Cena Bastlířů 2017 (přesunuto)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

Cena Bastlířů 2017 (přesunuto)

#1 Příspěvek od Standa99 »

http://cenabastliru.rajbastliru.cz/subdom/cenabastliru/

nějaká zmínka o ebastlírně tam je:
http://cenabastliru.rajbastliru.cz/subd ... lepsi-web/

taky jsou tam i jiné stránky.

některé jsou povedené, ani jsem netušil kolik ....
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#2 Příspěvek od dred »

som zvedavý,ako niektorý členovia tohto fóra budú znášať prvenstvo "soplvebu" :lol:

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Ono je to logické, takových blbin se zúčastňují hlavně mladí a ještě mladší.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

dred píše:som zvedavý,ako niektorý členovia tohto fóra budú znášať prvenstvo "soplvebu" :lol:
Úplně stejně, jako existenci takový soutěže, která nemá vůbec žádnou vypovídací hodnotu. Relevantnost jednotlivejch webovejch titulů by musela bejt srovnatelná, jenže oni tam mají uvedenej i nefungující Pandatron ... editováno... . Já bych naopak do nominace doplnil web Miloše Zajíce a dalších autorů, který možná nemají nijak extra vychytaný stránky s vyrenderovanýma simulacema, ale o to víc mají skutečnejch vděčnejch a spokojenejch zájemnců a zákazníků na svoje produkty.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Ta soutěž upřednostňovala (odhaduji i podle sponzorů a partnerů soutěže) hlavně stránky zaměřené na digitální, přednostně mikroprocesorovou, techniku a robotiku.
Na Bastlírně máme hojně zastoupená analogová a vůbec hardwarová řešení, o záchraně už historické techniky nemluvě, ale to se jaksi dnes už moc nenosí. Proto je logické, že víc hlasů dostaly weby poněkud moderněji (skoro by se chtělo říci "módněji") orientované.
Blahopřeji vyznamenaným a přeji jim to.
Je mi úplně jedno, kdo ještě byl mezi nominovanými. Nominace naší eBastlírny mě samozřejmě potěšila, ale to je asi tak všechno: naše stránky jsou na světě přece proto, abychom si v rámci možností navzájem pomáhali, nebo se aspoň postrčili ke zdárnému výsledku. A taky, abychom si tak trochu pokecali. Určitě je nedržíme kvůli jakékoli soutěži.
Zachovejte proto, prosím, přízeň eBastlírně, přestože zjevně existuje spousta jiných stránek...

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od zdenoeddie »

Zachovame :)

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#7 Příspěvek od Victronix »

Hoši, mě se jen tak nezbavíte. :lol:
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od zdenoeddie »

Na kazdeho dojde :)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Však to , Jardo , o prošení vůbec není !!! Reálně ubývá těch , kteří cos dělají . A to my dědci museli a tak s tím nemáme problém .

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#10 Příspěvek od Mysteri »

BOBOBO píše:..Reálně ubývá těch , kteří cos dělají . A to my dědci museli ....
Návrat bastlenia by sa udial iba v prípade totálneho embarga na obchodovanie s Čínou, prípadne celoplošné zemetrasenie v Číne s magnitúrou min. 30 stupňou. :twisted: Malo by to aj dopad na zníženie zbrojenia NATO a aj iných, nakoľko asi veškeré polovodiče použité v balistických raketách a pod. sú vyrobené v tej krajine, a, ako nie tak dávno tí ,,najdemokratickejší" prekvapivo zistili, tak 80% z nich je dokonca 2. akosti... :wink:

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#11 Příspěvek od MetalGod »

No jó, nó, doba se mění.

Bastlení dřív: Kuchat vraky a z takhle vydobytejch součástek, za použití znalostí z oblasti elektrotechniky, který se bastlením dále prohlubbujou, stavět kolikrát až zázraky, nezřídkakdy 3D metodou vrabčího hnízda.

Bastlení dneska: Koupit si ardchujíno, nebo něco podobnýho, den hledat a votravovat po fórech, na kolik že voltů jako je LEDka, protože některý na 12V bliknou a zasmrděj, jiný neudělaj ani to, pak bejt cool s tím, že to bliká po tom, co mi někdo mezi nadávkama napíše, že v sérii musí bejt vodpor s určitejma barvama na proužkách.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Ale všichni mají právo existence a radost těchto je též pravá , ze svítící LED . Nemáš sebemenší právo je podceňovat či jim cokoliv předepisovat . Třeba umí lepší zelňačku , než ty .

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jezevec »

MetalGod je nepodceňuje a už vůbec nic jim nepředepisuje. Nevím, kdes na to přišel? Pouze prezentoval svůj pohled na dnešní "bastlení".

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#14 Příspěvek od sinclair »

Dnešní bastlení už podle mých měřítek bastlením téměř není.
Je to jen více či méně kreativní skládání kompletních stavebnic, nebo hotových nakoupených podsestav.
Dnes už nikdo za nezměrného úsilí nevyrábí kastli na zesilovač doma, z pracně sehnaného plechu, profilů apod.
Dnes už totiž skoro nikdo nevyrábí ani ten zesilovač...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

MetalGod je pro mne mlaďoch a já nesplňuji z minula ani bod a ani bod b.
Podceněním je to, že předpokládá, co naplňuje identity, které popisuje . Ale neobjektivní přístup ke mně od Tebe, mne nepřekvapuje. Inu, asi čteš text jinak, než já.
Čti to správně, raději znovu dodám JINAK, NE CHYBNĚ .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“