Neznámý modul z neznámého zařízení

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

Neznámý modul z neznámého zařízení

#1 Příspěvek od judeware »

Věděl by někdo, oč jde, viz foto?

Obsahuje MCU 80C31, EPROM, RWM, TTL/CMOS logiku, OZ, RTC, elektromagnet, mikrospínače, LED, infra přijímač/vysílač... V plastové koleji se ukrývá monofonní audiohlava.

Nějaká záznamová jednotka? Mincovník? :) Ten už jsem empiricky vyloučil, mince by štěrbinami neprošly. :D
Přílohy
IMG_0227.JPG
(207.46 KiB) Staženo 195 x

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Co čtečka magnetickýho proužku na nějaký kartě? Byl to úplně první způsob záznamu údajů na bankovní kartě, kterej se dal strojově číst - kartu stačilo protáhnout stěrbinou a zařízení načetlo sekvenci impulzů, kterou pak nějakej procesůrek zpracoval a dekódoval - následovalo třeba právě elektromagnetem otevření dveří (do dneška používaný v některejch bankách jako přístup k bankomatům v nějakejch předsíňkách apod) nebo dalším úkonem ... Těch výslednejch reakcí, který to mohlo ve finále spáchat, je neúrekom ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#3 Příspěvek od Jodr »

Jj, čtečka magnetických proužků. Tohle se používalo nebo používá v těch malých sejfech na hotelových pokojích.
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#4 Příspěvek od mluno »

Také myslím, že to na 100% je čtečka magnetického proužku. Používalo se to všude tam, kde se dneska používá RFID.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Citacka magnetickeho pruzku tam je len ako jedna sucast. Ta nepotrebuje elektromagnet. Ale fakt by to mohlo byt z toho hoteloveho trezora. Elektromagnet zamyka/odomyka, citacka cita platobnu kartu. Len neviem, naco by tam bolo RTC.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#6 Příspěvek od judeware »

Z odpovědí vyplývá, že bude nejlíp všechno schovat "na horší časy". :D Přinesl jsem si ze skladařovic 25 kusůch!

Ještě hledám využití pro stojaté zalité provedení CR2032 - Saft, až na jednu baterii mají všechny plné napětí. :?:

S tím odhadem (původu) onoho modulu s kolejí jsem váhal i proto, že ta audiohlava byla silně opotřebovaná a spojitost s nějakou kartou se mi moc nezdála.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“