Shanghai Z647-1A

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
psacha
Příspěvky: 5
Registrován: 28 zář 2006, 02:00

Shanghai Z647-1A

#1 Příspěvek od psacha »

Dobry den,
TV postupne trvalo dele a dele nez po zapnuti nabehla (1min, 5 min, 30min), ted uz nenabehne vubec. Dival jsem se na zdroj, ten nedava zadne napeti na vystupech. Nasel jsem si schema na http://www.kacha.cz/schema-tv.html, ale moc moudry z nej nejsem. Na vstupu trafa jeste neco namerim, bohuzel nemam zadne rozumne vybaveni, jen PU-510, takze mi tam litaji 330-150V na vstupu trafa ve stejnosmernem modu (jestli si to dobre pamatuji ze skoly, mel bych namerit stridave?), na vystupu vsak nic nenamerim, ze schematu mi neni jasne, jake napeti bych mel namerit na sekundarnich vinuti, ale 110V tam rozhodne neni, ani nevim jake jsou parametry trafa. Myslele jsem, ze to bude nejaka malickost, ale tohle bude asi nad me sily, jsem jen amater. :oops:
Necham si rad poradit, ale tusim, ze rada bude zanest do opravny...

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Shanghai Z647-1A

#2 Příspěvek od jezevec »

psacha píše: Necham si rad poradit, ale tusim, ze rada bude zanest do opravny...
Přesně jak píšeš. Televize není žehlička.

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od texi »

Čau, zkontroluj ev. vyměň elyty v primáru C915 a 916 a ostatní.

Uživatelský avatar
psacha
Příspěvky: 5
Registrován: 28 zář 2006, 02:00

#4 Příspěvek od psacha »

texi píše:Čau, zkontroluj ev. vyměň elyty v primáru C915 a 916 a ostatní.
Ahoj 915 a 916 jsem vymenil, ted jdu postupne na dalsi, diky

Uživatelský avatar
psacha
Příspěvky: 5
Registrován: 28 zář 2006, 02:00

Re: Shanghai Z647-1A

#5 Příspěvek od psacha »

Přesně jak píšeš. Televize není žehlička.
Na zehlicku bych se neptal, rozhodne ne v tomto foru... Cekal jsem spise nejakou radu

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

No od tych zlych elytov mohlo odist nieco dalsie. Len tak naslepo to tazko opravis.

Uživatelský avatar
psacha
Příspěvky: 5
Registrován: 28 zář 2006, 02:00

#7 Příspěvek od psacha »

rnbw píše:No od tych zlych elytov mohlo odist nieco dalsie. Len tak naslepo to tazko opravis.
zkusim elyty, bohuzel ty dalsi doma nemam, takze to chvili bude muset pockat a kdyz to bude bez uspechu, predam to odbornikum, nemam meraky, ani zkusenosti :(

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#8 Příspěvek od miroja »

Pozri sa na vykonovy odpor, ktory ma zabezpecit rozkmitanie impulzaku (R908). Par som ich menil. Potom pripadne R911,912.

Uživatelský avatar
psacha
Příspěvky: 5
Registrován: 28 zář 2006, 02:00

#9 Příspěvek od psacha »

miroja píše:Pozri sa na vykonovy odpor, ktory ma zabezpecit rozkmitanie impulzaku (R908). Par som ich menil. Potom pripadne R911,912.
Diky moc, tak to byla trefa do cerneho, presne tak, R908. A jede to. Jinak vsechno bylo vporadku. Rezistor byl prepaleny. Melo mi dojit, ze kdyz nemohu na primarnim vinuti civky namerit zadne stridave napeti, bude ho treba rozkmitat. Diky za rady, omlouvam se za nezkusenost a dekuji vsem za radu, hlavne miroja.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“