Senná rýma

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Senná rýma

#1 Příspěvek od jura80 »

Nazdar,

od dnešního rána se mně spustila krutá senná rýma. Mám to každoročně, když fouká od jihu, JV nebo JZ, ale tentokrát je to krutý a neúnosný. Nenašel by se tady alergik, co by věděl, z jakýho konkrétního pylu to může být? (Třeba jako někdo, komu se to taky spustilo dneska a ví, co je pro něho spouštěčem.)
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jura80 »

Ale to přece víme, že teď jedou trávy, obilí, bez, jitrocel, kopřiva, plísně....

Ale co se to rozjelo právě dneska, to je to, woč tade běží.

Když zjistím, na co jsu alergickým, bude se to líp léčit (a tentokrát to bez léčby asi nepůjde).
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Jestli máš tak silné problémy, tak běž na alergologii, udělají ti kožní testy a hned se bude vědět.
Ale než tam půjdeš, pár dní neber žádná antihistaminika.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#5 Příspěvek od dred »

Michal22 píše:tak běž na alergologii, udělají ti kožní testy a hned se bude vědět.
sennú nádchu mám od furt... a na kožných testoch "zistili" len to čo som vedel od malička... že keď kvitne tráva nemám chodiť von 8-) , ale vadí mi aj všetko čo kvitne.. okrem chmelu a borovičky :lol:
Keď je moc zle dám si Claritine

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#6 Příspěvek od hakamusai »

nezkoušeli jste Wobenzym ? Pokud jo,tak jaký reakce jsou na pyl při uřívání?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Za mlada jsem měl seňajznu jako sviňa, baštil jsem na to úzkoprofilovej Plymazin, kterej měl kůpu vedlejších vlivů. Dnes by si mě pletli se zhuleným. :) Pak se mi do toho ještě přidala alergie na přepálenou kalafůnu od trafačky. To jsem vyřešil ERS50, ta směska v trubičce mi nevadí (asi se tolik nepřepaluje) a kalafůnu pokud použiju, tak s odtahem. Pak jsem se dostal někdy 1983 od lokálního alergologa na protekční kliniku. Tam mě pořádně otestovali na všechno možný a udělali autovakcíny. Bylo to asi 100 injekcí, stále silnějších a silnějších. Ale kupodivu to zabralo a přes 30 let pokoj. Když jsem byl na kontrole asi před 5 lety, zjistili mě nově plísně a spóry a psi. To ale souvisí s jistou změnou, co jsem prodělal před 6 lety a doktoři to nechtěj řešit. Ale psů se dá vyvarovat a ty plísně a spóry jsou 1-3 dny v roce...
Dojdi si k pořádnýmu doktorovi a zkus jestli tě nepošle na kliniku, tam to řeší jinak a maj na to větší prachy, než ambulantní alergolog.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#8 Příspěvek od MetalGod »

Míval jsem ji taky, a krutou, především na řepku, která je dneska všude, pak taky na seno. Ale míval, tedy nemám.
Na alergologii jsem dostal jednou pěkně drahý kapky, skládaly se z antihistaminika a alergenů, v každý flaštičce, rozlišený podle barvy víčka, byla jiná koncentrace alergenů. Jenže se to muselo brát přísně pravidelně, na což fakt nejsem.
Ale vyšla mi léčba následující - ráno standardní antihistaminikum (na bázi cetirizinu, tzn. Zyrtec, Xyzal aj.), pak půl hoďky bejt doma, pak ne se vyhejbat alergenům jako čert kříži, naopak, vyhledávat je. Jedná se tedy o stejnej princip, léčba do úplnýho vymizení příznaků u mně trvala asi 2 roky. Od tý doby klid.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#9 Příspěvek od MetalGod »

hakamusai píše:nezkoušeli jste Wobenzym ? Pokud jo,tak jaký reakce jsou na pyl při uřívání?
Složení: Pankreatin proteáza (trávicí enzym), papain (enzym z papáji - štěpí bílkoviny), bromelin (enzym z ananasu; štěpí bílkoviny), lipáza (enzym trávení tuků), amyláza (enzym na štěpení škrobu), trypsin (trávicí enzym), chymotrypsin (trávicí enzym) a trihydrát rutosidu AKA vitamín P.
Dobrý na trávení a třeba na záněty, ale nikde tam nevidím nic, co by potlačovalo vznik, nebo působení histaminu.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#10 Příspěvek od hakamusai »

