Notebook HP260 G3, výměna HD

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Notebook HP260 G3, výměna HD

#1 Příspěvek od markoni »

Zravim
Potřeboval bych vĕdĕt jak se dostat k HD ? na youtube je mnoho videí na toto téma ale nenašel jsem konkrétnĕ na tento typ díky

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od PotPalo »

Načo video? Ak to má nejaké dvierka/krytku, harddisk môže byť pod tým. Inak asi rozobrať komplet noťas, u HP je bežné, že i len obyčajné vyčistenie vetráku vyžaduje komplet rozborku a vybratie MB.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od markoni »

Já si potřebuji ještě pár věci vyjasnit protože nemám s notebookami žádné zkušenosti tak bych potřeboval se zorientovat v cenách hard disků,co jsem se letmo díval tak vychází klasika výhodnější než SSD poměr kapacita a cena a hlavně bych potřeboval typ na konkrétní model HD díky

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Ano, klasika vychází lépe, ale! To ale znamená, že když si pro jistotu napřed půjčíš od někoho tu klasiku a instaluješ OS, tak zjistíš v čem je potom to kouzlo SSD - v přístupu na disk, ve čtení i zápisu a hlavně v tichu a menším odběru pro baterku. Až si to vyzkoušíš, tak přistoupíš možná na tu klasiku a dáš tam rovnou 1 TB nebo 2 TB a budeš mít velký sklad na blbosti (hudba, filmy, fotky atd.) nebo si ověříš to, že je lepší skladiště dělat na externí hdd, který nemusíš mít stále zapnutý.
Jinak ten přístup k hdd bude samozřejmě zespodku (není to jen u HP), takže odšroubovat celý spodek a pak teprve zábava. :wink:

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

jen podotknu ze u tohohle packala jsou srouby i pod klavesnici, suplikem pro dvd mechaniku a gumovyma nohama u kloubu.vytahuje se vrsek kde je klavesnice a TP. doporucuji plastove ploche pacidlo nebo dat nekomu kdo uz tohle pitval.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#6 Příspěvek od serviceman »

Tady je video.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od markoni »

Teď jsem si všiml že je poškozena jedna zásuvka USB viz příloha ten sken je pořízen s toho videa dá se ta destička s těma USB portama sehnat ? Tak já vám to napíši celou anabázi s tým notebookem.Jedna moje známá mimochodem hrozný antitalent slušně řečeno na technické věci :D mě chtěla ukázat svoji garsonku přes skype tak násilně vytáhla myš jak se domnívám právě s té USB zásuvky, a za par dní přestal ji fungovat notebook tak to dala do servisu a já jsem tam volal do toho servisu a mluvil jsem stým dotyčným servismanem a on mi řekl že je špatný HD ale o portu se nezmiňoval.Ta moje známá mi ho ten notebook dala ať si ho nechám.
Přílohy
notebook.jpg
(146.89 KiB) Staženo 115 x

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Ten port se dá sehnat z podobného NB, ale věřím tomu, že se dá spravit ten původní. Máš už potvrzené, že je HDD špatný? Tzn. že jsi ho už vytáhnul a vyzkoušel někde např. číst jako externí přes USB atd.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Jak ono to je dnes s výměnou HDD v NTB? Už tam není skrytej úsek s driverama a podobnejma systémovejma chujovinama jako kdysi třeba u Compaq?
Pokud jo, tak co s tím?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#10 Příspěvek od JiriTom »

Trochu jsem se díval na net, není ten tvůj NB náhodou typ HP 250 G3 ?
Tedy je video https://www.youtube.com/watch?v=hVdtK9h010U - vizuálně stejné jako tvoje fotka.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od markoni »

Tak předně je to s toho videa udělaná ta fotka k ilustraci té destičky s USB za druhé není to HP 250 G3 a je to HP 260 G3 právě jsem chtěl vědět jestli tam není rozdíl při rozborce jak kolega vtipně poznamenal a teď k těm USB portům já to vidím na výměnu cele destičky protože je ten jeden levý port úplně zničen viz příloha tam je vytržena ta destička a možná teď mě to napadlo zkrat ten jeden nebo všechny piny ze zemí.Do biosu se dostanu a je když to nechám rozjet jakoby normálně se načítá systém ale pořád to stojí na místě. K tomu testu HD je potřebná redukce sata na usb? díky
edit
vidíš to zkusit ten nový HD nebo SSD připojit přes usb co to udělá :!: já jsem nevěděl že takové něco vůbec existuje redukce sata na usb a že je to na aukru k sehnání za dobrý peníz
Přílohy
pohled na USB.jpg
(117.02 KiB) Staženo 97 x

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#12 Příspěvek od JiriTom »

Hledal jsem "hp 260 g3" a ono to našlo jen jeden výskyt (do jakési zastavárny), vše ostatní bylo k hp 250 g3. Tak mi bylo divné, že se to nedá najít...
Ty USB mi připadají na šrot oba, podle té fotky. Jediná cesta - vyjmout mainboard a pokusit se to opravit, ale hlavně - v tomto stavu už to raději nepouštět.

EDIT:
markoni píše:.....zkusit ten nový HD nebo SSD připojit přes usb co to udělá :!: já jsem nevěděl že takové něco vůbec existuje redukce sata na usb a že je to na aukru k sehnání za dobrý peníz
Nejdříve odstranit na MB problém s USB a až potom NB pouštět.
Zkoušet nejistý harddisk na nově koupené a možná nejisté redukci může přinést nejisté výsledky. Ten HD bych vytáhnul z NB a dal to někomu, kdo rozumí HW na otestování...

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#13 Příspěvek od kejki »

2,5 disky jedou na 5V, takže klidně je možné, že díky svodu nemá šťávu.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od markoni »

kejki píše:2,5 disky jedou na 5V, takže klidně je možné, že díky svodu nemá šťávu.
Ale proč to neobjevil ten servisman že jsou USB na šrot!!!.Ono se řekne dej HD na testování kdo tomu rozumí ale za prvé nejsem do té míry mobilní abych se sebral a šel někde do servisu a nechal to otestovat a dobrého známého který to umí neznám a za druhé jsou finance řekneme si to otevřeně.Za druhé ani nevím a hlavně kde sehnat tu destičku s těmi USB porty kde to bych věděl zase někde v servisu nebo u známého kterého nemám tak "babo raď !!! " :D
Ještě jedna poznámka na noteboocích nejsou led které signalizují činnost HD ? díky

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

markoni píše:Ještì jedna poznámka na noteboocích nejsou led které signalizují èinnost HD ? díky
Na poriadnych ano, ale na tych srackach, co sa v poslednej dobre predavaju, uz casto nie su ziadne LED, ani power...

Dosku USB portov najdes napriklad na eBay.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“