Vinylové desky

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
LRLRLR
Příspěvky: 29
Registrován: 05 pro 2016, 01:00

Vinylové desky

#1 Příspěvek od LRLRLR »

Zdravím, nebylo by na škodu si něco pověsit na zeď, ale jak koukám, tak se ceny za jeden rám pohybují kolem 300 Kč. To si pak raději koupím nové LP...
Nevíte o nějakém místě, nebo o někom, kdo je vyrábí za přijatelnou cenu? Nejde mi ani o luxusní provedení - stačí jednoduchý (klidně plastový) rám a plexisklo kam by se vešel celý obal/dvojobal. Ani to nemusí být rám dělaný za tímto účelem, hlavně aby se to tam vešlo.

Přejmenováno v rámci sjednocení tématu. ZdenekHQ

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#2 Příspěvek od sinclair »

Mám v místě kamarádku, která tohle po volných chvílích velmi pěkně a nápaditě dělá. Když ale ani nenapíšeš, odkud jsi, tak je to těžký...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#3 Příspěvek od konosuke »

je to pěkná dekorace, studia, kanceláře nebo music baru či hi-fi klubu...nechal jsem si zarámovat ve sklenářství, no tři stovky to nestálo...jo rám jsem chtěl světlou borovici nebo smrk, tu je výsledek
Přílohy
LP dekorace na stěnu.jpg
(93.59 KiB) Staženo 119 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Mi 300,- za proskleny ram takove velikosti neprijde moc premrstene. Spocitej si jen cenu matrose. Vsichni chcete pridat mzdy, zavadet eet a podobne saskarny, tak si to pekne zacalujte...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#5 Příspěvek od konosuke »

...a Ty ještě věříš že se cena služby promítne do mzdy dělníka co to vytvoří, jako kdybych četl předvolební billboard u silnice
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
LRLRLR
Příspěvky: 29
Registrován: 05 pro 2016, 01:00

#6 Příspěvek od LRLRLR »

Jsem z Loun.

300 samozřejmě není moc, pokud si chcete na zeď pověsit jednu desku. Pokud jich chcete deset, tak už to trochu bolí... Proto píšu, že mi nesejde na materiálu. Chci mít jen srdeční kousky na očích a využít jediné prázdné místo, co v pokoji mám - zdi.

Možná jsem už řešení našel, ačkoliv to po jednom kusu vypadá líp, tak příznivěji vychází si pořídit větší rám a nacpat tam desek víc. Našel jsem toto a pokud nebude zbytí, tak pořídím: http://www.madeinretro.cz/index.php?rou ... uct_id=283

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

no tak v krajnosti mezi 2 tabule plexi bílý papír a černý vinyl, okraje oblepit izolepou nebo stáhnout nerez šroubky, mosaz bude hezčí...máš to hotové za tři pětky
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Za tri petky? Kde chodis na tak levne plexisklo? Nedavno jsem kupoval 3mm plexi za cenu kolem 400,-/m2. Kdyz pocitas obrazek ve velikosti 0,5x0,5m a plexi z obou stran, tak udelas z 1m2 plexiskla 2 obrazky, tedy 200,- jen za plexisklo.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přesunuto.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
LRLRLR
Příspěvky: 29
Registrován: 05 pro 2016, 01:00

#10 Příspěvek od LRLRLR »

Dnes jsem se dočetl, že PVC ochranné folie - jak vnitřní, tak vnější - vinylům škodí. Prý dochází k chemické reakci, kvůli které se deska ničí. Deska zflekatí a může být ovlivněn i poslech. Zrovna jsem si PVC obaly koupil a asi budou muset do koše... Confused

Setkali jste se s tím i vy? Do čeho vinylové desky ukládáte?

Zdroje:
https://www.discogs.com/forum/thread/726314
https://www.youtube.com/watch?v=CTO055-u5JQ

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#11 Příspěvek od konosuke »

termit256 píše:Za tri petky? Kde chodis na tak levne plexisklo? Nedavno jsem kupoval 3mm plexi za cenu kolem 400,-/m2. Kdyz pocitas obrazek ve velikosti 0,5x0,5m a plexi z obou stran, tak udelas z 1m2 plexiskla 2 obrazky, tedy 200,- jen za plexisklo.
no jo čoeče, tři pětky na materiál bude asi málo, myslel jsem nějakej odřez, odpad z velkovýroby a tak...vyzkoušel bych Koplast s.r.o. enemže plexi dekl na gramec tam přibližně za tisícku korun jest ale to je precizní kusová výroba namnoze dost složitého tvaru že jo
LRLRLR: vnitřní obaly na LP ? u Conrada kupujem
https://www.conrad.cz/vnitrni-obaly-na- ... icn=304870
zatímco vnější svařuji trafopájkou ze zahradkářské PE fólie
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

Ty odrezky ti uz dneska temer nikdo neproda. Vyrobni firmy to radeji zrecykluji nez aby se babrali s tou pitomou EET kvuli par korunam z prodeje orezu.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od radioelectrum »

a hotové rámečky z Hobby marketů by nevyhovovali ? Já je kdesi (OBI, Bauhaus) viděl v doprodeji tuším že kolem 80Kč. Otázka je jestli mají i velikost na LP.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#14 Příspěvek od elektrosvit »

Desky patří na gramofon, na zeď se věsí obrazy. :wink:

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#15 Příspěvek od stefan31 »

Keï už na stenu, tak nieèo v takejto podobe.....https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R4 ... g&_sacat=0

Stefan31

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“