MetalGod> koukáš na to z jinýho úhlu. U zdravýho člověka není co léčit,tak to nepozná.Jde o to,že Wobenzym posiluje imunitní systém.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#11 Příspěvek od vladodyno »

Kód: Vybrat vše

Wobenzym posiluje imunitní systém.
Nejaký dôkaz o učinnosti?

Ja osobne mám dojem, že všetky tieto výrobky z reklám hlavne oslabujú peňaženku. :twisted:

Inak placebo efekt tiež môže zapôsobiť.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#12 Příspěvek od monterjirka »

S tím Wobenzymem bych byl opatrný, protože alergie je tak trochu přehnaná reakce těla na nějaký podnět a umělé zvyšování imunity to někdy může i zhoršit.

Nějaké problémy s pyly mám taky, především něco v lese, co kvete pozdě. Pak je šílené když rozkvetou akáty.
Trochu na prach...
A nejhorší je včela.

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jura80 »

Pánové, díky za reakce a postřehy. Jak vidím, asi to nebude fungovat tak, jak jsem si myslel.

Už to nešlo vydržet, tak jsem vzal nohy, nasadil si je na prdel, chytil svou fenku za žrádlo a hurá na druhé konec města do lékárny do Kauflandu. Tam jsem pořídil Zodac a je to o něco lepší. V pondělí zajdu za doktorem a budeme to řešit pořádně. Třeba nakonec vystačím jen s obvoďákem nebo ambulantním alergologem.;)
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#14 Příspěvek od hakamusai »

vladodyno> píše se to na internetu. Sám to můžu potvrdit. Od doby co jsem ho bral delší čas (před nějakým rokem) nemám problém s nachlazením.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#15 Příspěvek od Kremik »

Řekl bych, že alergie má dvě příčiny. Tělo se přizpůsobí psychickému stavu, nebo se imunitní systém v přehnané čistotě prostě nudí, nemá do čeho píchnout a tak si nějakou činnost musí najít, aby nezakrněl.
Taky jsem nějakou alergií políbený, přicházelo to postupně, některá jablka, lískové oříšky, později něco z ovzduší. Prostě jsem to přežíval. K doktorovi jsem zašel, až když to došlo tak daleko, že jsem nemohl dýchat. Myslel jsem jestli nemám astma nebo co. Překvapili mě, prý alergii. Napíchali mi do ruky milion vzorku různých alergenů a na polovinu z nich jsem prý alergický. Nafasoval jsem průkazku alergika a hned měli se mnou spoustu plánů. Já to ale vzal z jiné strany. Slušně jsem jim poděkoval a už mě neviděli. S alergií si přece poradím sám. Změnil jsem přístup - "organisme, klid, tohle přece nevadí, tak neotravuj". Prostě jsem si vytvořil ten pocit. A alergii jsem záměrně provokoval - "zvykej si". Samozřejmě v kritických chvílích jsem sáhl po Claritinu, ale jen když jsem musel, co nejméně. Občas jsem se dostával do stavu, kdy jsem nevěděl, jestli mám chřipku nebo alergii. Jako kdyby jedno spouštělo i druhé. Byly i chvíle, kdy jsem přemýšlel, jestli jsem nepodlehl nějakému sebeklamu a nepokouším se o nemožné. Když všichni kolem to řeší jinak a výsledky zprvu přicházely nejasně a pomalu. Ale postupně se to lepšilo a dnes už o nějaké alergii prakticky ani nevím. Clatitin už léta doma ani nemám, sem tam nějaký mírný projev po jablku nebo lískovém ořechu. Trošku štípání v puse. Jinak nic.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“