Co se podělalo na seznam.cz?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

Co se podělalo na seznam.cz?

#1 Příspěvek od Michal22 »

Posledních pár dní řeším (nebo spíš se jí divím) věc se zobrazováním stránek seznam.cz, potažmo spíš novinky.cz.
Většinu problémů mám na mém starém PC s WinXp, SP3. Ale už jsem se setkal s podobným problémem na firemním NB s Win7, 32b.

Věc se má tak. Kliknu na nějaký odkaz, stránka se načte v pohodě (viz první obrázek). Ale po asi 2 sekundách se grafika stránky změní na nějakou zjednodušenou verzi, která je dost nepřehledná (obr 2.).
Myslel jsem, zda nemám něco neaktuálního, tak jsem nainstaloval poslední verzi Firefoxu (52.5.3), ale i v této verzi mám stejný problém.
Je to vše třeba nějaká kampaň proti nám, kteří ještě používáme Win XP, nebo to souvisí s něčím jiným?

Ď
Přílohy
seznam_2.jpg
(82.09 KiB) Staženo 87 x
seznam_1.jpg
(111.8 KiB) Staženo 88 x
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#2 Příspěvek od doktor365 »

Občas mi to taky dělá na Win.7

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#3 Příspěvek od MetalGod »

Na OS nezáleží. Prostě buďto maj bordel v serveru, kde se nacházej CSS, nebo si je něčím blokuješ.
Mě to ale spíš dělá na Babišpressu.

Možná to bude tím, že do všeho serou reklamu, která má teď dynamickou URL, a to velmi podobnou URL CSS stylů, která má taky dynamickou URL.
Namísto toho, aby podávali kvalitní, ale především nestranný zpravodajství, se staraj, aby jejich web připomínal reklamní letáky. Kvůli takovejm pak je reklama bezcenná a musí jí bejt víc a víc a musí bejt otravnější, než kdy jindy. 🤐 to jsou! :evil:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#4 Příspěvek od Achab »

Dělá to blokování reklam. Když vypnu uBlock, stránka se načte normálně (Win10, Firefox).

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Přesně tak, tam kde to dělá, tak si vypni uBlock a vrať se na předchozí stránku a potom tam běž znovu.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#6 Příspěvek od doktor365 »

Dík vyzkouším ,až to zase bude dělat.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#7 Příspěvek od dobrman »

jj, taky mi to dělá. (W7 + FF)
Po vypnutí uBlocku je to v pořádku, ale plný otravných reklam :(
Zkoušel jsem i Adblock a dělá to taky

Adblock i uBlock používají stejný sady filtrů?

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jenys »

Taky jsem zjistil, že mi stejný problém dělá i na win 10 adblock, po vypnutí to jde. U některých stránek se mi stávalo, že tam bylo napsáno, abych vypnul adblock, že jinak nemůžou dávat reklamu. To bylo pak rozhodnutí na mě, ale asi to používá víc lidí, tak prostě ty stránky zablokovali dokud je aktivní adblock. Jsou to fakt kujvy :evil:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#9 Příspěvek od Yarda1 »

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Na spoustě stránek vám dole vyskočí banner s textem "Neblokujte si prosím reklamu na stránce XYZ, příjmy z reklamy jsou jediným zdrojem, který nám dovoluje nestrannost" a podobný bláboly - browser Opera tuším 48 nebo 49, ta má ten blokovací plugin už v sobě, navrch aktivní AdBlock. Samotná Opera indikuje 2 zablokovaný "reklamy" i tady na stránce "Odpovědět" na Bastlírně - vsadím se, že to je nějaká grafika dodatečně doplněná do enginu stránky a Opera ji vyhodnocuje jako šmejda ... :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#11 Příspěvek od warp »

Taky se mi to obèas objevilo, naposledy stránka OK, ale diskuze byla rozhozena,FF57, ABP zapnutý. Radìji obèas rozhozenou stránku, než plnou nablblých reklamních banerù!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Tak tak , mám zapnuto a při čtení i nyní ťukání to ukazuje dvě blokace .... V Seznamu jakbysmet ...

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#13 Příspěvek od serviceman »

Na seznamu mně pět. FF, Adblock Plus. A když sjedu posuvníkem dolů, dostanu se až na 14!
Naposledy upravil(a) serviceman dne 31 pro 2017, 18:52, celkem upraveno 1 x.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#14 Příspěvek od TAKJAN »

Někam prostě lezu v anonymním režimu, funguje je to, bez nějakýho vypínání adblocku.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#15 Příspěvek od Achab »

Funguje to - stránka otevřená v anonymním okně se načte normálně, s uBlockem i bez.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“