Sporák Indesit

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Sporák Indesit

#1 Příspěvek od Celeron »

Sporák Indesit, nahoře varná deska, 4 plotýnky, dole trouba / grill / horkovzduch. Asi 7KW dohromady. Koupeno kdysi v již dávno neexistujícím Diskont Plus. Typ nikde nahoře ani zepředu nenapsanej. Vydolovat sporák z linky je docela zoufalství.
Je v tom prdlá žárovka trouby. Kudy se pěkně prosím mění a co tam je za typ? Tohle? https://www.nadeta.cz/nahradni-dily/spo ... ItemIdx=32
Píšou že Indesit, otázka je zda je ve všech stejná.
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

Co jsem kdy měnil žárovku v troubě, tak se na ní vždy lezlo zepředu (zevnitř) trouby. Bylo potřeba odšroubovat skleněný kryt žárovky. Většinou to po létech byl boj kdo z koho, ale nikdy mi ta skleněná krytka nepraskla.
Jak je to ale u Indensitu nevím.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Obvykle to krycí sklíčko je vyšroubovatelnej výlisek z "ohnivzdornýho" skla - takže se to "mění přes troubu". Jinak typ spotřebiče včetně S/N by měl bejt na stříbrný pokovený samolepce viditelný někde v těsným okolí trouby po odklopení dvířek - mají to jako normový místo pro štítek, aby se nemusel šporhélt právě dolovat ven z linky jen kvůli údajům o typu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Jo, máš pravdu, vlevo zcela nahoře. Je na tom CUCINA K3CO M (W) R
Cucina je italsky "vaření", možná to je název série. To další označení jsem našel jen na nějakým ruským fóru. Možná to byl výrobek pro východní trh, je to z roku cca 1996 a když jsem to zapojoval, překvapilo mě, že to bylo napropojkovaný na jednofázový připojení. 7 KW jednofázově, to je teda nářez. :)

Zkoušel jsem hnout s tím "sklem" krytu žárovky a ani ťuk. Spíš bych to urval. V servisu maj asi klíč s vnitřní ďourou a čtyřlístkem okolo. Napadá mě, jestli by to neuvolnil nějakej sajrajt na odstranění napečenim.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#5 Příspěvek od sr71 »

Bude v závitu asi zapeèená mastnota, zkusil bych to sikovkama pøes hadr, mì se to tak zatím vždy povedlo.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Co to zkusit trochu ohřátý cca 70, to se dá ještě šáhnout dovnitř a mastnota by měla změknout tedy pokud není zkarbonizovaná.
Díky za tip.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Nešpekuluj a vem to hákem . Jak může povolit zapečenina tedy nevím ...

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#8 Příspěvek od dred »

tiež som nedávno menil.... oklo sklíčka som prikúril teplovzduškou.Hlavne som nemusel čakať na zohriarie celej rúry a obávať sa priškvarenia o špirálu
Sklíčko som chytil do utierky - handry a išlo pekne povoliť. Nezabudni ho potom ošrabať od pripálenín.... pre druhý raz..

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#9 Příspěvek od vasekpetr1 »

To ještě netušíš, jak půjde ven samotná žárovka :D ! To bývá taktéž porod na kleště :wink: .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Jo , rozmáčknout a vytočit objímku .

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#11 Příspěvek od Eleman »

I prd, kousek hadice/bužírky vhodného průměru, nazout na baňku žárovky a vytočit. Kdo má potom uklízet ty střepy po rozmáčnutí žárovky kleštěmi.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#12 Příspěvek od vasekpetr1 »

Já píšu o variantě, kdy ti kvůli zapečené objímce zůstane baňka v ruce a zbytek v závitu. Kleštěmi by celou žárovku za baňku asi vytahoval jen někdo neznalý...

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#13 Příspěvek od Eleman »

Tak u tehle žárovek je patice přitmelená dost dobře. Na to vem jed.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Tomu nevěř .

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#15 Příspěvek od mi-ro »

Jojo, a Jirko, až budeš tu žárovku dolovat a pravděpodobně ti prdne baňka, nezapomeň si to předem vypnout!!! :D Nebo ty seš očkovanej?
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“