Potenciální problém

❓ Připomínky a dotazy pro administrátory a moderátory. Zde řešte problémy s přihlášením či heslem, můžete navrhnout otevření nové rubriky v diskuzním fóru či napsat případné připomínky k portálu nebo diskuzi.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

Potenciální problém

#1 Příspěvek od Neniu »

Tak si tak dělám pořádek ve zdejší poště a podařilo se mi překopírovat odeslanou i příchozí poštu do složky "Uložené". Následně mě systém odhlásil, ale šlo se zase přihlásit. Po přihlášení na mě koukala zajímavost, kterou můžete vidět na přiloženém obrázku.

Poštu už mám promazanou, takže další problém snad nezpůsobím, ale upozorňuji na to, že toto může dělat, někde, někdy, problémy.
Přílohy
Clipboard01.gif
Zajímavost
(147.28 KiB) Staženo 404 x
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Také jsem před časem měl využití místa přes 100%, pokud tedy máš na mysli toto. Něco jsem promazal a dostal jsem se s rezervou pod 100%, což jsem vyhodnotil jako provozní stav a dále to neřešil. Jestli po překročení nějakého objemu dojde k nedoručování dalších zpráv, či co vlastně vznikne za problém, by mohl objasnit někdo fundovanější.

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#3 Příspěvek od Neniu »

Ano, myslím těch 108% protože to může, neříkám že musí, někde způsobovat problémy. Třebas s přetečením nějaké proměnné či tak podobně. Prostě mi připadá dobré na to upozornit zdejší administrátory, jelikož to považuji za důležité. Jak s touto informací naloží nechám již na nich :)
Jsem na cestě k šípku.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

To je spíše na Zdenka, aby trochu přesypal databázi. :wink:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Optimalizaci databáze jsem dnes dělal, smazáno něco kolem 1 MB v soukromých zprávách, jimž chyběl platný odesílatel nebo platný adresát. Na takové hromadné čištění (podobně, jako na čištění dalších tabulek databáze) tu máme účinné, bezpečné a spolehlivé nástroje.
Do zpráv mezi platnými uživateli nevstupuji, to už by skutečně bylo potenciálně nebezpečné (nejen) pro integritu databáze. Ty si promažte sami.
A zkontrolujte si i nedoručené: je dost pravděpodobné, že kdo si nevyzvedl odpověď půl roku, asi o ni nestojí (sám jsem takových odpovědí mazal sedm: trochu škoda, že jsem tím smazal i přehled o těch, kdo si odpovědi nevyzvedávají, a nemá proto smysl ztrácet čas s psaním odpovědi ani příště,ale co už...).

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#6 Příspěvek od Neniu »

S databází je často problém a někdy si žije vlastním životem, to je fakt.

V nedoručených mám zatím jen dvě zprávy a to pro lesana87 a ZdenekHQ. Předpokládám, že si je oba jednou přečtou, protože první je z dneška a druhá ze 4. 5. což není tak dlouho.

Mě jen zaujalo těch 108% tak mě napadlo, že by to mohl být problém a to je lepší vždy raději hlásit předem, než se pak divit. A asi to i něco provedlo, protože, jak již bylo zmíněno, mě systém sám po přesunu zpráv odhlásil. Teďka už jsou zprávy promazané a snad bude klid i nadále.
Jsem na cestě k šípku.

Odpovědět

Zpět na „Provoz fóra“