Akumulátor olovo FUKAWA?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Akumulátor olovo FUKAWA?

#1 Příspěvek od mi-ro »

Znáte je někdo? jsou kvalitní? zkušenosti?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Co chceš slyšet? Že jsou Panasoniky stejný kapacity jednou tak drahý? Proč asi. :wink: Kdysi jsem koupil jeden pár 18Ah do scooteru a za rok byly nepoužitelný.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Nedavno som tu "znacku" pozeral, ale nakoniec som sa neodvazil to kupit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Prave sa mi dostala do ruk UPS, kde niekto vymenil bateriu za Fukawa FW9-12HR U (Made in Vietnam). Je na nej aj datum: 4.10.2017. Bateria je uplne mrtva, pri nabijani netecie prud. Panasonic v rovnakej prevadzke vydrzi 5 rokov.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

No bezva, já dnes nakoupil tyto aku do UPSky, Mám tu dva balíky do SmartUPS 2200 a SmartUPS 3000. Panasonic jsem kupoval taky, ale popravdě jsem si delší výdrže nevšiml.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#6 Příspěvek od sinclair »

UPSky, jejich "cyklus" v kombinaci s ojebanými aku jsou obecně problém. Akorát to nikdo nikam nenapíše, protože by přišel o kšeft.
Pokud ty gelovky použijete v jiném zařízení mimo UPS, kde mají gelovky jakýstakýs nabíjecí-vybíjecí cykly, tak je pak rozdíl mezi značkou a neznačkou skoro minimální.
Ale právě proto, že v UPS je režim takový, jaký je a každej na nějaký pravidelný údržbový cykly sere, tak tím víc vystoupí kvalita zpracování značkových akumulátorů.
Používali jsme gelovky Panasonic v záskokových měničích Wilo /pro čerpadla/, které pro Wilo dělala myslím Yaskawa, nebo možná Matsushita, už nevím.
V manuálu byly výslovně uvedený typy a výrobci případných náhradních akumulátorů, ty měniče měly v software i naprogramovaný pravidelný nabíjecí-vybíjecí cykly.
Jakmile jsme použili něco jiného, než bylo uvedeno v manuálu /byly to bloky 12V 20Ah/, bylo zle.
Tři sady z pěti se vlastně nedožily ani záruky a měniče po komunikační lince už vřískaly do dispečinku, že okamžitě vyměnit..
Byl s tím tehdy, okolo roku 2000 docela problém, protože stejný Panasonicy a v tomto provedení v ČR vůbec nebyly.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Nakadah »

Dvě Fukawy 12V7Ah sem loni vytáhnul po dvou letech z vysekávacího stroje, kde napájely záložní zdroj od Siemensu. Už to bylo jenom olověné závaží. Místo nich jsem tam nechal koupit Panasonicy.

Nedávno mi doma přibyla smart-UPS 750. Uvažoval jsem na Panasonicy UP-VW1245P nebo Leaftrony LTX12-9. Obojí pro vysoké proudy. Nakonec sem vzal Leaftron o 200Kč levnější, papírově má trochu lepší parametry. Jak to bude reálně se uvidí.

Obyčejná Westinghouse 12V7Ah z GME je proti tomu sračka. BackUPS 650VA zvládla napájet 150W žárovku jen 5 minut.

Pokud to SW UPS umožňuje, asi to občas chce pustit calibraci výdrže baterie, ať se to uvnitř baterky trošku rozhýbe.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Ten Leaftron je zase co? Vyrobca neznamy, len dovozca. Obavam sa, ze to bude podobna sracka ako Fukawa.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Nakadah píše:BackUPS 650VA zvládla napájet 150W žárovku jen 5 minut.
Chtěl jsi perpetuum mobile? :wink:

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Nakadah »

To by bylo fajn, ale 12.5Wh je mizerný výsledek. Leaftron bude jen obchodní značka.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Jistě, že je to mizerný výsledek, ale nebuď tak rozežraný. Z čeho by číňani žili a co naši obchodníci? :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Tie UPS testujem s PC Dell OptiPlex 790 (boot Linuxu, dalej bez zataze) a starym 17" LCD monitorom AOC. Nova 7,2Ah bateria Panasonic alebo CSB vydrzi asi 40 minut. Odber zmerany nemam.

Ked mi donesu nejaku starsiu UPS na kontrolu a vydrzi menej ako 20 minut, tak ju vybijem uplne (mensou zatazou) a znovu nabijem (priamo v UPS - nabijaju pekne pomaly, co je dobre na desulfataciu). Casto je druhy cyklus uz nad 20 min., takze je bateria este OK. Ak sa casy nezlepsuju alebo dokonca zhorsuju, tak bateriu vymenim.

Takymto sposobom ale odchadzaju baterie malokedy. Vacsinou sa niekde vyduju - vtedy idu automaticky do odpadu. Dost spolahliva diagnosticka metoda je nechtom poklopat na stred clankov na kratkej strane - ak zvuk nie je "duty", tak sa uz proces nafuknutia zacal a treba bateriu vyhodit.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od forbidden »

Tak jsem je dnes v UPSce vyměnil, původně tam byl FIAMM, výměna 05/2017, výdrž tak dva roky a půl. UPSka je v serverovně, vnitřní teplota 26 °C, takže nic hroznýho. Uvidíme, jak bude držet ta Fukawa. FIAMM si vezmu domů na zátěž a zkusím je, alespoň pár kousků (je jich tam 8 ). Na nějaký máloodběrový věci určitě ještě poslouží. Nejspíš je tu pak za něco nabídnu, i když ve sběrně dávají za olovo taky slušný prachy. :D
Přílohy
Fukawa/FIAMM
Fukawa/FIAMM

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#14 Příspěvek od ZVUK2000 »

Výrobci Aku mohli klidně snížit kvalitu. Např. podle nové normy se musí záložní Aku v nouzových zvukových systémech měnit co dva roky i když jsou O.K. Podle starší normy podle kapacity, někde tak frčely i 6 let. Mělo by se to týkat i PESek.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Tie FIAMM vsetky vyhodis. Ak nie hned, tak do pol roka sa vsetky nafuknu. Fukawa je asi rovnaky smejd, ak nie aj vacsi.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“