Kniha pro opravy počítače

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
IJK
Příspěvky: 99
Registrován: 27 říj 2014, 01:00

Kniha pro opravy počítače

#1 Příspěvek od IJK »

Mohli byste mi prosím doporučit nějakou knihu o opravách počítačů ? Jednu teď čtu, ale často tam je "odneste to do servisu". A já bych si chtěl přečíst co s tím dělat abych to nemusel odnést do servisu. Žádnou takovou knihu jsem, ale nenašel.

IJK

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#2 Příspěvek od ferdislav »

Ahoj
Možná zkus Hardware pro pokročilé - Jaroslav Horák
(najdi si všechny knihy od tohoto autora, sepsal vše od bios až po HW)

nebo ti jde více o software ?

tam je co jak funguje a nač to je
opravy těžko někdo bude sepisovat do knihy

otázkou je co už umíš, jak hluboce se tomu chceš věnovat a jaký máš cíl, nejlepší je prostá praxe, stavět, instalovat, testovat, zkoušet ...

Uživatelský avatar
IJK
Příspěvky: 99
Registrován: 27 říj 2014, 01:00

#3 Příspěvek od IJK »

Děkuji za odpověď! Tu jsem četl. Je dobrá. Mně jde třeba o to jak určit vadnou součást aniž by se musela zkoušet jinde.

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#4 Příspěvek od ferdislav »

obávám se že kromě zdroje asi není moc možností jak určit stoprocentně že konkrétní komponent není v pořádku, to se řeší spíš tím že ho vyjmeš a vše běží jak má, HDD taky vezmeš na jiný pc pokud je jen jeden a testnes ho v jiném, nebo nabootuješ live cd řekněme, přehazování komponentů je klasika a pokud vím není žádná diagnostika co by ti řekla tady je takový a takový problém, dám burn test a bud drží nebo padá, ale když ani nenabootuješ, jak zjistíš závadu, krom možného odhadu podle beep kodu třeba.

možná bych řešil konkrétní případy protože tady je tolik hodně možností ...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Jedine co v PC beznym vybavenim zmeris je zdroj. Ostatni je nejjednoduchsi vyzkouset vymenou.

edit: ferdislav byl rychlejsi

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Jenys »

IJK, co konkrétně potřebuješ zjistit na PC, že nefunguje? Nebo to chceš jen vědět teoreticky? Co mám zkušenost, tak fakt je nejlepší si přečíst základní funkce PC, knihy o tom jsou, třeba toto: http://knihy.cpress.cz/osobni-pocitac-d2.html
a pak to prostě zkoušet třeba na starém PC, prostě dělat pokusy. Pokud máš někde nějakého kamaráda, který tomu hoví a byl by ochoten se s tebou podělit o své zkušenosti, tak to by bylo nejlepší. O PC je mnoho časopisů, jako třeba Chip, Computer a podobně. Já se z toho také učil.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#7 Příspěvek od Yarda1 »

Kdysi jsem měl v ruce tuhle knihu
https://www.dobre-knihy.cz/velka-kniha- ... ecommend=1
Nevím, zda se vydávají nová a doplněná vydání.
Ale problém vidím spíš v tom, že počítače se rychle vyvíjejí, než se někdo dostane k firemní dokumentaci, napíše podle ní knížku, kníka přijde do prodeje, tak vývoj už je někde jinde.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Hejnicek »

Chip sice jeste odebiram, ale uz to neni co byvalo.
Zlaty zanikly PC WORLD.
Je to uz casak spis o mobilnich zarizenich nez klasickych bednach,
sem tam nejaka uvaha do budoucna atd.
Kdyz je tam zazrakem nejaka stranka z praxe, kdy se v necem fakt nekdo rejpe, tak je to o cisteni vetraku.
Ale i tak se to da pro udrzeni prehledu o vyvoji cist.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Tie casopisy su vsetky o hovne uz mnoho rokov. V kazdom cisle byvalo 100 tipov pre Windows, neskor 100 tipov pre Android. Je to vsetko pisane pre "spotrebitela", ktory nakupuje hotovy HW a vyraba z neho elektronicky odpad.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od markoni »

Jen tak pro odlechčeni paravrázuji vĕtu s jednoho filmu"a IT áci nebudou co žřát" :D to je v bĕdĕ modrém i s elektronikou tv a podobnĕ dřívéjších dobách.Jinak nemám nic proti.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Jinak ale furt platí okřídlená věta z filmu Armageddon - "...savjétskyje tranzístory, amerikánskyje tranzístory, bljáď, vsjo éto Tájvan ...!!!" :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

Jo, jenže když to byl ještě Tajvan, tak to bylo ještě celkem kvalitní. Od tý doby, co je to kontinent, to stojí za H a za nic...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“