DŮLEŽITÉ: OBNOVA DATABÁZE k datu 5.1.2018

❓ Připomínky a dotazy pro administrátory a moderátory. Zde řešte problémy s přihlášením či heslem, můžete navrhnout otevření nové rubriky v diskuzním fóru či napsat případné připomínky k portálu nebo diskuzi.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

DŮLEŽITÉ: OBNOVA DATABÁZE k datu 5.1.2018

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vzhledem k chybě databáze byla dnes obnovena ze zálohy, bohužel všechny aktivity uživatelů, moderátorů i administrátorů od 5.1.2018 4:12 ráno jsou smazány.

Omlouvám se za problémy, pokud jste někde psali něco důležitého (včetně PM), musíte to bohužel udělat znovu. To samé platí i o registraci nových uživatelů.
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 01 úno 2018, 23:46, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Hlavně, že se to podařilo spravit. :wink:

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Hejnicek »

Netreba se omlouvat tech par dnu je mala ztrata, vzhledem k uzitecnosti fora. Hlavne ze Bastlirna funguje.
Preji uspesny chod do dalsich let :)

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Cowley »

Dobrá práce, Zdeňku!
Děkujeme.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#5 Příspěvek od elektrosvit »

Hlavně že už EB zase funguje.
Díky!

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#6 Příspěvek od MetalGod »

Juchů! Zendo, jseš king! :pray:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#7 Příspěvek od Neniu »

ZdenekHQ píše:Vzhledem k chybě databáze byla dnes obnovena
A co se vlastně stalo? Chyba databázového stroje? Nebo je problém mezi klávesnicí a židličkou? Nebo útok ufonů či zásah vyšší moci? :)
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Díky vám všem za trpělivost, ale hlavně Zdendovi, že se postaral o nápravu, protože o pád databáze jsem se přičinil valným dílem já osobně, jakkoli v dobré víře. Omlouvám se za to, že jsem si neošéfoval spolehlivější připojení, když už jsem se hrabal v databázi. Ano, moje blbost. Souhru příčin už nejspíš přesněji nevykoumáme, databáze je přeprásknutá zálohou, ale slibuji, že na globální operace s databází nesáhnu, dokud si nebudu jistý, že se bez přerušení dočkám i výsledku.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#9 Příspěvek od MetalGod »

Neniu: Chebná elektrónka é třenáct z podniku Katoda Olomóc.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#10 Příspěvek od Achab »

Po obnovení se snad u všech posledních témat zrušilo sledování příspěvků, je to běžný stav? U nedávných jsem sledování obnovil, ale u starých si nejsem jistý jak funguje.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Standa99 »

To je přesně jak s dodrbaným systémem, někdo ho hodiny zachraňuje např. CCleanerem a někdo na to jde zálohou image, která je nejjistější. V tomhle případě je to stejné, raději použít zálohu, než 3 dny zachraňovat půlden :lol:
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Víc než admina z musu obnovujícího fórum ze zálohy se ztrátou cca 24 hodin provozu by měl někdo pořádně vyjebat toho ychtyla, kterej způsobil Hillovi pád spojení při editaci starý databáze - všecky ty supersilný wifiny, kterým nevadí zdi a chytíte je i před barákem a taky až v sousední ulici, co vám 3x za půl hodiny natolik zasekají pásmo, že vám nejede NIC - ani blbej Seznam nenačtete a na Ujce Ghůůůůghla se protloukáte 10 minut. Podobným zasíračům spektra bych řezal nejrůznější tělesný přívěsky, cpal jim je do různejch tělních otvorů a honil bych je v takovým stavu po rynku dokola.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#13 Příspěvek od Neniu »

Standa99 píše: a někdo na to jde zálohou image
Ono také někdy záleží na tom, jestli na té záloze máš třeba to, co zrovna nutně potřebuješ. Já vím, zálohy se mají dělat průběžně, ale někdy se rozpracovaný "projekt" změní i během hodiny tak, že je pak k nepoznání.

Jinak je dobře, že se obnovení povedlo. A že byla chyba mezi klávesnicí a židličkou? No to se stává, ať hodí disketou ten, kdo podobnou blbinu nikdy neprovedl :D
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Habesan »

Jesus save.

Alespoň je to připomínka pro příště, že když už se objeví problémy, máme si poznamenat poslední zajímavé věci, které se na Bastlíně objevili.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

EKKAR píše:... všecky ty supersilný wifiny, kterým nevadí zdi a chytíte je i před barákem a taky až v sousední ulici, co vám 3x za půl hodiny natolik zasekají pásmo, že vám nejede NIC - ani blbej Seznam nenačtete a na Ujce Ghůůůůghla se protloukáte 10 minut ...
To se tak občas prostě stává. Před týdnem jsem vyřešil u známého problém přes wifi. Starý router se mu prostě podělal a tak se tam dal nový s dvěma klackama a samozřejmě většíma, aby mu to přes ty tři zdi prolezlo spolehlivěji. A co se nestalo? Soused nad ním si tam dal něco podobného a zasíral 2-3 kanály bez rozdílu. Prostě se mu to přepínalo na jiné automaticky. Po 14 dnech to známý už nevydržel a že je ten nový router špatný, tak jsem mu dal starší jen na pásmu B/G s jedním normálním klackem a je pokoj. Problém byl totiž ten, že všichni kolem jedou v pásmu N a to se nedá obejít. V tom pásmu B/G mu to jede jako dříve. :wink:
Takže bych doporučoval všem co doma jedou přes wifi, tak si občas zkontrolovat, na kterém pásmu ti sousedi dělají ten bordel.

Odpovědět

Zpět na „Provoz fóra“