Mixér ETA, výkres šroubu mixéru (přesunuto, přejmenováno)

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xxx_88
Příspěvky: 27
Registrován: 08 bře 2017, 01:00

Mixér ETA, výkres šroubu mixéru (přesunuto, přejmenováno)

#1 Příspěvek od xxx_88 »

Sháním nějakého dobrodince, co vlastní starý mixér ETA s tímto šroubem, zda by byl ochotný mi šroub obkreslit a vytvořit nějaký nákres (netrvám na normovaném výkresu..) ze kterého by se daly vyčíst všechny podstatné velikosti abych si šroub mohl v práci vyrobit. Když totiž koupím nový, plastový, tak se za chvíli buď uštípne nebo se oholí ten čtyřhran a kotouče se protáčí. Zároveň mi přijde blbé, kupovat nový abych jej obkreslil a udělal kovový a tento se válel v šupleti. Ten starý (originální) jsem bohužel nedopatřením někde ztratil a ty nové, jak jsem psal, jsou tragédie. Zároveň poslední co jsem měl, co se také oholil, ženská vyhodila a tak jej nemohu obkreslit sám.
Předem děkuji,
Martin.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Nebylo by od věci upřesnit na jakém mixéru se ten unášeč nachází. Třeba jen fotku.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#3 Příspěvek od KUBO »

„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#4 Příspěvek od vladodyno »

Neodporúčam vyrobiť z iného materiálu!

Tento diel slúži ako bezpečnostná spojka.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#5 Příspěvek od ohryzek36 »

Pokud počkáš do zítřka, tak bych se po tom šroubu z nádoby mohl v práci podívat a kdyžtak ho obkreslit. Jeden mám i doma, ale nádoba je plná strouhanky a až tak moc velký dobrodinec nejsem, abych kvůli tomu dělal v kuchyni znovu bordel :D .

Uživatelský avatar
xxx_88
Příspěvky: 27
Registrován: 08 bře 2017, 01:00

#6 Příspěvek od xxx_88 »

ohryzek36> Budu moc rád, určitě klidně počkám ;)
vladodyno> to je hezké, ale pojistka v televizi ti taky neodchází protože TV posloucháš a odejde až při poruše. Když je zde "pojistka" která odchází když to používáš jak se to používat má a funguje to správně tak je asi chyba v pojistce a opravdu nebudu dávat 6x do roka 65Kč za šroub jen protože jej neumí vyrobit lépe. Hold budu spoléhat že tam nikdo nebude strkat nic kovového, co by to zabrzdilo a odpálilo motor a když tam strčí ruku tak jí to ostrouhá tak i tak, s tím šroub nic nezmůže, ten nerozezná bramboru od masa. :)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#7 Příspěvek od sinclair »

Já mám na motorové jednotce natištěno ETA022. Světlešedo-tmavošedá.

Skutečně to funguje jako bezpečnostní pojistka maximálního krouticího momentu při zaseknutí třeba strouhače, pokud má někdo talířové nože tupý jako prdel a ještě tím valí tuny mrkve třeba.
Nevím nevím, jak se to bude chovat, udělaný třeba ze silonu či dokonce duralu...

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#8 Příspěvek od Eleman »

sinclair píše: Nevím nevím, jak se to bude chovat, udělaný třeba ze silonu či dokonce duralu...
To ti řeknu naprosto přesně - odejdou převody v motorové jednotce.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

#9 Příspěvek od kaja4 »

xxx_88
Já jej v mixeru používám skoro denně a je tam už minimálně 5let.
Nebude to rukama?

Uživatelský avatar
xxx_88
Příspěvky: 27
Registrován: 08 bře 2017, 01:00

#10 Příspěvek od xxx_88 »

>kaja4 No my jsme měly ten ixér ještě od rodičů a co vím tak ten šroub tam byl někdy od r. 1988, kdy byl mixér dle papíru zakoupen. Bohužel tento originální šroub jsme při stěhování vr. 2006 ztratili a od té doby jsme jich nezpočet vystřídaly. Mixije s tím stále pouze jedna osoba už hodně dlouho a ničí se až teď. Troufám si říci, že rukama to nebude a ani si nedovedu představit, jak by to rukama bylo způsobeno, že kotouč uštípne či oholí šroub. Jen dodám že kotouče jsou ostré, nemají ani tupé a už vůbec ne ohnuté "ostří" v ocích atd.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PotPalo »

