Tesco uhlová bruska JC900AG

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

Tesco uhlová bruska JC900AG

#1 Příspěvek od kutilmil »

Ahojte chalani.
Kde prosím kupujete uhlíky a vypínače do takýchto šmejdov? Za typ vďaka.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Ked to inak nejde, uhliky kupim podla povodnych rozmerov v obchodoch kde predavaju uhliky alebo v servise. Vypinac som kupil naposledy z Ciny.

Uživatelský avatar
adamscho
Příspěvky: 105
Registrován: 22 dub 2016, 02:00
Bydliště: Liptovský Hrádok
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od adamscho »

ja som kupoval v avelmak. Ak nemajú presný rozmer kúp väčšie a potom obrús. http://www.avelmak.sk/index.php?lm=1596

Uživatelský avatar
Peedros
Příspěvky: 349
Registrován: 07 dub 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#4 Příspěvek od Peedros »

osobne mam blby zkusenosti s temahle noname flexama. Menil jsem uhliky v nejake te Hornbachove cine Patfield, po vymene dobre, nic nejiskrilo, rozmery stejne, ale uhliky zmizely zhruba do hodiny pouzivani.. Asi zalezi i na tvrdosti, jinak si to nedokazu vysvetlit.

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#5 Příspěvek od fero_b »

asi to vsetci vedia...ale napisem aj tak, nemali by sa zamienat uhliky na 220V s uhlikmi na 12V (do starterov a altikov), maju ine zlozenie a ina hrubka lanka. Tie na 220V su tvrdsie a vyberu rychlo drazku potom do tych medenych kruzkov, resp. komutatora

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#6 Příspěvek od galjo »

Peedros píše:osobne mam blby zkusenosti s temahle noname flexama. Menil jsem uhliky v nejake te Hornbachove cine Patfield, po vymene dobre, nic nejiskrilo, rozmery stejne, ale uhliky zmizely zhruba do hodiny pouzivani.. Asi zalezi i na tvrdosti, jinak si to nedokazu vysvetlit.
Máš pravdu - uhlíky sa vyrábajú aj rôzne tvrdosti , ale aj podľa určenia použitia pre rôzne druhy motorov , a flexa je vysokootáčkový motor, preto mekší uhlík zachvílu zmizne.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#7 Příspěvek od Achab »

U podobné levné brusky jsem sice měl i náhradní uhlíky, ale vůbec nebyly potřeba - shořela za 10 minut provozu. Ve více případech se v krátké době po výměně uhlíků prorazil rotor. Takže dostupnost náhradních dílů dovozce vzhledem k životnosti snad ani neřeší...

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#8 Příspěvek od kutilmil »

A vypínače?

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#9 Příspěvek od Achab »

Dva - tři tyto vypínače jsem měl z vadných brusek na vyhození, bohužel už jsou pryč. Domnívám se že v obchodě běžně sehnat nejdou. Možná bude mít někdo z demontáže, často majitel vrak ani nechce zpátky. Co jsem se ptal v servisech, tak čínu a ostatní levné výrobky neznámých značek většinou do opravy neberou. V obchodech to samé - náhradní díly jsou ochotní zajistit pouze na běžné a známé značky.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#10 Příspěvek od Atlan »

Nahodou tato bruska je velmi dobra,res bola uz sa nepredava. Po zalepini klinkov a ozubenych kolies na hriadele lokcajdom a nahrada za poriadny tuk do prevodovky, mate flexu v hodnote min 60E. Ktora vydrzi dlho. Jedine co nej chyba je rozbeh.
Uhliky by aj sli kupit ale stoja cez 5E tak ze doporucujem zohnat ine pripadne objednat z ciny, a pribrusit.
(ale viem aj o takych co tu flexu pouzivali aj bez uprav, ale pocut a vediet ze vola medzi zubami a hriadeli sa zvecsuje sa mi n3paci. Zase aj ine hoby znacky bosb BD a podobne niesu na tom najlepsie.
Vyhada tejto flexi bola ze maly pastorok ma zaisteny klinom a skrutkou.
Navyše sa ani neprehrievala.

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od varok »

Když se kupují uhlíky i přímo pro konkrétní typ, tak odejdou mnohem dříve než originální. nevím čím to je, ale je to tak. Co jsem měnil uhlíky v mé brusce Extol, tak s originálními uhlíky vydržela odhadem 1,5 roku a to jsem ji nešetřil. Koupil jsem originální uhlíky, ale ty mi pak vydržely řekněme půl roku, možná něco málo více. Nechápu

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“