Aký dotykový telefón

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

Aký dotykový telefón

#1 Příspěvek od cabernet »

Nazdar majstri,

dajte prosim zo skusenosti nejake tipy na kupu odolneho (outdoor) dotykoveho telefonu s OS Android.

Vdaka.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

No moje zkusenost je takova, ze odolny telefon je velky a tezky a displej (sklo) se na nem rozbije taky. Jenze neslo nikde sehnat a vymena se musela provest i s displejem a byla draha jak prase.
Takze ted mam obycejny tusim Samsung S6, sklo stoji na ebay stovku a vymena rozbiteho je po chyceni patricneho grifu otazkou par minut. Pri vymene uz ani nevypinam telefon, mobil v prubehu opravy normalne vyzvani, jen s odpojenym displejem jaksi neprijmu hovor :-)

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#3 Příspěvek od JiriTom »

To děláš takhle: https://www.youtube.com/watch?v=vD5dsr6XRwA

Pokud ano, co děláš po deváté minutě ? :)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Ja ten displej odpojim a vyndam z mobilu cely a sklo od nej odloupu/nalepim kdyz je venku. Po devate minute ocistim displej lihem, kydnu trochu UV lepidla, pomalu se snazim prilozit sklo, ale vetsinou mi napoprve spadne na displej rychle a udelaji se bubiny :-) Kdyz je bez bublin, a displej vyrovnany, posvitim baterkou s par UV ledkami, ocistim prebytecne lepidlo a pak cely displej prilepim do mobilu po okrajich chemoprenem. Prodavaji se na to i takove oboustranne samolepky, ale ty mi v cinskem provedeni moc nedrzely. Displej od originalniho skla jsem odrezaval molybdenovym dratem, tim to slo asi nejlip. Kdyz je to uz lepene cinskym UV lepidlem, drzi to podstatne min a jde to odloupat v pohode trsatkem nebo rukou.

Pokud by byl displej v mobilu tak jako na videu, prebytecne UV lepidlo by vyteklo nekam do mobilu. Typek ho nejspis lepi jen po obvode samolepkou. Pokud ho prilepis poradne po cele plose, zmizi skrabance na LCD ktere vzniknou pri odstranovani strepu a taky bych tipoval ze sklo pak vydrzi vic.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“