použitelnost pozáručních inkoustů a tonerů

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

použitelnost pozáručních inkoustů a tonerů

#1 Příspěvek od bu2520 »

dostal jsem se k několika krabicím nových inkoustů a tonerů do tiskáren, které jsou po záruce . Dají se ještě použít a co s nimi?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Tonerů bych se asi nebál, pokud jsou originál zabalený a nemohla do nich vniknout vlhkost. S inkoustama to může být horší. Dřív se dělaly inkousty zároveň s hlavou, tam když to zaschlo a nepomohlo čištění, tak se to prostě vyhodilo. Teď bývá hlava zvlášť a inkoust vedenej nějakým "potrubím", starej může být třeba hustší a prostě se hůř protlačí až k hlavě. Tam může dělat zas problémy. Následný čištění s novým inkoustem může přijít draho, protože se při tom vyplýtvá klidně půlka toho novýho inkoustu. Taky záleží, jak dlouho po záruce jsou, rok, dva, bude asi ještě v pohodě.

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#3 Příspěvek od dreamer »

U tonerů jsem se občas setkal s horší kvalitou tisku. Někdy od začátku, někdy až v průběhu. Vodorovné pruhy - asi tam kde se dlouhou dobu opt. válce dotýkala stírací lišta. Případně svislé tmavé pruhy - stírací lišta časem ztvrdla a neplnila na 100% svoji funkci. Ale šlo o tonery které byly po době upotřebitelnosti třeba 5 a více let. U inkoustů jsem se s problémem nesetkal ale netvrdím že nemohou nastat.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Prachovýho toneru do laserovky bych se rozhodně nebál - ten má životnost spoustu let. Inkousty vysychají, ale pokud jsou v originálním balení a hlavně nebyly ještě nikdy otevřený, je odpar rozpouštědla/ředidla minimální - a jak píše forbidden, záleží na době, která od konce záruky utekla. Do dvou let bych se u ještě neotevřenýho balení nebál prakticky vůbec, obzvlášť u origo značkovýho inkoustu, u neorigo, ale značkovýho refillu (jako je například značka Crocodille) bych se nebál taky - pozor bych si dával jen u no-name flaštiček někde z ťamanský tržnice. U delší dobu otevřenýho balení inkoustů bych se ale po uplynutí záruky vyvaroval i použít origo značkovej inkoust - pokud to není nádoba otevřená třeba před měsícem a s perspektivou spotřebování během dalšího měsíce. U tonerů do laserovek je doba používání těžko určitelná, toner se nepoužíváním nekazí - naproti tomu inkoust po otevření vysychá jak ze zásobních nádobek, tak i z tiskovejch kazet nebo zásobníků.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#5 Příspěvek od Achab »

Mám náhradní inkousty Crocodille pro HP už několik let a s tiskem není žádný problém. Skladované v původních 100ml PE lahvičkách při pokojové teplotě, otvírají se pouze krátkodobě asi 3× ročně.
Naposledy upravil(a) Achab dne 09 lis 2017, 14:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#6 Příspěvek od bu2520 »

díky za názory, testovat je nemám na čem , a katalogizovat to taky nebudu je toho moc. Tak je ještě chvilku nechám ležet a buď se najde jejich využití, nebo poletí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

V toneroch problem robi len ta stieracia lista - ak je teda sucastou tonera aj valec.

Predaj to ako nove, ale po zaruke.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#8 Příspěvek od bu2520 »

to je prostě problém, že toho jsou tři nebo čtyři velké krabice a nemám čas to třídít a dělat katalog. Bohužel mám jiné úkoly a nevím kde mi hlava stojí . Tímto se omlouvám zájemcům o jednotlivé kousky a typy.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Neřeš to, ty sám víš, co tě to stálo. V každém případě pokud jsou to originály (neotevřené), tak zájemci při slušné ceně budou všude.
Nevidím důvod, proč by neměly fungovat a cenu nahoď podle toho, jak je to po "záruce", aby si někdo nestěžoval a tys měl na rohlíky.:lol:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“