Černá díra v dílně

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Černá díra v dílně

#1 Příspěvek od Celeron »

Vážení, jak řešíte v dílně problematiku černé díry? Zrovna ji řeším.
V pátek jsem někam položil Arduino Pro Mini. Kdo nezná, destička spojů 40 x 20 mm. Dnes jsem ho 3 hodiny hledal a vzdal to a objednal nový. A to jsem asi před týdnem v dílně dělal generální úklid, takže nikde nejsou žádný hromady krámů, mezi který by se to schovalo. :roll:
Nikdo jinej tam nemá přístup, takže jedině černá díra.....
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Peedros
Příspěvky: 349
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#2 Příspěvek od Peedros »

takovou černou díru nosím pořád u sebe :) Něco opravuju,nikde v okolí nic, položím si šroubovák vedle sebe, otočím se a šroubovák v prdeli.. většinou zjistím,že v zápalu opravy jsem ho nevědomky odnesl nebo přemístil jinam,aniž bych to vnímal..

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#3 Příspěvek od renda15 »

Já na to mám teorii, že si to půjčují mimozemšťané, kteří to prozkoumají a v dalším nestřeženém okamžiku to vrátí (někdy až po delší době) na zpravidla jiné místo. Jiné vysvětlení je podle mě chybné.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Bud v klidu, v okamziku kdy prijde to znova objednane, najdes to ztracene :-)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

termit256 píše:Bud v klidu, v okamziku kdy prijde to znova objednane, najdes to ztracene :-)
Jo, to tak bejvá. Ztracený věci, který zrovna vůbec neptřebuju často nacházím při hledání něčeho úplně jinýho... Zajímalo by mě, jestli to je opravdu černá díra, nebo mimozemšťani rendy15. Je vůbec fyzikálně možný, aby černá díra někdy vydala pohlcenou věc do stejné dimenze kde ji pohltila? :roll:
Naposledy upravil(a) Celeron dne 29 čer 2017, 07:17, celkem upraveno 1 x.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#6 Příspěvek od dred »

Celeron píše:A to jsem asi před týdnem v dílně dělal generální úklid
Mám obavu, že keď si upracem dielňu, tak tiež niečo viac nenájdem. Trpaslíci-chaoťáci to prísne kontrolujú a neakceptujú zásadné zmeny :lol:

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jenys »

Tak tu černou díru mám taky. Já jednou kupoval novou teplovzdušku, když mé hledání už bylo vyčerpané z možností, které jsem měl. Našel jsem ji asi po třech měsících v šuplíku mezi dráty, kam moc nechodím, když jsem si šel pro drát. Takže asi ty mimozemšťani :D
Ale co mě zlobí, je to, když třeba něco optravuju a najednou mi chybí třeba šroubovák, se kterým jsem před chvilkou něco povoloval. Najednou prostě není a vím, že jsem tam jen já a nikdo jiný. Ono to ale je většinou prozaické. Mrška někam tak dobře zapadne a něco dalšího ho zakryje.

Asi před dvěmi měsíci jsem dělal těsnění z velké desky vykružovákem na ruční pohon na zemi. Při potřebě změnit velikost průměru jsem omylem povolil šroubek nožíku, ten vypadl na zem asi z deseti centimetrů a v tu chvíli ho pohltila černá díra. Hledal jsem to i s kolegy po celé místnosti, zametal podlahu, koukal pod skříně, nikde nic. Do těď se neobjevil. Tehdy bylo rychlejší vybrousit nový nožík.
Takže jak je to s čenými dírami....
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od Milan121 »

Jednou mně vyskočila pružinka.Ta byla tak speciální a důležitá,že jsem byl nucen uklidit,vymést celou dílnu. A nic.
Po měsíci se našla v kapse košile.
Jo,trpaslíci jsou nejhorší.

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#9 Příspěvek od Soemtron »

U zákazníka se mi speciální matice přilepila na magnet přenosné LED svítilny. Po třech hodinách zoufalství .... :(

A nové ND na dně popelnice .... :oops:
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#10 Příspěvek od dreamer »

Celeron píše:Je vůbec fyzikálně možný, aby černá díra někdy vydala pohlcenou věc do stejné dimenze kde ji pohltila? :roll:
Je. Ale je to tak 50 na 50. Arduino UNO ztracené asi před 3 měsíci jsem objevil když mi dorazilo objednané pro nano v krabičce kam dávám jen propojovací kablíky. Tam bych ho ani v největším záchvatu pořádkumilovnosti sám nedal. Oproti tomu plastový rozprašovač s roztokem Roundupu na jaře zmizel do jiné dimenze a už se neobjevil. Taky ke mě nemá nikdo jiný přístup :-D

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#11 Příspěvek od Olchor »

Jedná se o Zášupšáka http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Z%C3 ... %A1c%C3%AD
poddruh elektrotechnicus.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#12 Příspěvek od bu2520 »

tak s těma arduinama je to všude, taky dvě postrádám :D . Pro jistotu jsem jich objednal deset.
Ale je fakt, že jsem některé ztracené věci objevil na místech kde bych je nečekal. V jednom přístroji co jsem opravoval , jsem po letech, když se vrátil objevil své vzácné štípačky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Asi pred pol rokom sa mi takto stratilo trsatko, ktorym som otvaral plastove kryty. Predpokladam, ze sa uz nenajde, asi nejako tajne skoncilo v odpadkovom kosi.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#14 Příspěvek od stefan31 »

Tak tak je to!!! Èierne diery a mimozemš￾ania - oni vraj do tých èiernych dier môžu tam aj spä￾ - teraz mi jeden z nich volal a potvrdil, èo tu píšete.... ale som rád, že už nebudem kolenaèky zháòa￾ stratené veci po šmykni....

Stefan31

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#15 Příspěvek od _luky_ »

Moje zkušenost je, že obvykle najdu "n-1" věc. Tedy abych našel nějakou věc, musím začít hledat něco dalšího.
Třeba jsem teď měsíc postrádal sponkovačku. Pak stačilo sáhnout do krabice pro vruty a hle: byla na světě :-)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“