časomíra SDH

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Gus
Příspěvky: 88
Registrován: 27 zář 2007, 02:00

časomíra SDH

#1 Příspěvek od Gus »

Zdravím, našel by se někdo kdo by dokázal poupravit program k časomíře pro měření hasičských útoků viz.fota,program komunikuje se samotnou časomírou přes převodník RS 485 ve, které je hlavní PC deska osazená procesorem ATMEGA 16-DIP a zobrazovacími sedmisegmenty. Mám k dizpozici kompletní schéma celé časomíry.budu rád za jakékoli info
Přílohy
5.JPG
(95.33 KiB) Staženo 237 x
4.JPG
(54.94 KiB) Staženo 204 x
3.JPG
(48.94 KiB) Staženo 200 x
2.JPG
(49.63 KiB) Staženo 225 x
1.JPG
(58.29 KiB) Staženo 202 x

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od mtajovsky »

Ten frontend vypadá na nějaké Delphi nebo Borland C++ Builder. Bez zdrojových textů to sotva někdo upraví.

Uživatelský avatar
Gus
Příspěvky: 88
Registrován: 27 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od Gus »

Hmm, no právě, proto jsem myslel,že to tady někdo dokáže a nebo vytvořit noví program tomuto podobný. Jinak zde je programke stažení http://kamler.sweb.cz/sdh-kolsov/casomira/download.html

A ještě jeden dotaz , dalo by se něco změnit v samotném Atmelu?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Na Delphi bol nejaky dekompilator. Kedysi som to skusal, ale uz si nepamatam, aka bola uspesnost.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od mtajovsky »

Gus << když vy jste zatím neřekl, co a jak se má změnit. Jak jsem se díval, tak ten Kamler má vybudován celý systém a jistě v tom má know-how a vývoj představující stovky, ne-li tisíce hodin vývoje. Vývoj front-endu je financován z prodeje HW a doplňků. Řekl bych, že levnější a hlavně rychlejší by bylo domluvit se přímo s ním.

Napsat nový front-end by znamenalo nastudovat celý systém, komunikaci s HW, uložení dat v databázi a tak dále. To se pro jedno použití asi nevyplatí.

Pokud si pamatuji tak ten dekompilátor umí restaurovat formuláře a kostru datových modulů s properties a event handlery. Ale výkonný kód chybí, je k dispozici jen adresa do strojového kódu.

Uživatelský avatar
Gus
Příspěvky: 88
Registrován: 27 zář 2007, 02:00

#6 Příspěvek od Gus »

No to je ten problém, výrobce základní PC desky časomíry už dlouho neexistuje a pochybuji,že Kamler je autorem samotného programu,jelikož si matně vzpomínám, když jsem řešil výrobu PC desky v roce 2005 u firmy HBhard, tak jmeno Kamler moc rádi neslyšeli.

Upravu programu jsem chtěl řešit až z někým kdo bude schopný to upravit.
Hlavní důvod úpravy by byla možnost zasahovat do úpravy výsledkové listiny.
A u PC desky ten, že časomíra ukazuje levý a pravý výsledný čas symboly A = levý , b = pravý ,kde bych to chtěl v Atmelu změnit na L a P

Uživatelský avatar
Gus
Příspěvky: 88
Registrován: 27 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od Gus »

V příloze je testovací program časomíry s komunikačním protokolem
Přílohy
Test displ.rar
(176.47 KiB) Staženo 205 x

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od mtajovsky »

Ten program potřebuje instalaci BDE, takže data zřejmě ukládá do databázového souboru. S úpravou to vidím bledě (možná někdo ne) vyhackovat se dá v programu nějaká drobnost typu obejítí hesla a podobně, ale dodělat nebo předělat kus programu psaného ve vyšším jazyku, když je k dispozici jen binárka? A nový program těžko zaplatíte.

Ale co se týče zásahu do výsledkové listiny - asi by byla možnost jiným programem načíst databázi a data upravit vzhledem k hlavnímu front-endu "off=line". Pokud je to v DBF tak existují i různé DBF Viewery a DBF Editory.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od petrfilipi »

Osobně bych doporučoval pro práci se zadáváním družstev i výsledných časů použít Excel. Uděláš tam vše co chceš, pomůže Ti s tím každý zkušenější uživatel a je to klasika. Takhle Ti to někdo upraví - jako že to nikdo neudělá - bo zpětná dekompilace exe není dost dobře možná (jak tu někdo psal, z exe dostaneš max. grafické podoby formulářů - a to jen za předpokladu, že exe není chráněné - jinak dostaneš miliardu NOP instrukcí) a ATMega bude určitě zamčená. A i kdyby nebyla, tak dostaneš assembler, v kterém se nikdo nevyzná.
Ale napadlo mě - pokud chceš změnit jen pár znaků, co je odchytit v komunikaci a nahradit je znaky L a P?
Úprava dbf externím programem je samozřejmě možná. Pokud by to byla databáze Paradox, tak k ní existovalo univerzální heslo.

Ale jak jsem psal, časomíru bych použil jen pro zjištění času. Pro další práci bych použil Excel. Případně tak jak to máme my na stovkách - psal to synovec v nějakém webovém jazyku - výsledkovou listinu zveřejňujeme okamžitě na webu a závodníci si to už najdou, každý na svém smartphonu.

Petr

Uživatelský avatar
bum
Příspěvky: 227
Registrován: 04 zář 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od bum »

Gus máš SZ

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#11 Příspěvek od PC-maniak »

vsecko jde :lol: je to jen otazka penez .. nevim zda s tim tazatel pocita ale prepsat cely frontend na neco normalnejsiho dnesni dobe proste neco stoji .. a nebavime se tu o 200kc.....

a dekompilovat delphi .. no nevim ten "prase kod" bych pak chtel videt :D
Tomáš

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“