Zmrskne sa mi rozloženie ikon

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

Zmrskne sa mi rozloženie ikon

#1 Příspěvek od procesor »

Včera a dnes na obed znova sa zarovnali doprava. Vo WxP...W7 som to vedel nastaviť, aj v W10 doteraz mi to držalo ako som si to rozložil po ploche.
Teraz len čumím prečo sa to "zdrbe" do jednej neprehľadnej kopy.
Totiž-to, pred pár dňami sa mi pre-inštaloval W10 na na aktuálnu verziu, a neviem či to s tým súvisí. Niekde v nastavení plochy by sa to mohlo dať urobiť, ale neviem kde.
Poraďte, kto vie. Dˇ.
Přílohy
plocha_xc.JPG
(5.6 KiB) Staženo 74 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Stává se to, když se změní rozlišení monitoru na menší hodnoty.
Nemáš nějaký problém s grafikou?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Standa99 »

Stáhni si DesktopOK (cca 300kB), ten si umí rozložení uložit a obnovit.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#4 Příspěvek od procesor »

DestopOK funguje :agree: ,
kóšer to ale nie je s tým "zgrcnutím".
Nové, čo som dva dni zapájal je LTE internet..., ale to určite nemalo na to vplyv.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#5 Příspěvek od procesor »

Našiel som kde sa to dá nastavovať:
"pravé tl. myši nad plochou, zobraziť".
De-jure je to ako to má byť. De-facto sa to zgrclo doľava akoby som mal zaškrtnuté "automatické usporiadanie ikon"
Ešte že mám "DesktopOK_x64"
Má to aj chytrú funkciu: pri vypínaní PC uloží si rozloženie, pri štarte obnoví...zatiaľ som to neaktivoval (snažím sa minimalizovať bežiace sračky ... sa uvidí či to Mrkvosoft sám nenapraví)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

procesor píše:...
Má to aj chytrú funkciu: pri vypínaní PC uloží si rozloženie, pri štarte obnoví...zatiaľ som to neaktivoval (snažím sa minimalizovať bežiace sračky ... sa uvidí či to Mrkvosoft sám nenapraví)
Ti? Leda tak nasekat ještě víc dalších sra*ek do systému, ale aby někdy něco kloudně opravili, to se spíš prasata naučej lítat a hezky u toho zpívat ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#7 Příspěvek od Rellik »

Trochu OT:
Ikony na ploše jsou "nepořádek" počítače. Když jsem ještě používal win, taky se mi to stávalo, že jsem je měl uspořádané podle sebe. pak přišla nějaká "důležitá" aktualizace a bylo po uspořádání... Tehdy jsem to řešil tak, že jsem měl screen obrazovky a po takové aktualizaci to podle toho znovu skládal...
Pak sem win vykopal z domu a teď bych ti na to řekl, vykašli se na ikony na ploše... Nemusíš řešit, když se ti zase seskládají na jednu hromadu... Já už několik let na ploše nemám ikonu ani jednu a žádná mi nechybí. A to jsem jich měl ve win asi jako ty... ;)
Přílohy
Screenshot_20171223_184534.jpg
(52.3 KiB) Staženo 81 x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“