Výroba plastového hranolu

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
LukinoOl
Příspěvky: 66
Registrován: 09 čer 2016, 02:00

Výroba plastového hranolu

#1 Příspěvek od LukinoOl »

Nenajde se tu někdo, kdo by byl schopen vyrobit něco takového?
http://www.yoctopuce.com/pubarchive/201 ... lock_1.jpg
Rozměry: 60x30x20mm

To jest buď:
1, obrábění + následné leštění
nebo
2, zalití http://www.yoctopuce.com/pubarchive/2013-06/mould_1.jpg

Nemám jak doma udělat, ani za a ani za b.

Díky
L.

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od PvvS »

Neválej se podobný hranoly v laserovkách ?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Něco podobnýho je v opitických krysách...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
LukinoOl
Příspěvky: 66
Registrován: 09 čer 2016, 02:00

#4 Příspěvek od LukinoOl »

TO PvvS: Netuším, může někdo poradit?

TO Michal22: To sice jsou, ale rozměrově poněkud jinde.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Nevim jak moc presne to potrebujes, ja kdysi delal takovou "cocku" aby bylo lip videt polohovani na stroji ktere se delalo podle metru. Kulatinu z plexiskla o prumeru cca 50mm jsem normalne rozrizl pilkou a vylestil.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od Standa99 »

Přesně tak, matroš-pilka-pilník+šmirgl-pasta a menší svěrák na upnutí ke stolu. Bez problému zvládnutelné i v domácích podmínkách. U každé stěny si pohlídat rovinu+kolmost a měřit, na to stačí šupléra. Očekávám, že tazatel tohle vybavení nemá, ale jsou to věci, které budou po pořízení, sloužit celý život.
Těžko někomu zaplatí za cca 3 hodiny práce, z toho tak 1,5 hodiny na fréze, pokud se bude muset obrobit každá stěna. Za tohle si právě pořídí zmíněný vercajk, který využije kdykoliv, protože se nemusí ani nabíjet, tak jako vše okolo :lol:
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Práce na fréze tak na 20 minut plus cena materiálu. Jde o to, kdo by si s tím hrál, když za stejnou dobu má víc. Jestli není lepší k sobě přilepit toluenem pár silných plexiskel, oříznout pilkou na železo a dobrousit pilníkem, smirkem a pastou na potřebné rozměry. A to vše se v klidu zvládne ve svěráčku na kuchyňském stole.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Při tom slepování bych byl opatrnej, aby se ty slepový plochy nezobrazily jako linky nebo dokonce plochy vytvářející něco jako Newtonovy kroužky na optickým skle. Optický plasty umějí dělat svinstvo - fakt tam strašně záleží na podmínkách použití a na způsobu výroby. Já osobně bych se spíš přikláněl k tomu vyfrézování nebo jinýmu obrobení hranolu z plnýho monolitu, ne ho vytvářet metodou spojování několika vrstev ani jinak tvarovanejch kousků.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
LukinoOl
Příspěvky: 66
Registrován: 09 čer 2016, 02:00

#9 Příspěvek od LukinoOl »

TO Standa99: Právě proto, že si vše nakupovat kvůli jedné věci nechci, tak se ptám zde.

TO p32: Zkoušel jsem a nefunguje, páč boky i přes slepení (zdánlivé sjednocení materiálu), fungují jako polopropustná zrcadla.

TO EKKAR: Potvrzuji tvou domněnku, fakt to slepení nefunguje, teda pokud přes to nechceš dělat světelné efekty.

L.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

To optický zkreslení není domněnka, ale osobní zkušenost se slepováním plastu na vrstvy (taky jsem slepoval průhledný destičky na plocho na sebe - akorát já to nepotřeboval jako optickej hranol a ty barevný efekty mi v použití vzniklýho špalíku jako vymezovací podložky nevadily).

Prostě optika je sviňa, jak není hmotný prostředí absolutně homogenní, hned se to "vyrazí" právě na průchodu fotonů tím prostředím. Je to daný až na tý nejnižší běžně popisovatelný fyzikální úrovni - kvantový, protože foton jak známo nemá klidovou hmotnost a tím pádem je zřetelně ovlivnitelnej snad vším, kolem čeho prolítává ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Já možná proužek 20x30 dýlka 200 mm nebo trochu větší mám, ale není to spletsisklo ale čirej Macrolon. Ten je asi trochu namodralej. Mám se kouknout?
Mám i frézku ale zítra odjíždím na týden pryč.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

V tom případě (reakce na Jirku Celerona) by bylo dobrý si ujasnit, jestli různý optický vlastnosti těch dvou materiálů nebudou na překážku použití - plexisklo je polymethylmethakrylát PMMA, plast prodávanej pod obchodním označením "Macrolon" je polykarbonát PC. Mají určitě odlišnej index lomu a nejspíš budou mít i odlišný základní zbarvení - ty hmoty skoro nikdy nejsou úplně bezbarvý. Tohle píšu proto, aby si tazatel ujasnil, co pro něj může bejt rozhodující plus a naopak co mu může zabránit danou variantu využít.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

LukinoOI nemá bohužel napsanou lokalitu. Třeba v Praze bych věděl kam poslat pro jakejkoliv přířez macrolonu a spletsiskla. Nojo, ale před cca 8 lety, https://mapy.cz/zakladni?x=14.4452978&y ... itch=0.095 fy AZ-Plast a ona tam už není...
Pražáci, nechodil jste tam někdo a nevíte, jestli jsou někam přestěhovaní, přejmenovaní či zkrachovalí? AZ-plasty (AK-plast) v Ledči znám, to je někdo jinej.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#14 Příspěvek od danhard »


Uživatelský avatar
LukinoOl
Příspěvky: 66
Registrován: 09 čer 2016, 02:00

#15 Příspěvek od LukinoOl »

TO Celeron: O zabarvení nejde, jde mi o optickou prostupnost a homogenitu materiálu. Pokud bys doma měl zmiňovaný kousek, tak dej vědět.

Mě jde hlavně o testování funkčnosti a finální design, posléze mám domluvenou výrobu z optického skla v Meoptě.

L.

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“