Tak tento typ som mal tu česť vidieť, a môže to byť aj rukami. Keď tam niekto upne kotúč tak, že ho tam len tak hodí a dotiahne, kotúč síce naoko drží, ale nieje zapadnutý v tej štvorhrannej drážke. Pri väčšej záťaži začne prešmykovať a zbrusovať ten šrób. Doporučujem vyškoliť osobu ako to tam nasadiť spoľahlivo. Správny postup je: držať šrób, a pootáčať kotúčom až viditeľne zapadne do drážky, kontrolovať to pohľadom. Potom dotiahnuť maticou. Že to doteraz obsluha robila správne a zrazu to nejde, môže byť spôsobené tým nemcom...
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jjilek »

Skutečně by bylo jistější zjistit, proč ten plastový šroub odchází a vyměnit tupý nůž nebo struhadlo. Těch se může u ledaskoho válet víc ze spálených robotů.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#13 Příspěvek od misocko »

tento sroub som menil nedavno. Po cca 20tich rokoch pouzivania...
myslim ze dalsiej vymeny sa uz dany robot nedozije

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#14 Příspěvek od sinclair »

Ty strouhací kotouče totiž byly už dodaný jako tupý a pokud nechtěl člověk být po strouhání nadřený jak hovado, tak se muselo každé oko zvlášť půlkulatým a kulatým jehlovým pilníčkem nabrousit - a to tak, že dost.
Jiný důvod, proč by "čtyřhran" odcházel fakt nevidím..
Kola v motorové jednotce jsou plastová, mám sice náhradní sadu a ani netuším, z jakého jsou kola materiálu. Jenom vím, že ten motor v 022 má na pomalým vývodu krouťák jako prase a je schopnej urvat cokoliv včetně orvání těch platových kol v "převodovce".

Jestli se pamatuju, tak ta novější, nejčastěji oranžová, primárně rychloběžná pohonná jednotka ETA s kolektorovým motorem a oddělenou převodovkou v podobě černého válce,
měla na svém zpřevodovaném výstupu tzv. střihovou pojistku, takový kulatý Fe plech s packama, které ulítly a začalo se to protáčet, když se něco - někde - cokoliv seklo.
Někde to mám celý v krabici na půdě, dáávno jsem to dostal od jedný rodiny, prakticky nepoužitou sadu celého toho oranžového "kolektorového" typu.
Dali mi to jakože na díly, nechtěli to, protože to měla doma jejich dcera. I se zetěm se zabili v autě.
Myslím, že ta pohonná jednotka tam má přepínání otáček na 3-4 stupně.

Věříte, že já jsem tyto "asynchro" pohonný jednotky ve sběru vůbec neviděl? Proti té novější kolektorové jsou na pomalým vývodu relativně tichý a v podstatě krom kondu se tam nemá co posrat - ten motor je moc slušně udělaný a rozběh zase chytře.
Soudím podle toho, že i když se po SD pohybuju relativně dost a ne po jednom, tak tyhle "motory" vůbec nejsou nikde vidět - už bych totiž měl nejmíň jeden náhradní. Ale ve sběru nejsou.
Pokud ovšem některá hospodyně nezalepí tlačítko něčím lepkavým, co polozaschne a tlačítko start zůstane pak viset ve stlačený poloze. Teoreticky by mohlo shořet rozběhový vinutí, prakticky myslím, že se dík větráčku hovno stane, jen to bude mrčet, nebo kýbl po čase bouchne. Není to běhovej typ, jen rozběhový, na pár vteřin. Běhový jsou buď MKP, nebo 2x větší MP olejáky, než normální "zářivkový".
Ty kondy ve vrchových Tatramatkách byly co? Běhový, ne?
Naposledy upravil(a) sinclair dne 23 dub 2017, 20:21, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od PotPalo »

Keď je to správne nasadené, tak sa to strhať snáď ani nedá. Kedysi som na tom strúhal tvrdý syr. Keď som poriadne zatlačil, prevodovka citeľne spomaľovala, ale šróbu sa nič nestalo, ani len drážky v ňom neboli, a to bol plastový. :arrow: Kontaktuj obsluhu.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“