Sluzby pre obcana na slovensky sposob

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Sluzby pre obcana na slovensky sposob

#1 Příspěvek od rnbw »

Vybavenie obcianskeho preukazu v roku 2007:
1. Pridem na policiu (peso, lebo to mam kusok).
2. Pozriem na nastenku a zistim, ze potrebujem fotku x*y a kolky v hodnote z.
3. Vojdem do maleho obchodu, kde kupim kolky a dam sa odfotit.
4. Idem k okienku.
5. Pockam na vyrobenie noveho preukazu a odchadzam uz s nim.

Vybavenie obcianskeho preukazu v roku 2017:
1. Pridem do tzv. moderneho klientskeho centra (autom, lebo je to daleko). Predtym na webe zistujem (vobec nie je jednoduche to najst!), ze otvaracie hodiny su dnes 8:00-14:00 - super pre pracujucich ludi.
2. Su tam 3 automaty na poradove listky, tam najdem obcianske preukazy. Zistim, ze som 79. v poradi. Rovno si zoberiem aj druhy listok na technicky preukaz k autu (naco v nom 🤐 je trvaly pobyt?), kde som asi 180. v poradi...
3. Najdem automat na elektronicke kolky, tam sa prehrabem cez menu a najdem zmenu udajov v obcianskom preukaze. Zaplatim kartou a dostanem termopapier s QR kodom.
4. Pockam hodinu a pol. Je tam 14 prepazok, otvorenych je 5 a tie polovicu casu nerobia nic.
5. Pracovnicka ma odfoti, zadam si kod, podpisem sa a dostanem vyplnenu ziadost o vydanie obcianskeho preukazu.
6. Obciansky preukaz bude hotovy do 30 dni. Takze tam ako 🤐 pojdem znovu a znovu budem cakat. Ako bonus mi povodny preukaz odobrali, takze teraz nemam ziadny.
7. Odchadzam a pritom zistujem, ze na parkovacom listku je zadarmo len 90 minut. Ja som tam bol ale takmer dve hodiny. Hladam automat na platenie, ale nikde ziadny nie je. Vtom ale nahodou vychadza pan, ktory mi poradi, ze mam ist na informacie, tam mi daju na listok peciatku. A s listkom mam ist vedla do potravin, kde mi povolia odist! Nikde o tom nie je napisane ani slovo...

Vybavenie technickeho preukazu v roku 2017:
1. Vraciam sa znovu asi po hodine, ked uz by som mohol byt na rade.
2. Kupim si v automate kolok za 12 eur.
3. Nahodou narazim na tlaciva a jedno z nich sa tyka zmeny udajov. Zoberiem ho a vyplnim (to je asi ta informatizacia). Vidim kolonku "doklad totoznosti" a uz tusim, ze bude problem.
4. Pracovnicka ma hned uisti, ze to naozaj problem je a ze mi to neurobi. Nasraty odchadzam. Keby som tento kokotizmus tusil, donesiem si pas. Ak by im to teda stacilo...
5. Automat na kolky ma moznost vymeny kolku, rozdiel to bud vrati alebo sa doplati - tak to skusim. Asi po minute sa mi konecne podari nacitat QR kod. Oznami mi, ze vymena nie je mozna. Kolok plati mesiac, takze ak mi nevydaju obciansky preukaz skor, budu s tym zase problemy.

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#2 Příspěvek od frpr666 »

Co nechápu je, proč jste k nám poslali Babiše. Toho nám s EET byl čert dlužen.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Nechapem, preco ho volite :D Ja som rad, ze nie je u nas, to by uz bol uplny koniec...

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od masar »

>rnbw- frpr666 má aspoň viníka, ty nemáš ani občanku. :wink:
Ale popsal jsi to dobře.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

U nas je vinnikov tohoto stavu dost. Nakupuju sa za miliony eur budovy, auta, pocitace, licencie, sluzby, vyvija sa zbytocny a nepouzitelny SW. Vsetko dodavaju ich spriaznene firmy. Uradnikov je cim dalej, tym viac a obcan (ktory to vsetko plati) im sluzi, nosi papiere z dveri do dveri.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Máme co jsme chtěli . A co jsme si vyvolili . U nás vyvolí Bureše . Přestože to nechci , tak to tak bude . Ale ta vyhnaná svoloč je i tak dobře . Část tam byla zažraná přes 20 let !!!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#7 Příspěvek od Yarda1 »

Tak třeba tohle:
http://debaty.net/debates/37472-e-recepty
Ti co diskutovali se pravděpodobně nenamáhali otevřít odkazy co tam jsou uvedené.

