W10 a Thunderbird problém s mailto

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

W10 a Thunderbird problém s mailto

#1 Příspěvek od forbidden »

Používáte někdo tuto kombinaci a funguje odeslání souboru přes pravý tlačítko a odeslat -> Příjemce e-mailu? Byl jsem teď u známýho a po upgrade na 1709 mu to přestalo chodit. Za nic to nemůžu nastavit zpět.
Zkoušel jsem:
- nastavit Thunderbird jako default aplikaci pro mail, i podle protokolu
- přes registry zkontrolovat nastavení (HKLM/Software/Clients/Mail/Thunderbird/shell/open/command)
- nastavit aplikaci v souboru Mail Recipient.MAPIMail na Thunderbird (to vždy zhavaruje a nepodaří se to)
- odinstalovat Outlook (byl na PC nepoužívaný)

Thunderbird je v poslední verzi a sám o sobě funguje, před upgrade to fungovalo normálně. Po hledání na netu jsem zjistil mnoho lidí stěžujících si na stejnej problém, ale řešení nikde.

Už nevím, co bych vyzkoušel.
Dík.
Naposledy upravil(a) forbidden dne 21 pro 2017, 14:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#2 Příspěvek od teufel »

Mě to ve Win10 (upgradnutých z Win7) i po fail creators update funguje. Za to mi nejde nastavení zobrazení na "Podrobnosti" na všechny adresáře podle aktuálně vybrané složky. I když v "možnosti složky" -> "zobrazení" dám "použít pro složky", vždy je nová složka ve zobrazení "velké ikony". Na Win7 to fungovalo bez problémů...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

No obávám se, že takových kiksů tam bude čím dál víc, jak budou osekávat funkcionalitu starých ovládacích panelů a nahrazovat to tím metroušským nastavením. :evil: Nejhorší je, že v některých věcech ignorují už i registry, respektive nastavení, které se léta dala dělat v registrech už teď nemívají efekt.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#4 Příspěvek od Brozicek »

Přečetl jsem si tento příspěvek.
Tento postup k posílání souborů používám jen výjimečně, tak jsem to zkusil. Mám W10 verzi 1709 se všemi aktualizacemi a při testu verzi Thunderbirdu 52.5.0 (pak jsem aktualizoval na 52.5.2).

Poslal jsem si na vlastní e-mailové adresy postupem "Pravé tlačítko_Odeslat_Příjemce e-mailu" jeden soubor *.xls na jeden e-mail a 2 obrázky *.jpg (se zmenšením po dotazu) na jinou e-mailovou adresu.

Vše prošlo zcela bez problémů. Takže by se nemělo jednat o nějakou všeobecnou systémovou chybu.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Díky za info, tak alespoň vím, že to s těma novýma verzema chodí, taky tam má tu 52.5.0. Ještě mi zbývá reinstalace Thunderbirdu, snad si zachová nastavení účtů a tak, ale zase pro úplnou jistotu bych rád vymazal profil a vše z registrů pro toho uživatele. Jenže se mi zas nechce vše nastavovat znovu. :?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“