Mascom MC2201, po zahøátí nefunguje pouze transpondér 12344

Vše co se týká satelitní techniky a dekodérů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cikan
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Böhmische Trübau

Mascom MC2201, po zahøátí nefunguje pouze transpondér 12344

#1 Příspěvek od cikan »

zdravím all, hlavnì sat servisáky,
setkal se již nìkdo s touto závadou:
sat receiver Mascom MC2201HDCI USB se po zapnutí chová standardnì,
asi 1/2 hodiny až 1 hodinu. Potom se pouze na programech transpondéru
CT (12344 MHz) zaènou objevovat kostièky a barevné pruhy (jako pøi hranièní úrovni signálu) - signál kvalita na teplomìru receiveru nahodile lítá od nuly do 90 procent. Obèas signál vypadne úplnì. Po zahøátí tuneru fénem
závada zmizí. Všechny vìtší elyty ve zdroji i na desce jsou na ESR i kapacitu dobré. Po 2 hodinách provozu jsem namìøil na chladièi procesoru asi 54 stupòù, na 2 diodách ve zdroji 65 a 70 stupòù. Zkoušel jsem nìkolikrát tovární nastavení, pøepsal jsem i sw (na verzi 21 z roku 2013), nic se nezmìnilo.
CT signál je dobrý - odzkoušeno jiným receiverem i mìøákem (Smart S 20).
Poradí pls nìkdo - pøedem dík ....

Ještì perlièka, podobné problémy s frekvencí 12344 MHz zjistil soused u TV Gogen TVU40S298ST WEB. TV fungovala normálnì tøeba 3 dny a potom nebyl signál pro 12344 MHz tøeba každou hodinu (ostatní programy OK). TV reklamoval, nic nenašli, pøepsali nejnovìjší sw. TV blbne dál. Na technické podpoøe mi bylo sdìleno, že šumové èíslo konvertoru musí být max 0,1 dB. Soused má black Inverto 0,2 dB. Tak koupí nový LNB a uvidíme - budu referovat, jestli to pomohlo.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Nový konvertor je dle mého názoru blbost. Pokud to reaguje na ohřev, vezmi fén, papír a maskovací pásku. Odmaskuj půl desky a druhou půlku ohřívej, takto zjisti, kterou polovinu musíš hřát, aby to běželo. Až ji budeš vědět, odmaskuj zase polovinu a hledej, kterou čtvrtinu musíš hřát, aby to běželo. Takto identifikuješ postupným půlením již celkem malou část, na níž je problém. Nejspíš to nějaký kondík bude, občas opravuji nějaké Gosaty, kde výrobce kondíky dimenzoval tak geniálně, že bys normálně kondíky ještě vyhodnotil jako úplně dobré, ale je potřeba je vyměnit, jinak se sat občas seká, nárůst ESR jen o něco málo tomu stačí, aby to začalo zlobit.

Uživatelský avatar
cikan
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Böhmische Trübau

#3 Příspěvek od cikan »

to Zaky
nový konvertor bylo doporuèení od podpory "Gogen" pro TV, ne pro receiver.

Po delší dobì referuji, jak dopadla TV Gogen TVU40S298ST WE.
Výmìna konvertoru nepomohla. Pøi tøetí reklamaci vymìnili základní desku TV a zatím 14 dní vše funguje normálnì. Je to ale stejnì krám, neumí si korektnì v automatice najít správné nastavení DiSEqC. Takže po nastavení instalace na skylink TV nic nenašla (konzilium sousedù/expertù se snažilo 1/2 dne a nic), pøesnìji, našla jen kanály z Astry 1. Výbìr nastavení DiSEqC byl možný až po továrním nastavení a ruèním, správném nastavení pøepínaèù v úvodu instalace.

Odpovědět

Zpět na „Satelitní technika a dekódování“