Nebo třeba tohle:
http://debaty.net/debates/26832-byl-jse ... a-ouradech
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#8 Příspěvek od Wolfik »

A proč Slováci v Brně většinou melou o tom, jak jsme ty Čechy ve všem předběhli?

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#9 Příspěvek od KUBO »

Podobnú skúsenosť mám aj ja s malým technickým preukazom. Mali mi ho zaslať do 30dní a svete čuduj sa, trvalo to 5 mesiacov. Bol som tam 8x za ten čas a ta stará p..a pri okienku mi stále tvrdila, že počítač jej vypisuje, že sa stále vybavuje. Až keď mi rupli nervy pri 8 návšteve, 2,5 hodinovom čakaní a slušným :ignore: dotyčnej osoby za okienkom, prišla jej kolegyňa a po nahliadnutí do počítača jej hovorí: "Anička, tu si mala odkliknúť túto položku, lebo systém čaká a preto stále vypisuje, že sa vybavuje". Tak to odklikla a nič. Prešla už viac ako mesačná doba, tak systém to automaticky anuloval. Pomaly ma v ten moment j...o. Musel som nanovo vypísať žiadosť. Kolok mi uznali ten pôvodný. A technický som mal už o tri dni.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#10 Příspěvek od vicious »

rnbw: ten kolok sa dá nejakým spôsobom vrátiť na pošte, tam k tomu vypíšeš jednu A4 údajov a peniaze ti vrátia. 2 roky dozadu som to absolvoval, pamätám si, že som tam ručne dopisoval "žiada vyplatiť na číslo účtu ..."

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#11 Příspěvek od Pikofarad »

Já byl nedávno měnit OP,páč už pomalu končila platnost.Ježibaba u okénka převzala starý doklad a podívala se na mne jako na vraha a spustila:víte čeho jste se dopustil?8 let jste měl neplatný doklad,protože jste ho nevyměnil po rozvodu a máte tam napsáno ženatý a vy jste rozvedený.Jinak vše zůstalo stejné.Myslím,že jsem tím ohrozil obranyschopnost státu,beztak i devizové hospodářství.Hlavně že na novém už tato položka není.Zaplatil jsem 1000 pokutu a s nulovým sebevědomím a pocitem viny vypadl z budovy.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Longin: Slovaci v Brne su asi mimo. Ja mam vzdy po prechode cez hranice pocit, ze predsalen ste blizsie k zapadu.

vicious: Dakujem, tomu by som sa chcel vyhnut.

Pikofarad: A odisiel si s novym obcianskym alebo ako to u vas funguje?

BTW. Ked som pred par rokmi vybavoval novy pas, tak som stary nenasiel. Bol uz niekolko rokov neplatny. Tiez mi za to chceli dat pokutu, ale nakoniec nedali. Som si takmer isty, ze teraz by uz dali.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#13 Příspěvek od Pikofarad »

rnbw
Pěkně jsem si měsíc počkal,v čekárně na nový doklad ještě hodinu a půl navíc.
Rychleji to nejde,úředníci jsou zavaleni prací :lol: Na ostravském magistrátu pobíhají jako mravenci s hromadami papírů,ale už tam proniká i gigitalizace.Naši vnuci snad budou mít vše v jednom a jen na otisk prstu nebo sken oka

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Malý techničák nový! (duplikát) na počkání pár minut . Asi za stovku . Čeká mne nový řidičák ....

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#15 Příspěvek od Achab »

Je to jak na kterém úřadě. S OP nebo řidičákem jsem byl za pár minut venku, obojí hotovo do 14 dnů. Zato na finančáku je to někdy na hodiny.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“