Aka obojstranna paska na dotykove skla?

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Aka obojstranna paska na dotykove skla?

#1 Příspěvek od rnbw »

Menil som teraz dotykove sklo na HTC Desire S. Bolo prilepene len na okrajoch obojstrannou paskou. Na novom paska nebola, tak som tam dal pasku, co som nasiel doma. Lenze to nedrzi... Co je overene?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Docela spokojený jsme byl s páskou Milan ( :D ), kupoval jsem ji v SEVTu na Ćeské. Mají i eshop: https://www.sevt.cz/produkt/milan-lepic ... -41119100/
Ale má relativně malou tloušťku, takže se nehodí tam, kde je trochu členitý povrch.
Tam už je potřeba taková ta pěnová páska. Něco takového: http://www.sara.cz/drobne-pos-pomucky/s ... xftxx.html
My je měli přímo z Číny, ale určitě se dá koupit někde na aliexpress nebo ebay. Jen to chce zkoušet různé druhy.

Ale nejvíc skel jsem nalepil klasickým Chemoprenem.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Chemopren mam a tiez ma napadlo ho pouzit - ale pojde to este niekedy znovu vymenit?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Neměl jsem nikdy problém, jen při té druhé výměně strávíš víc času odlepováním. Chemoprén má lepší adhezi než ty oboustranky, nechce se mu tolik pustit z toho rámu. Ale když sklo opatrně nahříváš, tak taky změnkne a už se líp odlepuje.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

OK, skusim to. Je nejaky trik, aby sa Chemopren nedostal tam, kam nechcem (na sklo a displej)?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Vytlač si chemoprén do injekční stříkačky. Jehlu použij trochu většího průměru, ne inzulínku (já používám růžové, průměr 1,2 mm), tu si dobrými štípačkami zakrať na délku asi jen 5mm (a kombinačkami ji pak trochu zmáčkni, aby se ti obnovil kulatý průřez, po uštípnutí bude zploštělý), s takto upraveným "aplikátorem" naneseš jen tolik chemoprénu, kolik potřebuješ.
Občas se ti udělají z lepidla takové ty "fousy, vlasy", ale ty jdou pěkně sejmout, nechytí se na plochu.
Lepidlo aplikuj na trošku menší plochu, než na jaké držela oboustranka, ono se mírně vymáčkne.
Pokud se mi výjimečně stalo, že jsem nanesl trochu víc lepidla, tak jsem chvilku počkal, jak jen trošičku zavadne, jde jej jakoby zeškrábnout. A případný flek jsem dočistil ušošťourem (lepší jsou ty pevně navinuté, nepouští chlupy), namočeným do IPA.
Ale se stříkačkou a jehlou se chemoprén fakt nanáší lehce, bez chyb.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Ja to taky vzdy lepil chemoprenem. Nekdy cinani ke sklu pribali i tu pasku, ale v tom jejich provedeni vetsinou nedrzi, takze se ji uz ani nepokousim pouzivat.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Dal som tam toho malo, takze na spodku to velmi nedrzalo. Ale to nevadi, kedze na vrchu dotyk nefunguje, neda sa stiahnut stavova lista. Zapol som zobrazovanie pozicie dotyku a skutocne to uplne na vrch nejde - takze reklamacia... :roll:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Druhy kus funguje a uspesne som ho tym Chemoprenom nalepil. Vytlacil som ho priamo z tuby opatrne na okraje noveho skla.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“