Práčka Samsung Eco Bubble - oprava

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ruzo
Příspěvky: 3
Registrován: 26 zář 2005, 02:00

Práčka Samsung Eco Bubble - oprava

#1 Příspěvek od Ruzo »

Práčka Samsung Eco Bubble sa začala kaziť pol roka po skončení záruky. Po niekoľkých minútach prania zastala, motorom niekoľk krát šklblo na obidve strany a zastala. Na dislpeji žiadne chybové hlásenie. Po vypnutí a zapnutí doprala normálne. Po pár dňoch sa chyba vyskytla častejšie. Podľa zahraničného fóra opravár vymenil dosku z elektronikou za cca 120-150€.
Ja som dosku vybral z práčky a hneď problém. Doska je uložená v plastovej krabici a do výšky asi 1cm je zaliata akousi priesvitnou živicou, ktorá natiekla aj pod dosku. Musel som teda vyrezať dieru do plastovej krabice zospodu. Použil som šidlo a ostrý skrutkovač. Živica šla opatrne dolu, len som dával pozor aby som neodtrhol smd súčiastky. Na doske bolo pomerne veľa studených spojov. Prespájkované, založené a perie sa ďalej.
číslo dosky: dc41-00189a

Obrázek Obrázek[/b]

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

Za tohle zalejvání sulcem by měli viset za koule v průvanu :evil:
Furt se voháněj ekologií, na webovkách se pokrytecky chvástaj, jak splňujou nejpřísnější normy, že tříděj vodpad, že i to hovno, než ho spláchnou, vomejou mejdlovou vodou, ale že dělaj všechno pro to, aby byly jejich výrobky neopravitelný, nebo opravitelný až výměnou celýho modulu za těžký chechtáky a s tím, že se špatnej modul "ekologicky" zrecykluje ve spalovně, to nikomu žíly nerve! :evil:
Někdy se ta hmota dá sejmout relativně dobře, zvláště, když je to ta sice do jistý míry pružná, ale křehká, ale jak je to vyloženě dobře zateklej silikón,… ani očko nenasadíš!
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Ruzo
Příspěvky: 3
Registrován: 26 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Ruzo »

Hmota bola mäkká a šla dole skoro celá naraz. Premeral som aj kondenzátory a tie boli v poriadku. Ako "kurvítko" použili nekvalitný cín.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Tak to máš kliku, taky jsem kuchal takhle zalitou desku od pračky a prostě to od tý desky nešlo ani nožem, jak to k ní lepilo.
Tak jsem to musel akorát vydloubat pod relé, který odešlo, jinak bych to dělal snad doteď.
Zajímavý je, že u mnohejch praček tohle nedělaj, takže výmluva typu ochrana před vlhkostí neobstojí.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#5 Příspěvek od Hydrawerk »

Máš pravdu, v naší Electrolux EWT1050 plošňák ničím zalitý nebyl. https://get.google.com/albumarchive/106 ... z4RZQZsl6K

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#6 Příspěvek od tatramacek »

Hydrawerk píše:Máš pravdu, v naší Electrolux EWT1050 plošňák ničím zalitý nebyl. https://get.google.com/albumarchive/106 ... z4RZQZsl6K
Tyhle pračky vydržely úplně vše. mimochodem, ta tvá měla i jet systém ? :-O
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#7 Příspěvek od jirkati »

Těch kurvítek je na pračkách nějak moc. Před vánocemi si žena stěžovala, že asi pět roků stará pračka někde uprostřed programu, když má začít odstřeďovat, najdnou kopne, jako by dostala plný proud na rozjezd. Zavolala opraváře, ten propájel vývody relé a vítězoslavně odešel. 6ena naplnila pračku a samozřejmě, po cca hodině rána jako předtím. Stejný servisák přjel, prohlásil, že je vada na desce elektroniky. Nutná výměna. Žena s těžkým srdcem s výměnou souhlasila, po týdnu přijel servisák, namontoval novou desku, skasíroval 4000 Kč a paninko, perte. Omyl, po hodině praní rána, program se zastaví a stojí třeba 20 min. Opět volání servisáka, ten si pračku odvezl a za dva dny ji vrátil s tím, že jemu v dílně to neudělalo. A samozřejmě, závada přetrvává. A tak už dva dny formulujeme výhrůžný email na příslušný servis a na jeho nadřízenou složku.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#8 Příspěvek od MetalGod »

To bude mít něco se signálem z tacha. Možná konektor u motoru, možná studeňák na desce. Nevím, proč hrabal na relé 8O.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od masar »

MetalGod píše:To bude mít něco se signálem z tacha. Možná konektor u motoru, možná studeňák na desce. Nevím, proč hrabal na relé 8O.
...a nebo uvolněný magnet (rotor) tacha.
:wink:

