Jak rozhejbat kleště kombinačky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Jak rozhejbat kleště kombinačky

#1 Příspěvek od Celeron »

Po dlouhý době jsem potřeboval kombinačky z nářadí, co vozím v autě. Asi se k nim dostala vlhkost a ač povrchově netknutý, zarezly v otočným čepu. Nejde s nima hnout a to tak že nejdou roztáhnout ani páčením ve 150-ce svěráku. Tak jsem je na včerejší noc namočil do petráku, neb děda vždy tvrdil, že v petráku povolí naprosto vše zarezlý. Okolo čepu vylezlo trochu rezatýho čmoudu ale hnout s nima stále nejde. Ve svěráku už šly kousek roztáhnout. Kdyby to nebyly chromovaný Narexky s izolovanejma rukověťma na 1000V, tak bych je asi zahodil ale je mě jich líto.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Máčet - hýbat - máčet - hýbat - máčet - hýbat - máčet - hýbat. Zkusil bych brzdovku, měla by být lepší než petrolej.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#3 Příspěvek od Achab »

Petrolej stačí, ale potřebná doba působení může být podle okolností i více dní.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Petrolej taky potvrzuji, rozchodil jsem pomocí něj i krásné staré štípačky Solingen, které jsem kdysi našel na smeťáku, zarezlé až hrůza.
A jak píše Workhard, je dobré po kouskách rozhýbávat. Průběžně.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
hrmil
Příspěvky: 191
Registrován: 24 črc 2008, 02:00

#5 Příspěvek od hrmil »

Neviem či je to pravda,ale do našej firmy chodil jeden starý servisák na VZV a jašterky a ten hovoril že ešte lepšia ako petrolej a brzd.kvapalina je vraj pepsikola. Neskúšal som.Ako som kúpil tak predávam.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#6 Příspěvek od elektrosvit »

Mně pomohl při uvolňování zarezlých šroubů petrolej několikrát. S brzdovkou zkušenosti nemám.

A kleště nemají rukověti, ale rukojeti. Rukověť je nějaká chytrá knížka, příručka.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#7 Příspěvek od starecd »

hrmil:spíš funguje kofola

Uživatelský avatar
maxim
Příspěvky: 118
Registrován: 06 led 2005, 01:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od maxim »


Uživatelský avatar
hrmil
Příspěvky: 191
Registrován: 24 črc 2008, 02:00

#9 Příspěvek od hrmil »

starecd píše:hrmil:spíš funguje kofola
Ako som napísal,neskúšal som.Petrolej je tiež v poriadku,len si treba kúpiť technický,nie na svietenie-ten stojí za prd.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#10 Příspěvek od Jodr »

Na vše zarezle používám dlouhá léta WD 40 ve spreji. Rozhybal jsem s tím i zarezlou pumpu ve studni po čtyřiceti letech nečinnosti.
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
adamscho
Příspěvky: 105
Registrován: 22 dub 2016, 02:00
Bydliště: Liptovský Hrádok
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od adamscho »

Ahoj, ja mam dobré skúsenosti s odhrdzovačom BOTEX. https://eshop.wurth.sk/Odhrdzovac-BOLTE ... Name=SR001

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#12 Příspěvek od konosuke »

co je po ruce...vyprat v naftě a promazat volejíčkem na kola a šicí stroje, rozhejbat a je to, také MD speciál molybdendisulfid pomůže, hodí se i jinde na zarezlé šrouby, matky či co
https://oleje-vazeliny-cistice.heureka. ... al-300-ml/#
(aaa, někdo již reagoval, no nic, nechám)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Jestli z nich jdou stáhnout ty izolační návleky, tak zkusit povařit v horkým oleji nebo i nahřát na vařiči na teplotu do 200°C - aby se nevyhřály pracovní čelisti. A v tom horkým stavu rozhejbat - ono se to nezdá, ale těch pár setinek mm, který nabyde díry v jedný polovině tím ohřátím na 200° jsou dostačující pro průnik maziva. Po zchladnutí sice půjdou ztuha, ale už se budou hejbat - a postupným domazáváním nějakýho silně vzlínavýho prostředku (petrolej nebo WDčko nebo nafta nebo brzdovka) a postupným rozhejbáváním to půjde víc a víc.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#14 Příspěvek od _luky_ »

coca-cola / pepsi / kofola využívá pro kyselou chuť kyselinu fosforečnou. Ta se dá podstatně levněji a ve větší koncentraci koupit jako "odrezovač". Tady se ale hodí něco mazacího, jak již bylo doporučeno.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

Tak druhá noc v petráku pomohla, už choděj na cvrnknutí. Když se kápne na čep Konkor a zahejbe se, vyvalí se z mezery rezatice. Zkoušel jsem to několikrát za sebou a stále se valí ven.
Ekkáre, to tvoje ohřejvání asi moc fungovat nebude. Je to obojí stejnej matroš se stejnou roztažností a teplotou. Jó to kdyby bylo železo a hlína a nebo dokonce pouze nahřátá hlína či mosaz, to jde do sebe samo.

Jo a radostná zpráva. Víte, že se už zase dá sehnat Odrezovač T? Dělá ho fy Worko.cz a jmenuje se to Odrezovač s taninem. Samozřejmě, v Tetě ho mezi pičifukama nemaj....
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“