A jede nám tu DVB-T2

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

A jede nám tu DVB-T2

#1 Příspěvek od monterjirka »

Tak nám na Vraním vrchu (Domažlicko) dali do provozu přechodnou síť DVB-T2 na 31. kanálu (stejný jako Krašov)
Neodolal jsem a koupil jsem si jeden z nejlevnějších Set Top Boxů Opticum Lion HD265 Plus

To "lepší" - jede to celkem pěkně, bez výpadku, "kostiček"...
- naladění celkem rychlé, jak DVB-T2, tak DVB-T
- programy v DVB-T2 jsou v přehledu označeny T2
- výstup je jak HDMI, tak Scart

To "horší" - ceny těchto přístrojů začínají někde nad 700Kč a umožní "zatím" přijímat programy, které v jiných oblastech jdou v "základním DVB-T" ve 3. multiplexu
- pro někoho může být složitější využít některé funkce, když je dodaný návod v němčině (pro technika hrozný jazyk) a angličtině (dík za to)
- ten ŠlágrTV, po kterém někteří starší lidé touží, je snad ještě více "rozmatlanej" než v "základním DVB-T"

Jaký je tam datový tok? Je reálné, aby to přijímal USB tuner, posílal to jako data do PC a tam na to stačil nějaký SW dekodér s kodekem H.265?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Standa99 »

Je tu na to celé vlákno, k poslednímu odstavci ti můžu dát odkaz na můj příspěvek.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#3 Příspěvek od mluno »

monterjirka píše: Jaký je tam datový tok? Je reálné, aby to přijímal USB tuner, posílal to jako data do PC a tam na to stačil nějaký SW dekodér s kodekem H.265?
Osvědčil se mi AVER TD310 (zatím asi pořád jediná TV karta na DVB-T2 dostupná v čechách). Neni problém posílat si do PC i celý multiplex. Datový tok jsem zjišťoval a spíš mě překvapil velký stuffing (víc jak 50%). Bohužel nemám příslušné soubory po ruce. H265 je běžně podporovaný novějšími programy, umí ho třeba VLC.

TD310 jsem zkoušel z okna kanceláře, kde máme výhled na vysílač, takže stačila ta 10 cm tyčka. Doma nám to ještě nezavedli i když už bychom taky měli mít příjem (ale to opravdu z okna nechytnu). Když se digitalizovalo, tak nám DVB také zavedli pár dnů před vypnutím analogu, takže očekávám něco podobného i u DVB-T2 . To holt patří mezi nevýhody STA.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#4 Příspěvek od Achab »

U STA nebo antén kde jsou nutné laděné komponenty to ani jinak nejde. Kanály definitivních sítí kolikrát nejsou známé a investice do krátkodobého příjmu přechodové sítě se nevyplatí.

Zamčeno

Zpět na „Co je nového?“