Přeposílání SMS na e-mail

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

Přeposílání SMS na e-mail

#1 Příspěvek od petrfilipi »

Nazdar všem.

Nevíte, zdali existuje nějaká možnost (nejlépe na straně operátora) dostat SMSku do PC? Něco ve stylu "někdo mi poslal SMSku, ta mi přišla a zároveň mi přišla její kopie do emailu". Zkoušel jsem volat do O2, T-Mobilu i Vodafonu - ale nejsem si jist, zdali vůbec pochopili, co potřebuji.
Já jsem našel nějakou aplikaci do Androidu (txtForward) a info o tom, že to jde pomocí Outlook Exchange (ten nemáme). Ale kdyby to bylo možné řešit už na straně operátora, tak by to bylo super. I když tím by si asi operátor podřezával pod sebou větev.
Potřebuji to na náš dispečink, kam jim chodí SMSky z čerpacích stanicích odpadních vod o havarijním překročení hladin. Ale když si dispečer odskočí na WC, tak na SMSku přijde třeba za pár hodin. Takto by nebyl problém vzdáleně monitorovat e-mailovou schránku a klidně rozvítit nějakou žárovku, když přišel email s danou strukturou.

Díky za případné nápady.
Petr

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

U O2. Vyzkoušel jsem to a funguje to. Přišlo mi to na e-mail z adresy 00420..tel.č...@sms.cz.o2.com
Tady je o tom víc.
Naposledy upravil(a) serviceman dne 12 pro 2017, 18:59, celkem upraveno 3 x.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Cowley »

A ta SMS prijde na standardni telefon? Pokud bys pouzil prumyslovy GSM prijimac, dekodoval SMS, tak by urcite nebyl problem vse preposilat nekam do "logu".

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Alebo pripojit GSM modem k PC a pouzit napr. linuxove smstools. Prijate SMS uklada do adresara, potom to staci nejakym skriptom spracovat.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od petrfilipi »

Ta SMSka přijde právě na normální (nějaký starý) tlačítkový telefon. A ten telefon tam musí zůstat, protože to je jediný mobil na dispečinku.
Je mi jasné, že kdybych použil nějaký GSM modul z Ebaye, tak že bych to pořídil za pár stovek a k PC to připojil přes RS232, ale zaprvé přijdeme o mobil a zadruhé se do toho namočím. A když soudruh z PRC udělá ve FW GSM modulu chybu, tak budu vypadat jako trubka a sračky nám polezou u lidí ze záchodů. A to bych nerad.

Děkuji mnohokrát servicemanovi za příspěvěk (a ostatním dvě chlapcům samozřejmě také). To bude ono - vyzkoušel jsem to, funguje to. Z jednotky Fiedler na čerpačce odejde prostě jak klasická SMSka na mobil, tak i modifikovaná SMSka na email. To bude boží. A email už dokážu v Delphi odchytit a zereagovat sepnutím nějaké houkačky apod.

Díky, chlapci.

Petr

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od FHonza »

U Vodafone to jde taky, používám směr email -> SMS často. Ale funguje to i obráceně:

https://www.vodafone.cz/pece/osobni-a-f ... il/?page=1

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#7 Příspěvek od cirus »

Já mám PC propojený s mobilem pomocí MyPhoneExplorer
Propojení lze navázet přes wifi router, nebo kabelem, nebo BT.
Pak můžu pohodlně komunikovat pomocí PC, ale také synchronizovat úkoly, termíny, kontakty, poznámky mezi mobilem a PC.
Spokojenost.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“