záleží, jaká aplikace je odbavuje, je jich hromada a každá se chová jinak. Zadní vrátka nebudu komentovat, ale jak jsem napsal, dva telefony nastavení ctí a to nemají data u operátora zakázané. Se svým telefonem jsem často mimo republiku, takže mám zakázaný datový roaming (za chvíli nebudu muset) a vše je také bezproblému.

P.S. Když se mobilní data využívají, tak se dá zjistit (viz. obrázek), která aplikace a kolik, ale ty tam asi nebudeš mít nic?
Přílohy
vyuz-dat.png
(34.4 KiB) Staženo 231 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“