AVTECH kamera nefunkční

Kamerové a video systémy. Kamery, multiplexery, HDD videa, kvadrátory, videoservery, ochranné a dohledové systémy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

AVTECH kamera nefunkční

#1 Příspěvek od soucek »

Sešlo se mi tu několik IP kamer AVTECH AVM359AP, které vykazují stejný problém-nejsou detekovatelné. Provedl jsem tovární reset, ale bez úspěchu. Defaultní IP adresa by měla být 192.168.1.10
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#2 Příspěvek od soucek »

Začal bych přehrátím firmwaru, ale přes webové rozhraní se do kamery nedostanu. FW se skládá ze čtyř souborů, binárek AppImg.bin, fboot.bin, kernel.bin a xml.bin. Zatím jsem kameru neotvíral, zajímalo by mě který dump použít a do které paměti ho nahrát. Možná podle jeho velikosti,no nevím jestli by to takhle šlo teoreticky zkusit ?
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

A funguje vobec ethernet?

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#4 Příspěvek od soucek »

Aha, takže tudy cesta nevede. Aktuálně by měla být možnost přehrání FW přes systémovou konzoli, pokud tam bude v kameře k nalezení. Něco jsem našel zde,rusky moc neumím: http://forum.opta.com.ua/index.php?topic=2090.0 Pokud by mě mohl někdo pomoci a nasměrovat ?
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#5 Příspěvek od soucek »

rnbw píše:A funguje vobec ethernet?
Psal jsem, že se do kamery nedostanu přes webové rozhraní. Takže ethernet nejde. Pokud jsem to z překladu nějak pochopil, tak je potřeba na tišťáku v kameře najít UART (GND, Tx, Rx, 3,3V) a přehrát firmware přes Trivial File Transfer Protocol (TFTP).
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Je tam napsaný toto:
Вообщем дошли руки до камеры. Нащупал UART - на плате со стороны объектива 4 пятака(J3) от ключа - GND, Tx, Rx, 3,3V. Загрузчик оказался живой, снял лог. При нажатии "пробела" переходит в менюшку, из под которой есть возможность прошиться через TFTP, что и было сделано. Каждый из 4-х файлов прошивки заливал отдельно в последовательности AppImg_4.bin, fboot_4.bin, kernel_4.bin, xml_4.bin. Камера ожила. Прошивка новая 1074 от 22.05.2017, надеюсь производитель поправил уязвимости.
A znamená to zhruba následující:
"...Konečně jsem se dostal do kamery. Našel jsem UART - na desce ze strany objektivu jsou 4 spojky (J3), od klíče jsou na nich GND, Tx, Rx a napájení 3,3V. Spojení se podařilo navázat, sejmul se log. Po stisknutí mezerníku se objeví "MENU", ve kterém se dá proklikat přes TFTP - což jsem udělal. Každý ze 4 souborů dumpu jsem nahrával odděleně v pořadí AppImg_4.bin, fboot_4.bin, kernel_4.bin a xml_4.bin . Kamera tím ožila. Nový dump má verzi číslo 1074 a je z 22.05.2017 - doufám, že výrobce už v něm odstranil všecky chyby ..."

Stačí ten překlad takhle? V tom odkazu pak je ještě vypsanej ten log, ten už jsem sem nekopíroval ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#7 Příspěvek od soucek »

Zítra kuchnu první kameru a budu hledat to sériové rozhraní. Následně se zkusím spojit přes konzoli a uvidíme co dál. Docela srozumitelně a to v AJ je to popsáno zde: https://bignerd95.blogspot.cz/2015/03/a ... mjpeg.html
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#8 Příspěvek od soucek »

Po delší době jsem opět mohl pokračovat. Kameru jsem otevřel a na hlavní desce našel podle popisu 4-pinový konektor J3. Připojil jsem ho přes převodník USB to UART/serial s IO PL2303TA do počítače s W7 32bit. Spustil v něm Hyperterminal, nastavil správný port COM12, který se vytvořil po instalaci driverů. Bohužel se mi dosud nepodařilo navázat spojení tak jako v tom návodu. Kde je chyba to vůbec netuším.
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#9 Příspěvek od soucek »

Není jistota, jestli jsem vůbec správně "napíchnut" na tom konektoru J3. Asi by bylo dobré si to ověřit z datasheetu použitého procesoru. Jedná se o AVTECH AV094, moje hledání bylo zatím neúspěšné.
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Uživatelský avatar
Pretorian
Příspěvky: 91
Registrován: 18 dub 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Pretorian »

To je u AVtech asi naprosto normalni. Montoval jsem to dvakrat, a vzdy s tim
byl nejaky problem. Na tech. podpore pouzivali jenom univerzalni zaklinadlo,
prehrajte firmware. Bud v kamere nebo v zaznamu. Jednou se to povedlo, u dalsich dvou ne. Kamera po prehrani fw vzdy fungovala max 14 dni. Zkratim to, vetsi sr...u nez AVtech jsem za 18 let co to delam nevidel.
Zajimave je ze u ACTI, Axisu, Highvisionu, Huntu, jsem se s nicim podobnym nesetkal.

Odpovědět

Zpět na „Kamerová technika“