magnetický konektor pro nabíjení telefonu

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

magnetický konektor pro nabíjení telefonu

#1 Příspěvek od sr71 »

Používám už delší dobu na nìkolika tel. v rodinì tohle
https://www.ebay.com/itm/2-4-A-Micro-US ... 2749.l2648
funguje to celkem dobøe až na jednu vìc - obecnì i na novém kabelu je vìtšinou nabíjení znatelnì pomalejší, dokonce je vìtšinou rozdíl v nabíjecím proudu mezi tím jak je konektor orientován (je oboustranný). U nìkterých starších kabelù se pøi nabíjení ta "kostka" s LED na konci kabelu i dost høeje. Používáte to nìkdo a máte s tím stejné zkušenosti? Nebo snad dražší verze fungují lépe?
Líbí se mi na tom že netrpí micro usb v telefonu neustálým pøipojováním nabíjeèek

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Je tam velky prechodovy odpor nebo je kabel vyroben z cinske medi pripadne oboji. Mobil zjisti pokles napeti a snizi nabijeci proud.

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#3 Příspěvek od patrikvarga »

Možno sníma D+ D- ?
Přílohy
3.pdf
(240.15 KiB) Staženo 253 x
2.pdf
(228.2 KiB) Staženo 248 x

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#4 Příspěvek od dreamer »

Těch typů vzájemě nekompatabilních je spousta. Používám taky už dlouho a rozdíl v nabíjecím proudu není. Problém je že už mi nabíjí jen v jedné poloze a v tabletu se mi dokonce ten konektor rozpadl. Já mám verzi s pěti kontakty a ze začátku fungoval i jako datový kabel. Sestře jsem objednával asi měsíc po mě, má 4 kontakty, LED a funguje jen na nabíjení. Kamarádovi jsem objednával naposledy a má pět kontaktů ale s tou mojí verzí nekompatabilní. Jak je to s rozdílem při nabíjení u jiných verzí nežli mojí nevím.

Uživatelský avatar
cafenet
Příspěvky: 428
Registrován: 14 říj 2004, 02:00
Bydliště: RK

#5 Příspěvek od cafenet »

nedávno jsem řešil totéž, nabíječka měla na D+ D- odporové děliče a tablet nabíjel jen 0,5A, po odstranění děliču a nahrazení jedním odporem mezi data+- to nabíjí 1.8A , při tomhle proudu ty magnetický konektory docela hřejou cca 40 stupnu c, kabely jsou černý s textilnim opletením asi mantis
protože se nabíjení na tabletu vypínalo na 98 proc. tak sem zvednul napětí na nabíječce na 5,4v

nabíječka 12V->5,4V 3A max
kabel mag. uhlový konektor - konektor hřeje 1,8A
kabel mag. mantis - konektor hřeje 1,8A
kabel mag. zrse - konektor hřeje 1,8A
kabel obyč. 1m větší puměr 1A
kabel obyč. 0,5m tenčí 0,5A
kabel obyč. plochý 1m 1,8A

je to nějaký divoký, má tam vůbec ten odpor mezi datama nějakej význam nebo ho mam odstranit

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“