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#10 Příspěvek od xmurgi »

jirkati píše:Těch kurvítek je na pračkách nějak moc. Před vánocemi si žena stěžovala, že asi pět roků stará pračka někde uprostřed programu, když má začít odstřeďovat, najdnou kopne, jako by dostala plný proud na rozjezd. Zavolala opraváře, ten propájel vývody relé a vítězoslavně odešel. 6ena naplnila pračku a samozřejmě, po cca hodině rána jako předtím. Stejný servisák přjel, prohlásil, že je vada na desce elektroniky. Nutná výměna. Žena s těžkým srdcem s výměnou souhlasila, po týdnu přijel servisák, namontoval novou desku, skasíroval 4000 Kč a paninko, perte. Omyl, po hodině praní rána, program se zastaví a stojí třeba 20 min. Opět volání servisáka, ten si pračku odvezl a za dva dny ji vrátil s tím, že jemu v dílně to neudělalo. A samozřejmě, závada přetrvává. A tak už dva dny formulujeme výhrůžný email na příslušný servis a na jeho nadřízenou složku.
4000 investovat do opravy pracky, treba veeelmi premyslat ci ano alebo nie. Je to uz zaujimave percento ceny novej, vzhladom na to, ze pracka ma po 5tich rokoch uz nieco odbehane. Raz som mal pokec so servisakom od whirlpool, na otazku zivotnosti mi povedal, ze projektovana zivotnost je 2000h. Akurat 5rokov je doba ked uz ani predlzena zaruka nepomoze. (bohuzial v pripade predlzenych zaruk je tolko "ale.. resp. výluk", ze ani ta casto nepomoze)

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#11 Příspěvek od MetalGod »

Hlavně občas za tyhle prachy koupíš v akci pračku novou :roll:

Ale abysme se trochu vrátili k tématu - zrovna jsem si vzpomněl na myčku Hnůjdej. Do myček, jak víme, se do zvláštní nádobky pod dnem mycího prostoru musí občas dosypat sůl, odšroubuje se víčko, nasype se sůl, zašroubuje a nazdar. Jenže ouha. Soudruzi z Koreje (nevím jaký) to vymysleli brilantně. Zhruba pod nádobkou se solí byla krabička se silovou elektrikou (zdroj, relata; řídicí byla ve dvířkách). A jak se občas ta sůl musela dosypat, tak se pomalu povolovala nádobka se solí. No a jednou narvu myčku, zapnu, něco v kuchyni kutím a najednou z ní zlověstný bzučení a prskání. Okamžitě ji vypnu, už se z ní linul puch, vemu šroubovák a sundám bočnice. No a tam vidím, jak ta solánka krásně natekla přímo do silový elektriky. Naštěstí se nic nestalo, nic neodešlo, jen oxidace, vlhko a krystaly soli. Po vymytí a, protože nešlo krabičku dát jinam, vytvoření jakýhosi okapu, myčka sloužila dál.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Obavam sa, ze to s Koreou nemalo nic spolocne - podobne ako "starozitne" radia tejto znacky, ktore su zlozene z najhorsieho cinskeho odpadu.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#13 Příspěvek od MetalGod »

Právě že má až moc, oni umístili zdroj pod nádobku se solí.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
trimomet
Příspěvky: 1
Registrován: 09 bře 2020, 01:00

#14 Příspěvek od trimomet »

Stalo se mi presne to same. 2.5 najednou cukani pri rozjezdu, po par dnech uplne prestala otacet bubnem. Vyresil to Samsung service za 3500 (2500kc vyse zminena deska + 1000kc prace).
Dva a pul roku po oprave se prestal tocit buben. Vypadalo to trochu jinak, ale vysledek vyl, ze vypousteni a napousteni ok, ale pri rozjezdu bud skubnuti a rozjeti a nebo se vubec neroztocila a nedoprala.

Vydal jsem tedy desku, skalpelem a sroubovakem sundal dolni stranu a proletoval sudenaky, ktere jsem tam nasel - hlavne ten brouk s cernym hladicem byl priletovany dost spatne. Dal jsem ji tam zpet a uz zase pere. V tom Samsungu jsou dobry hajzlove. Mel jsem tedy dve desky se stejnym problemem, jednu jsem opravil, ale diky zaliti tim slizem jsem nad tim ztravil asi 2-3 hodiny. Celkem jsem to opravoval asi 5 hodin, protoze jsem jeste meril vinuti motoru, zkousel, hledal zavadu. Dokazu si predstavit, ze to nekdo da za 1-1.5 hodiny.

Dekuji prvnimu prispevku za povzbuzeni do opravy.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“