Mikrovlnka Brand

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Mikrovlnka Brand

#1 Příspěvek od Celeron »

Děje se mě nějaká podivnost v 27l mikrovlnce Brand. Trojzubej unačeč na motorku otáčení skleněnýho talíře je značně pokroucenej a místy až zkarbonizovanej a očekávám, že se brzo rozpadne. Kruh s rolnama, který je taky z podobnýho plastu na kterým se talíř točí je zcela netknutej. Žádnej čuchometrickej, zvukovej a nebo světelnej projekt jsem nezaznamenal ale za ostatní příslušníky domácnosti neručím. Naprázdno taky nejela.
Setkal jste se s tím někdo? Napadají mě dvě různý příčiny, buď degradace plastu mikrovlnama a nebo že se pálí motor otáčení. Jenže plast kruhu s rolnama je netknutej a pokud by se pálil motor otáčení asi by to smrdělo dlouhodobě. Že by do toho trojhranu něco nateklo a pálí se to považuju za nepravděpodobný. Mikrovlnka nemá gril ale výkon má psanej 1KW.
Otázka taky je, pokud bych ten trojhran vyráběl (pochybuju, že se to dá sehnat jako ND) tak z čeho? Plasty mám k dispozici silon, alkamit a delrin.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#2 Příspěvek od fredis »

Dneska jsem ten trojhran měl v ruce na SD :cry: :lol: . Jestli tam vydrží do soboty tak ho vezmu.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

fredis píše:Dneska jsem ten trojhran měl v ruce na SD :cry: :lol: . Jestli tam vydrží do soboty tak ho vezmu.
Jako z toho Branda? Nebo z jiný? Myslíš že jsou obecně záměnný? Někde se mi válí 27l Whirpoolka, s profláklým magnetronem, tak ji zkusím zkanibalizovat.
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Pokud vhodnej unašeč neseženeš, hoď do mikrovlnky kus silonu, co máš, a pokud se nebude nijak moc zahřívat, udělej to určitě z něj. Akorát mi vůbec není jasný, jak se Ti tohle mohlo stát.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#5 Příspěvek od fredis »

Z Branda ne, ten by byl naobjednávku :lol: :lol: . Ale co jsem měl v ruce, byly všechny stejné.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Nejsou všechny stejné .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Tak to jistí Rebel II a ABS. Prý ale musí být natural, protože některý pignenty kysličníků kovů pohlcují záření a tím se plast ohřeje. Aspoň mě to radil jeden lisovstřikař. Natural sice nemám, ale můžu do mikrovlny dát sklenici vody a naházet vedle ní vzorky filamentu. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#8 Příspěvek od kejki »

Pokud dojde k i malému lokálnímu poškození, jde ten plast pak celý. Někdy je jednodušší vyměnit unašeč i s tácem, třeba když ve SD zrovna nebyl čtvereček. Ten z Whirlpoolu je krátký, dlouhý, nebo co nesedí?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

kejki píše: Ten z Whirlpoolu je krátký, dlouhý, nebo co nesedí?
Zatím jsem neměl čas ji rozebrat. :( Dám vědět po víkendu. Horší je, že v Brandu je unášeč tak poškozený, že nejde bez rozdrcení z křídelky sundat.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Lepší vyměnit i s motorem , maximálně upravíš trochu výšku , nebo uděláš pro šroubek dírku dedle . Používám krásnou MWT Elektrolux , shořel tenhle motorek ....

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#11 Příspěvek od fredis »

Tak už jsi to nějak vyřešil?
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

Zatím se to točí a jsou jiný priority. Až dodělá, budu to řešit. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

Tak hlásím, že jsem namaloval a vytisknul unášeč talíře do Branda. Zkusil jsem bílej ABS Esun. Tryska 0.4, vrstva 0.15, 4 perimery všade a radši jsem dal 100% infill. Měl jsem obavu, jestli třeba vlhkost uzavřená v dutinách by to při expozici MW zářením nepotrhala. Tvar se povedl na první dobrou, talíř je téměř bez vůle na hřídeli motoru i na trojhranu.
Zkusil jsem dát na talíř Simaxovej pekáček a litrem vody a začal zkoušet. 30 sekund, minuta, dvě, čtyři, osm. Pokaždý jsem šáhnul na unášeč a dobrý. V podstatě po těch cca 15 minutách i když na talíři byla miska s vařící vodou, tak pod talířem měl unášeč cca 45-50 stupňů, prostě se na něm dala dlouhodobě udržet ruka.
Takže to považuju za vyřešený, otázka ovšem je, zda to ABS nebude nějak degradovat po delší expozici MW zářením. No v nejhorším se to dá vytisknout vždy znova a znova a nebo do foroty. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem dnes řádně odzkoušel tištěnej ABS unášeč v mikrovlnce. Ohřejval jsem v Brandce Dunajskou klobásu a dal ji nějakej blbej dlouhej program a šel pryč. :oops: Vomastek z ní vystříkal a začala se docela sušit až píct. Ještě, že jsem na tom měl plastovej dekl, to bych mikrovlnku šůroval ještě teď. V porcelánovým talíři na kterým klobása ležela se pnutím udělala uprostřed kruhová díra cca 60 mm, 8O klobása byla hnědej tvrdej suchánek.
Ale hlavně, ABS unášeč bez sebemenšího poškození. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

Tak ten tištěnej ABS unašeč v Brandce asi vydržel necelých 5 let, dýl než původní originál. Ale na první pohled mu nic není. Závada je nahodilá, občas se netočí talíř. Zajímavý je, že těžký simaxový nádobí s těžším obsahem se točí ale 0,25l hrnek s čajem ne. čekal bych spíš opak. Tak buď se hřídelka protočila v unašeči a nebo je přidrblej motorek. Ve čtvrtek se do toho pustím, taky mikrospínač Start je na heslo. Asi hniloba od páry.
No v nejhorším koupím novou, tahle má "jen" 9 let.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“