STANDARD SR-F410

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan8
Příspěvky: 4
Registrován: 05 čer 2017, 02:00

STANDARD SR-F410

#1 Příspěvek od Milan8 »

Prosím o schema a rozmístnění součástek k tranzistoráku "STANDARD SR-F410 9V". Tyto technické údaje by měly být v "Sdělovací technika č.4 / 1965"
Předem děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#2 Příspěvek od mkat »

Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

Uživatelský avatar
Milan8
Příspěvky: 4
Registrován: 05 čer 2017, 02:00

#3 Příspěvek od Milan8 »

Dik, tuhle stánku jesem našel, ale potřeboval bych ještě rozložení součástek a pohed na spoje, abych se mohl orientovat, je to tam tak moc natlačené, že nevím kde mám měřit. To rozložení má být v té ST4/1965

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#4 Příspěvek od Hifista »

Mladí to již asi neznají, ale my starší víme, že popis obou verzí s pokyny pro slaďování a výkresem rozložení hl. částí se nachází v knize "Zahraniční rozhlasové a televizní přijímače" od autorů Hodinár-Studničný z r. 1969. Mám za to, že pro opravu tak jednoduchého přijímače není nic více zapotřebí.

Uživatelský avatar
Milan8
Příspěvky: 4
Registrován: 05 čer 2017, 02:00

#5 Příspěvek od Milan8 »

Dík, za typ, pokusím se tuhle knihu někde sehnat, mám jen všechny díly schemat od ing. Kotka a i staré přijímače od ind Baudiše. NF část je v pořádku a součástky jsou tam dost natlačení a na straně spojů je dost drátových spojek a neorientuji se, kde jsou měřící body, proto by mě pomohl pohled na spoje a ten mám být v té ST 4 / 1965

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#6 Příspěvek od elektrosvit »


Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jenys »

Obnovím toto téma. Má tohle rádio, ale je to 3V napájení a je úplně jinak plošňák, než u 9V. V Hodinářovi je k němu jen schéma, v tom by nebyl problém. Na hledání kde je co zapojené, je to pro mně docela na nervy. Už se v tom po chvílích hrabu nějakou a pořád je to na prd. NF část je funkční a u VF je někde problém a nějak se nemůžu sledovačem dostat dál, protože když nepoznám kam přesně co vede, tak je to ....
Teda, když to vidím, jak je to tam nahňácaný a mít se tím živit, okamžitě jdu kopat s cigošema :roll: Mám k dispozici český servisní návod na standard SR-F 410/ 9V, tak bych skeny vyměnil za obrázky(skeny) na tu 3V verzi.
Předem velmi děkuji. Honza.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jenys »

Zdravím v pátek na konci prázdnin a měsíce.
To se tu prosím nenajde někdo, kdo by měl zkušenosti s touto 3Voltovou verzí Standardu :?:
Je to tu pěkně nepřehledné a nelogicky rozházené po různých místech PCB. Vůbec to nejde logicky za sebou jako ve schématu a je to tam tak nacpané na sebe, takže něco dohledávat je dosti těžké, aspoň pro mne :roll:
Moc by mi pomohlo mít obrázek spodní strany desky s popisem a orientací tranzistorů, pozic odporů a kondenzátorů. Něco málo jsem našel, ale ve VF části je to horší dohledávat.
Děkuji moc všem ochotným za pomoc.
Přílohy
20180827_132712 a.jpg
20180827_124255.jpg
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Jenys »

Ještě jsem sem přidal fota desky rádia 3V
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“