Arduino - Lze získat obsah proměnných do Android aplikace?

Raspberry, Arduino, Mini-PC a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
janpav
Příspěvky: 82
Registrován: 04 kvě 2017, 02:00

Arduino - Lze získat obsah proměnných do Android aplikace?

#1 Příspěvek od janpav »

Ahoj, napsal jsem app pro Android ale uvízl jsem na tom, že nevím jak získat z Arduina obsah proměnných které se plní/mění přímo v tom kódu nahraného uvnitř toho Arduina. Neřešil to někdo? Nějaký nápad? Díky

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Asi data budeš muset nějak poslat, třeba přes WIFI, nebo Bluetooth? Nějakou komunikační cestu mezi systémy to prostě bude potřebovat.

Uživatelský avatar
janpav
Příspěvky: 82
Registrován: 04 kvě 2017, 02:00

#3 Příspěvek od janpav »

Díky, ano, připojené to bude přes Ethernet Shield.. ale nevím jak získat ta data z toho běžícího kódu v Arduinu.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Musíš vědět IP adresu jedné strany, tam si poslouchat na nějakém portu a z druhé strany se pak k němu připojit. Jak otevřeš socket, tak do něj na jedné straně sypeš data, na druhé vypadávají, funguje to obousměrně. Třeba tady: https://arduino.cz/napojeni-arduina-na-ethernet/ nebo googli cokoli dalšího, s arduinem nedělám, ale TCP/IP není závislé na platformě.

Uživatelský avatar
janpav
Příspěvky: 82
Registrován: 04 kvě 2017, 02:00

#5 Příspěvek od janpav »

Díky, tak že Arduino musí neustále posílat data i když je nepotřebuji pořád? Až je budu potřebovat tak začnu naslouchat, chápu to správně? Myslel jsem, že až budu potřebovat pošlu požadavek na to a na to a Arduino mi je pošle zpět. Tím celá komunikace skončí.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#6 Příspěvek od Cowley »

Ale to se vzajemne nevylucuje...

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od mtajovsky »

janpav píše:Díky, tak že Arduino musí neustále posílat data ...
Nemusí. Je to plně ve vaší režii, jak si komunikaci zorganizujete. Nicméně, sledovat stav proměnných v paměti pomocí posílání dat ven je skutečná nouzovka. Takhle se dělá spíš logování, kdy se ven pošle zpráva o vzniku nějaké události doplněná popřípadě daty. Pro sledování a analýzu dat v paměti je to metoda problematická, protože než přenesená data vyhodnotíte, je procesor "o 10 km dále".

K plnohodnotnému sledován dějů v procesoru je třeba HW debugger, který procesor zastaví v určeném místě a je možno v klidu analyzovat stav dat. Pro složitější úlohy než jen aplikace stáhnuté knihovny pro Arduino na nějakou periferii bych doporučil přenést projekt z IDE Arduina do Atmel Studia a použít nějaký HW debugger, například Dragon nebo Atmel ICE.

Uživatelský avatar
janpav
Příspěvky: 82
Registrován: 04 kvě 2017, 02:00

#8 Příspěvek od janpav »

Cowley píše:Ale to se vzajemne nevylucuje...
Jak to, že ne?

Uživatelský avatar
janpav
Příspěvky: 82
Registrován: 04 kvě 2017, 02:00

#9 Příspěvek od janpav »

mtajovsky píše: ..protože než přenesená data vyhodnotíte, je procesor "o 10 km dále".
To mi nevadí, obsah promenných které potřebuji získat se budou měnit cca 1 minutu. Nejedená se o debuggování chyb. Dokonce vlastně ani ty udaje kód nemusí neustále zjišťovat/plnit, stačí když je naplní jen když je budu opravdu potřebovat. Jinak díky za info.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#10 Příspěvek od Cowley »

Muze data neustale zpracovavat, ale poslat je muze az jej Android vyzve.

Odpovědět

Zpět na „Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)“