DC-DC step up

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

DC-DC step up

#1 Příspěvek od Celeron »

Objednal jsem si na Aukru pár těhle step - up měničů.
Bohužel, ani jeden nejde, na výstupu kopíruje vstup jen je tam o 0,35V míň. Zkusil jsem přidat odporovou zátěž, nepomohlo. Prodejce píše, že by tam měl být step - up šváb MT3608. Zapojení na desce vypadá dle datašítu. Součástky jsem zkusil změřit, vše kromě švába sedí.
Na švábovi je napsáno B6287K. Nikde jsem k němu nic nenašel. Není možný, že to není ekvivalent MT3608?
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#2 Příspěvek od dreamer »

Zkus proletovat ten trimr, myslím že mi jeden podobný nefungoval z tohoto důvodu. Ale co bylo na výstupu už si nevzpomenu. Ostatní součástky jsou pájené asi vlnou ale ten trimr ručně, je to i vidět.

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#3 Příspěvek od Neniu »

"Hezký den" u svých měničů píše o tom, že to některé dělají a že pomůže, když se trimr protočí z jednoho dorazu na druhý a zpět. Pak se chytne a začne měnit. Myslím si, že je tam asi špatný dotek mezi jezdcem a dráhou trimru.

Tak to také můžeš zkusit, třeba to nepomůže, ale třeba ano a nic za to nedáš.
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#4 Příspěvek od KUBO »

http://www.hezkyden.cz/shop/dc-dc-menic-mt3608/

Možné problémy s měničem
Může se zdát, že měnič nebude fungovat. Na výstupu bude vykazovat o nějakou desetinu menší napětí než na vstupu. Točte trimrem vytrvale do levé krajní polohy proti směru hodinových ručiček (šroubovákem kruťte doleva, jako by jste chtěli vyšroubovat šroubek). Napětí na výstupu by v krajní poloze mělo vyskočit na 27,9 V. Pak napětí snižte dle vaší potřeby. Z výroby jsou totiž měniče nastaveny na opačné straně = na nízké výstupní napětí, a dá docela práci ten 20otáčkový trimr přenastavit.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Trimr jsem prokroutil doraz-doraz, propájel a nic. K tomu divnýmu označení na švábu nikdo nic? Nějaká konverzní nebo kódová tabulka by náhodou nebyla?
Odporově trimr trimruje až na nohách švábu.
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#6 Příspěvek od KUBO »

„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Díky, funkční ekvivalent. Proč ti pitomci to označení takhle komolej? :roll: Počet znaků je při tom stejnej...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Michal22 »

Nedávno jsem dělal kolegovi záplavový senzor, koupil jsem v GME stejný typ trimru. Po čtyřech nastaveních trimr ztratil kontakt mezi jezdcem a dráhou 8O
A to se vyplatí...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Tak záhada odhalena. Ten měnič kmitá jen na konci odporový dráhy a nastavení je strašně citlivý, jedna otáčka je celej rozsah. Protože to dělaj všechny co přišly, vypadá to, že čínskej soudruh nebo dítě nacpalo na desky blbou hodnotu trimru nebo odporu v nastavení. Večír kouknu na hodnoty kontra ten nastavovací vzoreček a dám vědět.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#10 Příspěvek od teufel »

Tyhle měniče jsem už několikrát použil a jsou docela dobré.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Nojo, tak soudruh čínský dítě dal "spodní" odpor (R2) 10x nižší, 220R. Pokud se do vzorečku dosadí R1 100K a R2 2K2 tak Uout vychází kolem 27V což je přibližně datašítový Uout max. Regulace se roztáhla asi na 10 otáček.
K tomu rušení. Potřebuju z 1S LiPol (3,8-4,2V) udělat 15V 120mA. Když jsem to odporově nasimuloval, na výstupu bylo 120mV š-š jehel. Pokud jsem dal do série s výstupem 100uH čínku z PC zdroje, spadlo to na asi 35mV. Pokud se výstup blokne proti zemi elytem 100M spadne to asi na 20mV. Co to dělá přes vyzařování jsem zatím nezkoušel.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#12 Příspěvek od Kvicala_r »

Jen pro dokreslení, na Ali cca za necelou dvacku kus. Asi si taky nějaky naberu do zásoby.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

Ty 2A proudu bude dost scifi. Tipuju maximalni pouzitelny proud tak 300-500mA a to jen pokud se napeti nebude zvedat moc.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#14 Příspěvek od Kvicala_r »

Podle DS to má interní 4A trand. Takže obrázek si snad každý je schopný udělat sám. Většinou tu čínu nad 30% jejich deklarovaných parametrů moc netahám... Co nemůžu vynachválit, je pro živení různých back zapojení LED aplikací PT4115

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

Neviděl jsi něco podobnýho ale už od cca 4V (3 malý monočlánky)?
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“